Sari la conținut

Semnalizatoare


Postări Recomandate

Salut,am facut azi accident si mi s-au spart semnalizarile.Vreau sa imi dau comanda de altele pe led dar nu stiu daca o sa mi se potriveasca.Toate semnalizarile sunt universale sau sunt pe dimensiuni?Si sunt greu de montat?Multumesc✌🏻🙏🏻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Luca5512 a spus:

Salut,am facut azi accident si mi s-au spart semnalizarile.Vreau sa imi dau comanda de altele pe led dar nu stiu daca o sa mi se potriveasca.Toate semnalizarile sunt universale sau sunt pe dimensiuni?Si sunt greu de montat?Multumesc✌🏻🙏🏻

Bine ca scrii aici dupa ce te-ai tavalit,ai intrat in categoria "celor care au cazut"...

Revenind la semnalizari,cel mai bine te duci la cineva care se pricepe,sa-ti demonteze unul dintre semnalizarile care au ramas intregi,poate are vreun cod pe el,sau (si)cu talonul motociclete,suni pe la cei care vand piese si accesorii moto,faci niste poze in detaliu si sigur gasesti.

Cauta cine importa Kawaski .

Daca ai spart ambele semnale de pe o parte,trebuie demontate tot amandoua cele bune,sau masurat bratul semnalizatorului,pt.ca posibil sa fie de lungimi diferite.

Cu minime cunostinte si de scule nu sunt greu de montat,doar sa nu fie si altceva afectat,indoit,etc

In functie de gravitatea cazaturii,trebuie verificata toata partea cazuta sau toata motocicleta,demontat carene,ghidon,suporti carene,oglinzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Luca5512 a spus:

s-au spart semnalizarile.Vreau sa imi dau comanda de altele pe led

 

Poti comanda linistit orice model de semnalizare pe led care iti place, nu asta e baiul. Trebuie sa tii cont insa de doua lucruri:

 

1) Suportul de baza al semnalizarii sa fie cel potrivit -> se achizitioneaza separat

2) Releu led daca faci trecerea de la bec clasic la cel led, altfel semnalul va fi de doua ori mai rapid -> se achizitioneaza separat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau se pun rezistențe.

În primul rând aș recomanda Lampa Arrow, braț scurt. Sunt omologate UE (nu pârnăi ceaina care nu se văd decât noaptea) și nu riști să spună șoferii: păi n-ai semnalizat, boss, chiar nu se vede nimic.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...