Sari la conținut

Unde Se Indreapta Jenti De Aluminiu ?


moscku
 Share

Postări Recomandate

Sal. care stie de vreun service ceva unde sa-mi indrept jantele la un VFR - 750F eventual un montaj de cauciucuri, echilibrat costuri?

am bantuit pe forum dar sunt prea putine informatii despre aceasta problema... Va astept....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. care stie de vreun service ceva unde sa-mi indrept jantele la un VFR - 750F eventual un montaj de cauciucuri, echilibrat costuri?

am bantuit pe forum dar sunt prea putine informatii despre aceasta problema... Va astept....

LA SERVICE DIHAM IN SPATE E UN BAIAT SIRIUS DACA VREI ITI DAU NR LUI.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA SERVICE DIHAM IN SPATE E UN BAIAT SIRIUS DACA VREI ITI DAU NR LUI.....

Ma intareseaza, dar ar fi mai bine daca s-ar face cat de cat publice chestiile astea sa mai stie si altii care au nevoie.

Unde este service Diham asta? In Buc. sau pe la Diham, n-am auzit de el...

De asemenea daca mai stie cineva de roluite / indreptare jenti, montat de anvelope si echilibrari prin jud. Prahova ar fi si mai bine, daca nu merge si in bucuresti

te rog daca se poate pune-mi aici nr. lui sau dacaq e asa secret pune-l pe un privat mesage

merci...

astept in continuare oferte de la voi......

mi-am luat 2 gume noi de la un baiat de la Sibiu si sunt foarte multumit, ieftin si bun. il gasiti pe bike.shop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi in Braila este nu nene pensionar care indreapta. Eu am indreptat una la VW-ul meu, am echilibrat-o si merge snur. Daca ajungi prin Braila, te duc pana acolo. Sudeaza in aluminiu si autogen.....priceput.

 

La noi in Braila este nu nene pensionar care indreapta. Eu am indreptat una

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

normal o janta (wheel) din aleiaj de Aluminiu nu este voie sa fie indreptata.

Asa o janta, in cele mai multe cazuri, este turnata si din cauza asta mai mult sau mai putin casant.

Sunt si jenti forjate, care sunt de la inceput mai scumpe decit cele turnate, dar si acestea capata fisuri la o lovire (accident, bordura, gaura in asfalt) puternica.

In momentul cind se indoaie se produc fisuri, care de regula nu se vad cu ochiul liber.

Din cauza asta este total periculos sa folosesti o janta din aleiaj de Aluminiu reconditionata.

E periculos la masina, dar la motocicleta este si mai periculos.

 

darga, crede-ma ca stiu procedeul de fabricatie, ma intereseaza doar unde draq se indreapta jenti in Buc. ca n-am gasit decat pentru masini, pentru motoare cica nu au prindere, deci cine stie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...