Sari la conținut

Necesit Informatii


Bendis
 Share

Postări Recomandate

Dragilor, am nevoie de ajutor.

 

Am ajuns la concluzia ca rezervorul de pe motocicleta mea este mult prea mic, in concluzie vreau unul mai mare.

Ce m-am gandit eu... pun unul de nipru (forma frumoasa, mare, tot ce vrei)

 

Problema: nu am idee ce dimensiuni are un rezervor de nipru.

 

Solutie: care dintre voi are chef si timp sa masoare un rezervor....PLIZ.... ma intereseaza distanta dintre gaurile de prindere, si dimensiunea rezervorului propriu-zis (asta pt cazul in care nu ar intra cu tot cu sistemul de prindere original, sa stiu daca il pot modifica sau nu)

 

Si o alta problema, asta pt a nu deschide un topic nou in eventualitatea cazului in care s-ar potrivi rezervorul pe care-l vreau......

 

CUMPAR REZERVOR DNEPR !!!! cine are de vanzare, dati pls de stire

 

Merci mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea klaus unu, latit...vezi la donatii pt comunisti sau da-i pm :cheers:

 

apropo...rezerv de nipra e mare, da patratos...da cu linia motocicletei tale?eu ziceam de un dala stil lacrima...acum, tu stii ce ti-ar placea pe mobra :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-l masor eu, dar ce prinderi? ca are 4 puncte.cate 2 suruburi in 2 zone diferite.

2 se prind in zona unde se imbina cu saua, si 2(cate 1 pe fiecare parte) pe partile laterale, in fata.

adica in fata ai 2 urechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ups... primul meu motor a fost un nipru, si avea un rezervor absolut superb, lacrima. Nu am gandit mai departe de atat....greseala mea...

 

Mentiuni suplimentare: rezervor dnepr lacrima! :cheers:

 

m-am tot uitat dupa rezervoare, dar sincer nu am gasit nimic ce sa se potriveasca. Este o honda CB 400, nu 500. Am incercat sa pun un rezervor de shadow de 700 sau ceva de genul, dar era 1. foarte scump si 2. insuficient de lung.

 

Rezervorul de nipru de la donatii nu era cumva unul cu airbrush pe el? daca da, s-a vandut saptamana trecuta parca :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fata draga, ti-am zis...lacrima vrei tu, de m, adica de imz m sau ural...ala de nipru e patratos(parerea mea, ingrozitor :D )

 

da un search pe google la m72 de exemplu si vezi cum arata...e destul de masiv rezervorul, dar in coada are spatiu lasat pt sea, dar, e lacrima :eek:

 

si ala de ij e lacrima, da nu stiu daca se potriveste pe ce ai tu acolo....eu zic sa chemi pe cineva la tine care are ural sa il rogi sa dea jos rezervoru sa verifici, sa fii sigura pana sa cumperi unu :cheers:

 

spor la cautari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...