Sari la conținut

Concediu SRB-BIH-HR-MNE august 2022


Raoul766
 Share

Postări Recomandate

Mă bucur că ești ok și ai revenit cu impresii pozitive! Muntenegru e țara mea preferată, iar în top 5 își are locul și Bosnia. Serbia e de tranzit, cam ca și Ungaria. Confirm la faza despre Croația, cam scump totul și uneori nu primesc euro (cazul meu), la alte magazine/tarabe ciuciu pos.

Cât despre V-strom, mobra zdravănă, te poți baza pe ea. Totuși cum ai reușit să găurești filtrul?! Bine, a mea are o panaramă de scut metalic, mai mult de design și ca să mă enerveze când fac schimbul de ulei, totuși e bine să fie acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Lucian_M, m-a bagat Google Maps pe ceva forestier si am iesit cumva intre vama bosniaca si cea croata, gen zona neutra dintre vami. Drumul care dadea in soseaua principala era blocat de un mal de pamant pus acolo ca sa nu poti trece (era si indicator care te atentiona ca trecerea e interzisa) dar la ochi mi-am dat seama ca pot trece peste el. Eh, malul ala de pamant avea niste pietre ascutite si desi am urcat usor, cand roata fata a trecut de buza malului, mobra s-a asezat cu filtrul direct in coltul unei pietre. Am ajuns pana la punctul de frontiera doar sa ma intoarca inapoi, vama fiind doar pt localnici. cand sa trec inapoi malul de pamant, am vazut sub mobra cativa picuri de ulei. Am luat niste banda adeziva lata din una din genti si i-am dat de jur imprejur cateva straturi cat sa ma tina pana in primul oras. Acolo  am gasit un magazin de piese. A trebuit sa mai stau o zi pana mi-a venit alt filtru si uleiul aferent, am schimbat din nou uleiul si la drum.

Asta am patit ca am fost un zgarcit si nu am crezut ca o investitie de 1000 de lei intr-un scut va merita, neavand in plan nimic offroad. Karma e o nenorocita :))

Prima poza e cea de la granita, iar a doua e cand am avut un moment de inapt si am incercat o intoarcere in u pe un drum in rampa fara sa imi fi baut cafeaua si l-am scapat pe mine🤦‍♂️

D365D0A8-3443-470B-9ACB-C682EDFBB0FF.jpeg

493AB230-A04D-479B-BD42-2EB618009EEF.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...