Sari la conținut

Indicator De Ulei Jup


12adu
 Share

Postări Recomandate

12adu, nu ai la ce sa folosesti becul ala de ulei la Jupiter, ca e in 2 timpi si deci nu ai ce presiune/temperatura sa masori la ulei :) La Planeta la fel...probabil i-ai pus bord de Nipru si de aia ti-au iesit becuri in plus:))

 

Pentru scos bucsele ai 2 variante:

 

1.(stiintific) iti trebuie o presa .Poti sa faci o improvizatie cu un surub care trece printr-o teava cu diametrul interior cat sa incapa bucsa, care la strangetre sa iti forteze bucsa afara.Teava se propteste in biela,surubul trece prin bucsa si o trage.

 

2. (ciobaneste).Iti vor trebui 2 bucati de teava si un ciocan MARE. Eu am folosit cu succes 2 chei tubulare ,una in care sa intre bucsa cand iese din biela, pe post de contra, si una care sa intre prin biela si sa iti impinga bucsa.In asta mai mica bati cu ciocanul...atentie la cum asezi contra astfel ca batalia cu ciocanul sa nu forteze in biela.Eu am operat chestia asta cu motorul dat jos si pus pe o parte.

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci Axo, am rezolvat.

Bai, am luat un set de garnituri de clingherit de la Cristi si cele de evacuare sint prea mici. Ati mai avut si voi asta problema? Asa ca am luat o placa din mai sus numitul material si o sa confectionez unele bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...