Sari la conținut

Ajutor! Sfat achizitie ATV pt munca.


smakalan
 Share

Postări Recomandate

Pentru un buget de 5-6000 euro și cerințele tale, îți recomand să te orientezi către mărci renumite precum Yamaha, Honda sau Suzuki. Modelele Yamaha Grizzly, Honda Foreman sau Suzuki KingQuad pot fi opțiuni solide, fiabile și pot face față sarcinilor de tractare și muncă grea. Încearcă să găsești modele mai vechi, dar în stare bună și cu istoric de întreținere. Verifică și motorul, transmisia și sistemul de frânare înainte de achiziție. Consultă și alte păreri din comunitatea ATV-urilor pentru a obține mai multe sfaturi și informații.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta un UTV .....este fix compromisul pe care-l cauti . 

Cam in aceleasi idei mi-am luat eu unul....si pana acu sunt etrem de multumit. 

La mine , singura '' dezamagire'' este ca am bena fixa ....daca era basculabila eram zeu 😂

In rest ....tras 500kg fara stres , mers la peste fara stress , bagat in noroaie for fun....fara stres .

Al meu este de 800 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 07.05.2023 la 21:11, shui a spus:

Am vazut undeva la o ferma hamaleau un atv suzuki 800 sau 850 (nu stiu ce model) carau tot asa cu o remorcuță gunoi de grajd (rahat) de la vaci si cai.

Eu ma intreb de ce nu totusi un tractoras,ca face treaba asta mult mai cu brio si e la ani lumina mai fiabil decat orice atv. (si la jumatate de pret,ca sa nu mai zic de intretinere)

Nu ma bag,nu ma amestec (dar ma intreb si io ca prostu)

Asadar,se poate,din ce am vazut eu,dar nu stiu ce sa recomand.

Cei in masura au cuvantul.

 

Cele bune !!

 

 Un Mitsubishi MT33 (preferatul meu) sau ceva din gama Kubota 

 Sunt durere, faci treaba cu ele - nu sunt jucarii 

 

 

Utilaje agricole - Componente (freza, remorca, plug etc.) de atasat  sunt de tot felul in functie pentru destinația dorita;

Editat de sprike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru un buget de aproximativ 5-6000 euro și nevoi de utilizare robuste, recomand să vă orientați către ATV-uri consacrate, cum ar fi Yamaha Grizzly, Honda Foreman sau Polaris Sportsman. Aceste modele sunt cunoscute pentru fiabilitatea lor și pot satisface cerințele de tracțiune și utilizare intensă. Înainte de achiziție, asigurați-vă că faceți o inspecție amănunțită a ATV-ului și verificați istoricul de întreținere și funcționare. Consultați și păreri și experiențe ale proprietarilor pe forumurile pentru vehicule de recreere pentru a obține informații suplimentare și recomandări specifice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Salut,a costat 3900 euro,cu tot cu freză.Are PTO cu 3 variante de turatie.E foarte util prin ograda,mereu e ceva de mutat,tras.Mai frezez cate o gradina la lume.Mă batea gandu la un ATV,dar postase un coleg despre tractorasele astea,si m-am sucit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, pinnochio a spus:

Salut,a costat 3900 euro,cu tot cu freză.Are PTO cu 3 variante de turatie.E foarte util prin ograda,mereu e ceva de mutat,tras.Mai frezez cate o gradina la lume.Mă batea gandu la un ATV,dar postase un coleg despre tractorasele astea,si m-am sucit.

 

merge sa pui asa ceva pe el? 

https://www.uneltisimo.ro/burghie-hidraulice/burghiu-pentru-pamant-in-3-puncte-jansen-tbg-200.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Alt Atv tractor,e al unui prieten,nu-i merge multe chestii,incerc sa-l dibuiesc.Are la el,tocator crengi,freza,lamă,brat frontal incarcator.E dibaci piticu,e japonez,ISEKi,2 cilindri diesel.

17124796659761178123649764246326.jpg

17124797077213146853305025080362.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...