Sari la conținut

Sunt Disperat !


Postări Recomandate

Incepator fiind,am incercat si eu un LC4(aprilie2006-prima mea "mobra" la aproape 40ani),dar dupa vreo 6 luni s-a ivit ocazia,si iata-ma cu EXC.La ce-l folosesc,-95%offroad-simt chiar la "experienta" mea diferenta.Nu mai pot sa ma las....asa ca: :moto: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica, stiu ca nu e treaba mea dar de ce nu incerci sa exploatezi la maxim LC4 in teren? Sa stii ca poate sa faca foarte multe! E o motocicleta excelenta. Poti sa mai faci si ceva sosea fara sa-l "omori". Am si eu un LC4 si de fiecare data cand ies pe coclauri imi dau seama ca acesta motocicleta poate sa faca mult mai multe decat stiu eu. Daca simti ca nu-ti mai ajunge, atunci vinzi si-ti iei un EXC. Dar iti spun ca pana sa nu-ti mai ajunga va trece ceva timp. Pune-i niste cauciucuri de cros si vei ramane surprins de ceea ce "stie" un LC4. Oricum ar fi, eu iti doresc bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica, stiu ca nu e treaba mea dar de ce nu incerci sa exploatezi la maxim LC4 in teren? Sa stii ca poate sa faca foarte multe! E o motocicleta excelenta. Poti sa mai faci si ceva sosea fara sa-l "omori". Am si eu un LC4 si de fiecare data cand ies pe coclauri imi dau seama ca acesta motocicleta poate sa faca mult mai multe decat stiu eu. Daca simti ca nu-ti mai ajunge, atunci vinzi si-ti iei un EXC. Dar iti spun ca pana sa nu-ti mai ajunga va trece ceva timp. Pune-i niste cauciucuri de cros si vei ramane surprins de ceea ce "stie" un LC4. Oricum ar fi, eu iti doresc bafta :scratch:

Aici subscriu si eu.

Am Lc 4 de anul trecut, model 97 la 140 kg.

Eu merg cu cauciucuri de cross, si vreau sa zic ca nu pe forestiere; chiar pe trasee dificile.

Se comporta foarte bine. Eu zic ca daca il bagi un pic la cura de slabire si ii pui gume de cross poti face multe cu el.

Am un amic care a transformat un ADVENTURE. A dat jos tot de pe el, demaror, baterie, rezervorul mare....si e multumit.

Adevarul este ca si eu ma gandesc la EXC ca eu nu mai am ce da jos de pe al meu. Ar conta 30 kg in minus.

Daca tot faci schimbarea cu EXC nu lua mai mare de 450. 525 e prea puternic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici subscriu si eu.

Am Lc 4 de anul trecut, model 97 la 140 kg.

Eu merg cu cauciucuri de cross, si vreau sa zic ca nu pe forestiere; chiar pe trasee dificile.

Se comporta foarte bine. Eu zic ca daca il bagi un pic la cura de slabire si ii pui gume de cross poti face multe cu el.

Am un amic care a transformat un ADVENTURE. A dat jos tot de pe el, demaror, baterie, rezervorul mare....si e multumit.

Adevarul este ca si eu ma gandesc la EXC ca eu nu mai am ce da jos de pe al meu. Ar conta 30 kg in minus.

Daca tot faci schimbarea cu EXC nu lua mai mare de 450. 525 e prea puternic.

 

Salut

 

Eu am Adventure dar nu mi-a trecut prin cap sa o dezbrac sa o fac enduro crede-ma... Este sau era??? un model, cred ca SXC care ii cu cel putin o mie de euro mai ieftin si era cea mai usoara varianta de LC4. De ce nu iti iei mai bine din ala??? Am mai vazut si transformat in supermoto cu un plus de 1000 euro.... atunci cand supermoto era mai ieftin cu 800 sau ceva in gen... Mare afacerist ii romanul... zicea ca are posibilitatea sa o refaca oricand.... hmmm, da... ghici... nu l-a mai refacut nicioadata si a vandut piesele ramase la sfert de pret...

 

Oricum... ca si hobby e super pe teren LC4 dar cam atat.... daca vrei sa treci la un nivel mai inalt atunci categoric EXC.

Eu zic ca in afara de performantele omului mai e si o alta chestie... m-am chinuit aprox 35 de minute sa scot Adventure-ul dintr-o balta acum o luna si nu am tocmai 1.50 cm si..... as fi preferat ceva putintel mai usor

 

L-a intrebat cineva de cand se da apropo? Poate chiar nu ii mai ajunge...

525 e prea puternic... normal.... de acea nu mai cumpara nimeni si fabrica e pe pragul falimentului, nu?

 

eu stiu pe cativa oameni care se dau cu 525 de mai multi ani la limita si sunt ok...

 

oricum... bafta :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-a intrebat cineva de cand se da apropo? Poate chiar nu ii mai ajunge...

 

Vezi tu, tocmai asta e ideea. Din ce am inteles eu din povestirile lui Petrica, el s-a plimbat mai mult pe drumuri de tara si pe sosea. Asa ca, daca nu ma insel, el nu a ajuns sa descopere ce poate un LC4. Eu i-am spus sa pastreze LC4 deoarece am vazut ca se da si pe sosea :scratch: Daca intelegeam din povestirile lui ca s-a saturat de LC4, ca nu-l mai satisface, ca e prea putin pentru el, normal ca-i spuneam sa-si ia EXC. Era doar o opinie, in mod cert omul va face ce va dori :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offfff ..... mai oameni buni, le-am incurcat de tot !

Merit o ,,bubuiala" BUNA ! :blbl: :) :cheers: :) ..... imi cer scuze ! V-am indus in eroare ! Aveti mila de mine ! :hurt: :lol: :ok: !!!!!

 

... mintea mea marsava, alte scopuri coace ! Bineanteles ca acest LC4 este scumpatatea de pe lume, pentru mine si pentru relieful din zona mea, dar ......... ce vreau de fapt ?

 

In tampenia mea, cu banii de pe acest LC4, vreau sa iau un VFR800 din 2001, dupa care salivez de mult timp, pentru calatorii lungi cu muierea in spinare, apoi mai strangeam odata din buci si luam si un CR125 sau 250, neanmatriculat, pentru coclauri in zona. Asa impacam si capra si varza !

 

Asta, coceam in mintea mea ! Doar o singura persoana de pe acest forum stia de gandurile mele marsave - McLoad - baiat finutz, nu a spus la nimeni !

 

Asa ca merit pedeapsa cuvenita ! :scratch: !

Aveti mila ! :eek:

 

Bafta! :D

.

.

.

.

.

.

P.S. ............... stiu, nu sunt sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci intr-un mare fel tradezi !

Chiar nu ma asteptam din partea ta Petrica la asa ceva . Te credeam enduro addicted !

 

Stiam ca asta o sa spuneti :) !

Dar nu este vorba de tradare ! Vreau si un tourer ! :)

 

:scratch:

 

 

Mai bine te opresti la stransul din buci! :hurt:

 

Tu, vorbesti ! ... cu tot felul de fiare prin curte ! :blbl:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ceva fiare , dar din pacate nu sunt in curte ci in picioarele mele, asta dupa mersul pe strada , touring imi placea si mie pana mi-a intors un bou cu o Solenza in fata mea.

post-4621-1171527532_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ceva fiare , dar din pacate nu sunt in curte ci in picioarele mele, asta dupa mersul pe strada , touring imi placea si mie pana mi-a intors un bou cu o Solenza in fata mea.

 

Iti stiu toata povestea. Am citit-o intr-un alt topic !

 

Iti doresc sa te recuperezi cat mai repede ! Si ... fereasca Dumnezeu, de asemenea evenimente !

 

Bafta ai sanatate ! :cheers:

 

P.S. Si eu ma ingrijorez cateodata, nu pentru mine, ci pentru cei ce depind de mine ... fereasca Dumnezeu !

 

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ia uite aici ce spune omu' asta:

 

/index.php?showtopic=89057

 

Fa o proba si vezi daca mai vrei EXC

 

Floricel, am avut ocazia ,,sa miros" Husaberg si sunt convins de calitatile si performantele marcii. Este foarte tare acesta motocicleta ! Nu-mi displace, absolut deloc ! Insa acest post cu ,,disperarea mea", este mai vechi ! Intre timp ,,chinui" un 2t de 125ccm ! :lol: Este adevarat mi-as dori ceva mai mult, dar dintre toate motocicletele avute de mine, ,,micutul LC2" ma distrat cel mai tare ! De ce ? Este extrem de usor, este destul de nervos pentru un 125ccm (powered by yamaha DT 125, daca nu ma insel!), nu prea imi pasa de ea si de aceea ,,o folosesc" fara mila prin tot felul de locuri. Inca un aspect important - mi-a trezit amintiri din vremea cand eram pionier si eram la clubul de karturi din localitatea mea :kick: !

 

Cu toate acestea nu o sa ma opresc aici ! LC2-ul, deja il foloseste sotia, care ,,si-a descoperit vocatia" si pentru ea este ,,extrema" aceasta motoreta, dar invata pe zi ce trece ! ...... a invatat sa plece de pe loc si sa schimbe vitezele ......... singura ! :lol: Este foarte mandra de asta ! :D

 

In concluzie, mi-ar placea o Husa, dar momentan nu sunt pregatit ..... financiar :crack: !

 

Cine stie ce ne rezerva viitorul !?!? :crack:

 

Bafta si sanatate! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...