Sari la conținut

SYM ADX125


Ovidiu M
 Share

Postări Recomandate

Acum 13 minute, DesertEagle a spus:

nu ai frana de motor pentru ca ambreiaj centrifugal

Șport la maxim! Mai tare ca seamless-ul de la gp cvt-ul pe curea...

Eu nu înțeleg de ce se încăpățânează unii să aroge niște calități sportive unor vehicule eminamente utilitare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

Șport la maxim! Mai tare ca seamless-ul de la gp cvt-ul pe curea...

Eu nu înțeleg de ce se încăpățânează unii să aroge niște calități sportive unor vehicule eminamente utilitare...

Daca vorbim de scutere de tip step-through gen Vespa atunci da ai dreptate. Daca vorbim de maxiscutere mari (gen TMAX 560, Forza 750) posibil sa te înnoade pe curbe (că în linie dreaptă/autostrada nu duc prea mult) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și marmota e posibil să învelească 💩 în staniol!

Măi nene, masa nesuspendată uriașă caracteristică scuterelor, pe lângă transmisia cvt cu curea + ambreiaj centrifugal, fac 🚽 orice numa' sportiv nu! E un vehicul destinat mersului în oraș, utilitar. Iar 🐄 🐄 gen Burgman de 600 sau cât o fi le dau la o parte ca să mă strecor eu cu FJR, cu toate că numai 🏍 de oraș nu e, și nici nu-mi închipui. Încă un pic și zici că 🚽 e mai tare ca un CBR sau R! Miroase a 4țiuning, filtru sport, evacuare și soft și ai făcut matizu' rachetă, zici la bmw "puturosule!" :moron:

Oricum pe curbe supermoto e ză shit și nu vreun 🚽.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevărul e că de 2 ori am fost la ture de 4-500 km cu grupuri în care a fost și câte un maxi sau 2 și de fiecare dată unuia i s-a împrăștiat cureaua... Pt că Malossi, pt că blană, pt că nu drumurile întinse sunt domeniul lor, iar când încerci să ții pasul cu 🏍🏍 🚽ul e suprasolicitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xadv știam,  l-am călărit. O struțocămilă.

De forță nu știam,  dar nici nu mă interesează. 

Acum 29 minute, GoodKat a spus:

Clar asta este cauza. Nu intretinerea

Unul din ei avea 5000 km de când montase curea nouă de origine (dar role și platane Malossi), celalalt nu știu, dar agregatul părea îngrijit. Oricum nu le priește mersul întins cu viteze măricele (că mari nu ating).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

Xadv știam,  l-am călărit. O struțocămilă.

De forță nu știam,  dar nici nu mă interesează. 

Unul din ei avea 5000 km de când montase curea nouă de origine (dar role și platane Malossi), celalalt nu știu, dar agregatul părea îngrijit. Oricum nu le priește mersul întins cu viteze măricele (că mari nu ating).

Deloc nu le priește 

 

Screenshot_20230812_070320_Facebook.thumb.jpg.06f7c31aa4b441723709d6e8c1766d90.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cel mai slab scuter din clasa 500.daxa te uiți pe specificații e departe de un tmax sau ak550.puteam să testez la reprezentanta.ma tot stresa Alex sa îl încerc,dar am refuzat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Escanor a spus:

Deloc nu le priește 

Una e că se poate și cu totul alta destinația vehiculului. Poți merge la Nordkapp și cu bicicleta dacă te forțezi. Sau cu FJR în oraș ca mine, dar asta nu înseamnă că e cel mai cel mijloc de transport pt activitatea asta.

Probabil că mâine poimâine pe TF o să fie numai aventurieri cu 🚽🚽, pe Stelvio și Großglockner la fel, întrevăd o clasă 🚽 și la Dakar!

Problema e că unii o țineți langa încercând să demonstrați că popa e batman. Over & out, eu mă retrag din discuție,  oricum era vorba de un model anume și ați adus-o la frâne sportive...

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai o ținem langa pentru că e amuzant de văzut cum va activați când vine vorba de scutere 🤣🤣. Că 🚽🚽 pe roti că nu nu știu ce, că o fi că o păți. 

 

Harley Davidson forever 🤟🤟

 

Și da acum in august e întâlnirea regionala a Club Vespa și tine 3 zile cu tura organizată de TA + TF. 

 

Daca vrei mă interesez să-ți zic data exacta ca să eviți 🚽🚽

Editat de Escanor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie îmi plac scuterele,nu mai îmi place sym după atitudinea jegoasa a importatorului in Ro.

Am trecut cu vederea calitatea mai slabă a scuterului,fiind mai ieftin decât al concurentei,dar când atrage probleme de partea de service.... nu mai vreau un sym

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, sandu07 a spus:

Mie îmi plac scuterele,nu mai îmi place sym după atitudinea jegoasa a importatorului in Ro.

Am trecut cu vederea calitatea mai slabă a scuterului,fiind mai ieftin decât al concurentei,dar când atrage probleme de partea de service.... nu mai vreau un sym

Te înțeleg ce zici, dar dacă fac treabă proasta sau nu fac și își bat joc ai opțiunea de a face reclamație la RAR și ANPC. Și eu sunt pățit și de cat să faci plângeri pe forum sau pe fb unde mai dai și de simpatizanți ai lor mai bine documentezi și direct la autorități. Daca am fi mai mulți care ar face asta - ori își chimba atitudinea ori dau faliment. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterul nu e în garanție sa ii pot reclama.cine înțelege ce spun, scăpa de o țeapă ulterioară cine nu.problema lui

Eu am scris experiența mea cu d'alde ceo nicolae de la sym și atitudinea lui infecta și mizerabilă pe care o adoptă cu profesorul unui scuter sym.

Ei câștigă vânzând fiare,nu reparând.asta e și politica lor de marketing.iti asigura service în garanție,după....o dau in gard că sunt ocupați și n au timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ENEOS a spus:

Una e că se poate și cu totul alta destinația vehiculului. Poți merge la Nordkapp și cu bicicleta dacă te forțezi. Sau cu FJR în oraș ca mine, dar asta nu înseamnă că e cel mai cel mijloc de transport pt activitatea asta.

Probabil că mâine poimâine pe TF o să fie numai aventurieri cu 🚽🚽, pe Stelvio și Großglockner la fel, întrevăd o clasă 🚽 și la Dakar!

Problema e că unii o țineți langa încercând să demonstrați că popa e batman. Over & out, eu mă retrag din discuție,  oricum era vorba de un model anume și ați adus-o la frâne sportive...

povesteste ne despre cea mai lunga tura a ta ….. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ianachim a spus:

povesteste ne despre cea mai lunga tura a ta ….. 

Am fost odată până la DRPCIV cu un 🚽. Cu 🏍 doar până la Mega, consumă mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...