Sari la conținut

Motocicleta de 38 kw cu permis A2


ilikehondas
 Share

Postări Recomandate

Salut, caut o solutie pentru motorul meu astfel incat sa il pot conduce cu A2, in talon si carte are 38 de kw dar fiind din 1994 ma indoiesc ca inca ii mai are. Limitarea ar fi cea mai simpla varianta dar nu as da atatia bani (peste jumatate din valoarea motocicletei), aveti vreo idee cu ce as putea face? O toba mai infundata? Pinion mai mare pe spate? Stiti cumva daca cei de la rar testeaza puterea cand imi creeaza civ-ul? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la RAR nu au dyno, se uită în acte (sau la kitul de limitare dedicat motocicletei și modul în care a fost instalat, după caz). În cazul tău, nu se va încadra la A2. 

 

Fie mergi ilegal, fie-ți cumperi ceva care se încadrează, fie aștepți să-ți iei A-ul și mergi fără griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, ilikehondas a spus:

Salut, caut o solutie pentru motorul meu astfel incat sa il pot conduce cu A2, in talon si carte are 38 de kw dar fiind din 1994 ma indoiesc ca inca ii mai are. Limitarea ar fi cea mai simpla varianta dar nu as da atatia bani (peste jumatate din valoarea motocicletei), aveti vreo idee cu ce as putea face? O toba mai infundata? Pinion mai mare pe spate? Stiti cumva daca cei de la rar testeaza puterea cand imi creeaza civ-ul? Multumesc!

O toba mai infundata?  :crack:

Esti simpatic!

Cumpara o mobra de A2. Avand in vedere ca motorul indicat de tine face aproape cat limitatorul de putere mai bine iti cauti altceva. Si ma gandesc in primul rand la siguranta ta fizica.

RAR merge pe documente: cat kW (CP) zice in hartii ca a avut mobra de noua, aia sa considera ca ii are si acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...