Sari la conținut

Chigee AIO-5 - GPS/Apple Carplay/Android Auto - Are cineva?


Postări Recomandate

Ma intereseaza daca are cineva "chinezaria" asta si poate sa-si spuna o parere onesta?

 

Pe net (youtube, social media, alte forumuri) am gasit doar chestii promovate sau review-uri care pareau fabricate.

 

Jucaria pare destul de interesanta pe hartie, si pretul nu e rau. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, LionEl a spus:

Ma batea si pe mine gandul sa iau asa ceva mai ales ca are si camere  fata - spate si filmeaza in mers. 


Parca are si atentionare unghi mort? 

 

-> https://www.facebook.com/100059547071475/posts/876063577721870/?rdid=BMKFROoePfkfWGnO

 

Asa se pare, dar fiind ceva aftermarket, fara radar bazandu-se doar pe camera, cred ca incurca mai mult decat ajuta. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Sergio1234 a spus:

 

Asa se pare, dar fiind ceva aftermarket, fara radar bazandu-se doar pe camera, cred ca incurca mai mult decat ajuta. 

 

 

Ba e posibil sa mearga foarte bine. Are un coleg motociclist un sistem d-asta aftermarket de atentionare unghi mort si camere fata-spate si le ia foarte bine fara fals-pozitive. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum aud prima data de Chigee .  Si as fi interesat de asa ceva . La prima vedere pare un device calitate .  Daca ai BMW pare o optiune mai buna decat navigatia vanduta de BMW .  

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine mă omoară prețurile astea de 500$+.. ca tehnologie și utilitate, nu zic că nu-s mișto. Punctul meu de vedere e ca poți investi in altceva suma aia de bani, airbag, echipament. 😬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot din gama asta, eu mi-am luat Ricoel (https://store.ricoel.com/product/motorcycle-carplay/) cu adaptor pentru BMW inclus, însă într-un acces de neatenție am comandat de 7 inch și acum parcă am ecran TV pe motocicletă. Se vede beton harta, însă au și de 5 inch - cred că este mai potrivit pentru moto. Una peste alta se conectează perfect cu IPhone prin CarPlay wireless. Nu pare să sufere la intemperii și se vede bine în soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...