Sari la conținut

Un tip se drogheaza la mine la usa. Ce pot sa fac?


TrekOut
 Share

Postări Recomandate

Știu că prima reacție e de lua la bătaie un drogat, însă fenomenul e destul de tabu în țara noastră. Eu îi apreciez p-ăștia că au avut curajul să vorbească despre asta. 

 

Pe de altă parte, știu o grămadă de motocicliști care sunt bețivi, dar d-ăia crunți. Nu mai zic că pe la popasuri bagă câte o bere sub nas și pleacă mai departe. Nu încerc să fac pe lupul moralist, pentru că nu sunt eu ușă de biserică, dar unii chiar sunt deranjați când se îmbată. Urlă toată noaptea, vorbesc aiurea, au chef de scandal și alte rahaturi. Nu cred că bătaia e o soluție în cazul ăsta. Sincer să fiu, eu n-am mai dat un pumn de ani buni. Nu știu câți iau în calcul că ăla o poate mierli și pot ajunge la pârnaie. Acum iau calcul că mulți doar instigă și au bătut pe cineva doar în Mortal Kombat. Eu am crescut în cartier rău famat și vă zic că nu mai e combinație cu bătaia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia citeste topicul cu razboiul, sa vezi ca unii sugereaza sa il lasi in casa, sa nu te bati cu el,ca nu vrei scandal,ii dai sufrageria si ce camera mai vrea, eventual nevasta si o sa ai pace. Tu vrei razboi?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti un caine. amstaff, caine lup... si nu o sa mai apara la tine la usa... dar o sa trebuiasca sa ai grija de caine in urmatorii 10-15 ani. 🤪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai smardoi pe aici.....de tastatura.

Moare,face o criza si ai dat de belea.

Vorbeste cu el sa se mute  in alt loc,la altul la usa.Si cu asta basta.

Daca nu se rezolva apeleaza la autoritati.Dar nu te baza prea mult pe ei.

Prea mult nu o sa mai stea prin preajma daca e la seringa.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...