Sari la conținut

Grupul Detinatorilor De First Bike


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 260
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, am castigat ceva putere in plus, nu exagerat, dar motorul trage mult mai bine.

Sigur ca da...

 

 

Si rateurile care le da din mers cand se incalzeste toba mor de dragul lor :laugh:

Astea sunt foarte bune. E semn de motor sanatos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

ba care ma ajuta cu site sau mama dracului de unde sa cumpar piese de first bike king sau royal cum mama draqului ii zice ? vreau aripile fata si spate ... si m-am dat peste cap si nu am gasit site cu piese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 3 years later...

Salut!Detin un first bike 125 din 2004 si am nevoie de niste piese dar nu stiu de unde la sa achizitionez ...pe internet nu gasesc nimic pentru numele motorului,mi ar trebui o galerie de admisie si 2 bucsi pentru bascula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Salut, am un motor First Bike Mega fabricat in 2013 de 162 cc. In manualul de utilizare viteza maxima pe care producatorul a scris-o este de 90 km/h, si intradevar asta e. Intrebarea mea este acum daca cumva motorul are o limitare deoarece imi vine greu sa cred ca la aceasta capacitate cilindrica sa ajunga doar la aceasta viteza. Tin sa mentionez ca modelul este pe carburatie si limitarea, daca ar exista nu se afla la maneta de acceleratie deoarece are o cursa completa pana jos. Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Buna ziua,

Doresc sa achizitionez un First Bike King 125cc (2012). Arata impecabil, pare sa mearga frumos. La ce sa ma astept de la o astfel de motocicleta? Cat de fiabile sunt? Piese se gasesc, adica compatibilitate are cu alte marci pe partea tehnica?

 

Nu am vise de super motor la capacitatea asta.

 

O zi buna,

Soare Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...