Sari la conținut

Sinaia, Sambata 17 Februarie


Postări Recomandate

Salutare prieteni,

 

Sambata seara trebuie sa fiu in Sinaia la un chef. Si daca tot bat drumul pana acolo, as veni de sambata dimineata cu motorul si as baga o tura de cateva ore. Poate si duminica.

Cred ca pe munte va fi zapada, insa as lua-o pe valea prahovei in jos spre comarnic sau spre targoviste. Nu stiu trasee... iau un GPS de la un prieten (sa nu raman in padure) si bag discovery.

Se baga cineva?

E cineva din Sinaia care poate sa-mi spuna vineri cam cata zapada e pe-acolo?

 

Ionut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai cuie poti ajunge la pestera pe drumul de la sanatoriul moroieni.

altfel e cam trichi cu zapada...

am fost la padina in we(cu piciorul) si mi s-a parut ok. am sa pun niste poze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni,

 

Sambata seara trebuie sa fiu in Sinaia la un chef. Si daca tot bat drumul pana acolo, as veni de sambata dimineata cu motorul si as baga o tura de cateva ore. Poate si duminica.

Cred ca pe munte va fi zapada, insa as lua-o pe valea prahovei in jos spre comarnic sau spre targoviste. Nu stiu trasee... iau un GPS de la un prieten (sa nu raman in padure) si bag discovery.

Se baga cineva?

E cineva din Sinaia care poate sa-mi spuna vineri cam cata zapada e pe-acolo?

 

Ionut

salut

zapada jos in sinaia nu mai e, doar putin la 1400 si mai sus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

zapada jos in sinaia nu mai e, doar putin la 1400 si mai sus...

 

merci. sper sa nu mai ninga :cheers:

oricum, de la sinaia vreau sa merg in jos, nu in sus

 

astept (macar) un amator de distractie hotarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mah. reformulez: as dori sa ninga numai pe pista de ski! :scratch:

 

M-am gandit si la un fel de traseu: coboram in valea raului prahova imediat la iesirea din sinaia; bagam pe langa rau pana mai jos de comarnic; facem stanga si iesim in drumul sinaia - targoviste; gasim de-acolo ceva poteci si ne intoarcem in sinaia.

 

tocmai am gasit o harta f detaliata pe mielu.ro - sunt drumuri si poteci! haideti la munca :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ai gasit pe cineva?

Eu sunt interesat. Lasa si tu un nr. de tel.

 

Salut.

Cred ca vine catam. Noi avem o remorca de 2 motorete, dar poate fac rost de una de 3.

Suna-ma sa vorbim.

tel 0745 666 802

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m am dat si eu mai sus de 1400 cu un snowmobil, m am rasturnat, am scapat cu umar dislocat si 3 sapt de odihna. gata cu datu deocamdata. :rose: :rock: :nono: :rose:

 

nasol petrica :peace: O sa ai de tras cu umarul. iti ofer consultanta gratis :P

Daca esti cuminte si faci recuperare cum trebuie o sa poti sa te dai la rallyul bucurestiului.

 

Noi am fost 4 oameni in zona Breaza - Comarnic. A fost o super tura - in 4 ore am facut febra musculara din cap pana in picioare. Am plecat din breaza la -2 grade in jur de ora 10.30, am urcat pana aproape de 1400m (aratati de GPS) si ne-am intors pe la 15.00 tot pe -2 grade (in Breaza). cred ca temperatura minima a fost undeva la -5-6 grade. La toti ne-a inghetat apa pe furtunul de la camelback :rose:

Majoritatea turei a fost pe zapada de 3 degete. Cauciucurile prindeau destul de bine in pamantul de sub zapada, dar era nasol ca nu prea stiai ce gasesti pe dedesubt. La un moment dat am trecut printr-o zona cu zapada de 50 cm. Daca nu eram cu niste baieti mai hotarati, eu si catam sigur faceam cale intoarsa.

una peste alta - super tura!

O sa puna Cata niste poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai si cata cu pozele....

 

mai lipseste una interesanta ... la intoarcerea pe podul suspendat s-au deplasat cateva scanduri si mi-a cazut roata fatza in gol ... motocicleta s-a oprit pe burta cu roata fata atarnand :nono: nu a fost prea distractiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai lipseste una interesanta ... la intoarcerea pe podul suspendat s-au deplasat cateva scanduri si mi-a cazut roata fatza in gol ... motocicleta s-a oprit pe burta cu roata fata atarnand :rose: nu a fost prea distractiv

aia am pastrat-o la urma...."fitz'ar" aparatu' al dracu" :rose:

inca n-ai invatat ca mai intai se face poza..si dupa aia se da o mana de ajutor? :rose:

mie nu mi-a facut nimeni poza cand statea si RM-u' sa cada de pe pod :nono:

post-143-1171888487_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Salutari din Utah, bajetzi !!! :rose:

 

Aici, dupa ce ieri a fost o zi superba cu soare, acum ne-am trezit cu 10cm de zapada proaspata.

Abia astept sa ajung pe partie ! :rose:

 

Gata, am sters-o! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Aici, dupa ce ieri a fost o zi superba cu soare, acum ne-am trezit cu 10cm de zapada proaspata.

Abia astept sa ajung pe partie ! :nono:

 

 

ca sa fiu putin off-topic si sa-ti raspund, iaca ce am facut a doua zi... :rose: post-143-1171896520_thumb.jpg

post-143-1171896565_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Salutari din Utah, bajetzi !!! :rose:

 

Aici, dupa ce ieri a fost o zi superba cu soare, acum ne-am trezit cu 10cm de zapada proaspata.

Abia astept sa ajung pe partie ! :rose:

 

Gata, am sters-o! :nono:

 

asta zic si eu dependenta de forum :rose:

have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...