Sari la conținut

Rugina La Greu, Need Help


M 900
 Share

Postări Recomandate

Salutare

am o problema pe care sunt sigur ca cei care au motoreta de ceva ani de zile o au si ei>

MI-AU RUGINIT TOATE CAPETELE DE SURUBURI CARE SUNT LA EXTERIOR, MOTO A STAT MULT PE DREAPTA SI AFARA IN PLOAIE , SOARE, ETC.

CAUT O VARIANTA SA LE REDAU CULOAREA FARA SA LE IAU LA PERIA DE SARMA.

MA POATE AJUTA CINEVA?

:crack:

MULTUMESC ANTICIPAT

 

IATA SI POZE

post-15239-1169844679_thumb.jpg

post-15239-1169844692_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

am o problema pe care sunt sigur ca cei care au motoreta de ceva ani de zile o au si ei>

MI-AU RUGINIT TOATE CAPETELE DE SURUBURI CARE SUNT LA EXTERIOR, MOTO A STAT MULT PE DREAPTA SI AFARA IN PLOAIE , SOARE, ETC.

CAUT O VARIANTA SA LE REDAU CULOAREA FARA SA LE IAU LA PERIA DE SARMA.

MA POATE AJUTA CINEVA?

:crack:

MULTUMESC ANTICIPAT

 

IATA SI POZE

nu mai e vopsea sub rugina, dar vor rugini iarasi si mai repede si nu am rezolvat problema. :haha:

 

de ce sa nu le iei la perie? chiar crezi ca sub rugina mai e vreun strat de vopsea? :P

este o varianta pe care am luat=o in calcul dar trimite=ma te rog la un magazin ca eu nu am gasit

multumesc :lol:

 

schimba-le

este o varianta pe care am luat=o in calcul dar trimite=ma te rog la un magazin ca eu nu am gasit

multumesc :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capetele suruburilor ruginite le cureti cum poti,cum sti,cum vrei,dupa care aplici un strat de lac pentru unghii!si gata!bafta!dupa ce le-ai montat si le-ai strans...

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vorbesti serios cu lacul ?

tu ce zici???incearca!!ia un surub da-l cu lac de unghii si lasa-l afara...10 ani...sau lac de vopsea auto....dar e mai scump! Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Schimba-le cu suruburi din inox. O firma care importa elemente de asamblare din inox are sediul in fosta baza de aprovizionare cu profile metalice , zona IMGB - soseaua de centura. Cred ca ma pe undeva si niste telefoane, dar luni.

kestia e sa aiba aceleasi cracteristici, sa nu fie din alt material sa se rupa si sa patesti ceva naspa....pe capul de la surub ar trebui sa ai tipul lui..aceeasi kestie am patit o si eu ...o sa dau cu WD40 ca le curata eventual putina vaselina ca strat ffff subtire de protectie si le las asa

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...