Sari la conținut

Vand BMW GS 1200 R 2013 LC 43000 km


Postări Recomandate

Salutare,

 

Vand BMW GS 1200 R din 2013, modelul LC.

Motorul a fost cumparat din Italia si inmatriculat in Romania in urma cu aproximativ 2 luni de zile. Sunt al doilea proprietar.

Detaliile tehnice nu le voi insira deoarece se pot gasi usor pe net.
Optiuni:
- mansoane incalzite;
- cruise control;
- protectie de far de plexiglas de la sw-motech (cumparata, dar nu e montata inca)
- priza usb touratech pentru incarcare telefon(2 porturi);
- sistem de alarma;
- topcase bmw cu spatar;
- dynamic esa;
- toba sport termignoni (ofer in pret si toba originala)
- handguards;
- roti spitate;
- tyre pressure control;
- protectii motor;
- cric central;
- baterie schimbata in urma cu 2 saptamani.

Ultima revizie a fost facuta la 37500km in Italia. Detin si carte de service cu tot istoricul de service.
Acum 2 luni de zile a fost facuta si revizia la cardan la o reprezentanta BMW deoarece a fost facut recall.
Motocicleta nu a fost cazuta niciodata.

Motivul vanzarii: 

1. Nu prea am timp sa ma plimb cu ea prin afara orasului si sa o folosesc la potentialul ei maxim

2. Datorita unor evenimente diverse neprevazute nu sunt intr-o situatie financiara optima 

 

Telefon contact: 0743763394. Prefer sa fiu contactat telefonic sau pe whatsapp. Mai intru si pe forum din cand in cand, dar nu foarte frecvent.

Motorul poate fi vazut in Bucuresti, in zona Eroilor.

 

Pret: 12000 euro usor negociabil.

Pentru orice alte detalii va stau la dispozitie.

 

705754741_WhatsAppImage2023-06-06at17_14.09(8).thumb.jpeg.803de26f6aea34b8c903e207371b3456.jpeg

182215977_WhatsAppImage2023-06-06at17_14.09(9).thumb.jpeg.9855e741ac192e76d86fe4f2eb662bac.jpeg

286304485_WhatsAppImage2023-06-06at17_14.09(7).thumb.jpeg.8ae3aa6ce2c0524623911ee2c3ff9c6d.jpeg

458267821_WhatsAppImage2023-06-06at17_14.09(6).thumb.jpeg.cb483a2b286d27a16e5242b3dcee1c7c.jpeg

1752681845_WhatsAppImage2023-06-06at17_14.09(11).thumb.jpeg.318fd3b7486e4558ef3001f4296e819c.jpeg

1753524865_WhatsAppImage2023-06-06at17_14.09(10).thumb.jpeg.f8a80ce928c520b70fbf66a649340881.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 minutes ago, ivan pedala said:

Citeste regulamentul vanzarilor si completeaza iute ce-i lipsa, ca sa nu dispara anuntul!:ok:

Multumesc pentru sesizare, dar nu sunt sigur ce lipseste. Cred ca mai am de mentionat doar ca am asigurare facuta pe 1 an. In rest am scris ca a fost inmatriculata acum 2 luni, deci automat am itp-ul facut si am mentionat si ca detin carte de service. 

 

Mi-a mai scapat ceva? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"- Starea actelor (unde este cazul, ITP pana la ce data, posibilitatea de eliberare certificat fiscal, asigurare, CASCO, carte service, garantie, etc.)."

 

Serios?! Nu deduce nimeni ca ai ITP valabil si pana cand (!) daca nu specifici clar, conform regulilor de la vanzari. La fel si despre renumitul certificat fiscal, daca poate sau nu poate fi eliberat, fiindca sunt "n" cazuri in care proprietarul amana la nesfarsit eliberarea lui (amenzi neplatite, datorii fiscale...etc.) si noul proprietar nu poate transcrie bunul pe numele lui. De aia sunt regulile si te-am rugat sa recitesti si sa completezi exact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9 minutes ago, ivan pedala said:

"- Starea actelor (unde este cazul, ITP pana la ce data, posibilitatea de eliberare certificat fiscal, asigurare, CASCO, carte service, garantie, etc.)."

 

Serios?! Nu deduce nimeni ca ai ITP valabil si pana cand (!) daca nu specifici clar, conform regulilor de la vanzari. La fel si despre renumitul certificat fiscal, daca poate sau nu poate fi eliberat, fiindca sunt "n" cazuri in care proprietarul amana la nesfarsit eliberarea lui (amenzi neplatite, datorii fiscale...etc.) si noul proprietar nu poate transcrie bunul pe numele lui. De aia sunt regulile si te-am rugat sa recitesti si sa completezi exact!

Citisem din prima regulile, dar nu am inteles exact tot, de asta am cerut o noua clarificare. E prima mea vanzare, asa ca nu stiu anumite detalii.

 

Am presupus ca orice posesor de motocicleta va stii ca ITP-ul se face automat cand se face RAR-ul si se face pe 2 ani pentru ca asa este la motociclete si anuntand cand a fost facuta inmatricularea e usor de dedus si valabilitatea ITP-ului. Pentru cei care nu pot deduce, ITP-ul e valabil pana in mai sau iunie 2025. (nu am actele langa mine asa ca nu stiu daca rar-ul a fost facut la final de mai sau inceput de iunie)

Legat de certificat fiscal, pot elibera fara probleme, nu am datorii sau amenzi. Fiind prima vanzare nu stiam exact in ce conditii nu se poate elibera acest certificat fiscal si de asta nu am mentionat nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se mai eliberează certificat fiscal. Cu contractul de vânzare-cumpărare se merge la direcția taxe și impozite de care aparține vânzătorul și se scoate din evidență agregatul. Pe toate copiile CVC se vor pune două ștampile care să confirme asta.

Editat de Geologu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Omuzapezii a spus:

Citisem din prima regulile, dar nu am inteles exact tot, de asta am cerut o noua clarificare. E prima mea vanzare, asa ca nu stiu anumite detalii...

Pentru cei care nu pot deduce, ITP-ul e valabil pana in mai sau iunie 2025...

Nu sta nimeni sa deduca lucruri pe care nici tu, posesorul, nu le ai clare (dovada, mai sus!).

Scrie clar aici, si nu scrie doar pentru mine!

Vanzare buna si rapida sa ai, scula e frumoasa si dotata!:cheers:

 

 

Apropos, familia Biris ti-a adus-o?!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 minutes ago, ivan pedala said:

Nu sta nimeni sa deduca lucruri pe care nici tu, posesorul, nu le ai clare (dovada, mai sus!).

Scrie clar aici, si nu scrie doar pentru mine!

Vanzare buna si rapida sa ai, scula e frumoasa si dotata!:cheers:

 

 

Apropos, familia Biris ti-a adus-o?!

 

Mersi frumos 😁

Da, familia Biris. Tot la o recomandare de pe forum de aici am apelat la ei.

8 minutes ago, adrian45 said:

cati km are acum ?

revizia de 37.000 km cand a fost facuta ?

Acum are 43000km si revizia a fost facuta in aprilie 2022.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...