Sari la conținut

Ce Sa Aleg


Nyt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pretul ti-l zic eu este 13 782 euro cu toate taxele

:banana: Nu cumva au cam cazut taxele!? :baldy:

ma rog...e totusi mult...rr-ul e mult mai ieftin, si cu siguranta mai fiabil si neutru(calitatea HONDA) :P

parerea mea... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta sexy? :baldy:

 

Ce sa faci :banana: Fiecare are diferite motive pentru care sa ii placa o motocicleta...

 

@bikerboy: Incearca mai intai sa mergi cu un miar si apoi sa il sfatuiesti pe om :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevaru` e ca daca nu are look agresiv nici nu merge agresiv... :banana: ... mie mi s-a parut ca se da bine rau pe curbe dreapta ca am stat vreo 20 de secunde pe ea in showroom..si asa am simtit-o...oricum looku` e de curbe dreapta...

 

te doare mintea cateodata cand ii auzi pe unii...

 

 

Nu iti dau niciun sfat in legatura cu cele 2 motoare propuse in discutie pentru ca nu am mers pe niciuna si pareri din reviste stii si tu sa citesti ... am honda sunt foarte multumit de tot ceea ce tine de motocicleta mea(ea in sine,amabilitatea celor de la Honda,impresia la terase :baldy: etc..) dar recunosc ca urmatoarea etapa va fi in proportie de 80% un R1 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti oameni buni am zis ca e mult mai frumoasa r1 atata tot si am mentionat cu nu am mers pe ea, deci ....

 

si sexy este ,e frumoasa rau exact ca o femeie frumoasa fara o tona de machiaj

 

deci... ? intrebati si voi o gagica sa vedeti cum zice de r1 :bounce:) ca pe ea am citato

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca deja ti-ai format o parere si esti cam hotarat. ambele sunt super frumoasa si puternice, citeste niste teste comparative si mai intreaba cate un biker........oricum tu decizi. numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am stat pe ea si mi se pare comoda.( am stat nu am mers )

Pe mine m-a fascinat motocicleta asta are un look f agresiv si cred ca si merge la fel.

 

bikerboy-iuliano cati km ai facuti pe moto pana acum? ce motoare ai mai avut pana acum? esti nascut in 86' si declari ca ti-ai luat A in '02? adica la 16 ani? esti tare mah! De ce am eu impresia ca tu nici carnet n-ai? Nici usturoi n-ai mancat nici gura nu-ti miroase!

 

pe trotineta daca ma sui si stau comod. da-ti cu parerea daca poti fi obiectiv.

r1 este f solicitant la drum lung, mai ales la viteze mari. avantaje si dezavantaje la orice model sau marca moto exista. am condus si pe honda, pot spune ca nu cobori asa istovit de pe ea la sf drumului. dupa o zi de dat cu r1 am nevoie de masaj si relaxare :crack: cu r1 ai parte de rodeo si toate sansele sa nu termini bine. cu honda, pare un pic mai domestica, mai docila. pana la urma tine si de gusturi. parerea mea este ca R1 te solicita mai mult fizic.

Editat de unforg1ven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

R1 e motor pt barbati adevarati, daca vrei o plimbarica de relexare ia-ti o Honda Shadow.

1000 RR e motorul care-ti iarta multe greseli ,trage liniar si mai are si dracia aia de amortizor de ghidon electronica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 e motor pt barbati adevarati, daca vrei o plimbarica de relexare ia-ti o Honda Shadow.

1000 RR e motorul care-ti iarta multe greseli ,trage liniar si mai are si dracia aia de amortizor de ghidon electronica.

Si R1 are amortizor de ghidon :baldy: :baldy:

 

 

Btw ,baiatul care a pus topicul a cam :baldy: ...deci ,discutam ...discutii de pomana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti oameni buni am zis ca e mult mai frumoasa r1 atata tot si am mentionat cu nu am mers pe ea, deci ....

 

si sexy este ,e frumoasa rau exact ca o femeie frumoasa fara o tona de machiaj

 

deci... ? intrebati si voi o gagica sa vedeti cum zice de r1 :baldy:) ca pe ea am citato

iti anticipez un viitor stralucit daca iti iei motoru dupa ce gandesc femeile, tot asa. Am R1 am mers pe 900 RR amandoua sunt "ferrari"-ul clasei lor dute urcate pe ea si iti dai seama la sigur ce vrei. Daca nu te simti bine nu-ti luat incearca si altceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am :baldy: dar nu avea nici un rost sa raspund la fiecare post nou pentru a-mi mari numarul de mesaje!Am cerut o parere si atata tot!Pentru asta multumesc celor care au raspuns!Nu ma bag in seama asa daca nu am ceva de zis!Ca sa agati poti sa o faci si cu un 400 sau 500 ca oricum nu isi dau seama..o iau pentru placerea mea si atata tot! :baldy:

Editat de Nyt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM mers si pe r1 si pe 1000rr ,singura diferenta sesizabila(pt mine) a fost ca in ture joase r1 e slab rau ,iar in ture mari (peste8000) exploadeaza literalmente(e o trecere brusca) ,pe cand 1000rr trage linear.Repet ,e parerea mea :kick: . In afara de asta ,am inteles ca Yamaha are o pofta nebuna de ulei ,chiar producatorul da ca normal un consum de ulei de pana intr-un litru!!! Mie ,unul , mi se pare enorm...dar r1 e cea mai frumoasa intre miare ,asta tot ca parere personala :lol:

 

 

cum adica papa ulei :crack: 1 litru la 1000 km sau la ce??? sper sa ma lamureasca si pe mine cei cu r1, ca nu-mi vine sa cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

r1 2007

si stiu ce vorbesc.

ps.- uita de reprezentanta pwulii. te duci la kawa motors si negociezi pana la 12500 si iti iei motor.

 

 

 

 

 

 

si apoi te plimbi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ti-ai luat inca...... parerea mea e sa-ti iei r1nu vreau sa dezamagesc detinatorii de rr-uri....dar e mult mai fiabil un r1in ultimii trei ani.. la british oficial testing R1e pe locul 2 dupa suzuki.....

iar rr e al treilea....pe 4 a iesit kawasaki si pe 5 augusta.....asa ca daca nu te bate gandul sa iti iei un gsxr..... ia-ti R1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ti-ai luat inca...... parerea mea e sa-ti iei r1nu vreau sa dezamagesc detinatorii de rr-uri....dar e mult mai fiabil un r1in ultimii trei ani.. la british oficial testing R1e pe locul 2 dupa suzuki.....

iar rr e al treilea....pe 4 a iesit kawasaki si pe 5 augusta.....asa ca daca nu te bate gandul sa iti iei un gsxr..... ia-ti R1

Interesant ce spui....da un link ,te rog.Merci :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am cunoscut un baiat cu R1 din 2000 sau 2001 nu mai stiu...si care zice ca il vinde si trece la 1000RR, ca se reintoarce la honda, ca alta e treaba...parerea lui...

 

PS: parerea mea? hmmm...nu stiu ce sa zic, dar la anu' cred ca si eu tot 1000RR voi alege... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am cunoscut un baiat cu R1 din 2000 sau 2001 nu mai stiu...si care zice ca il vinde si trece la 1000RR, ca se reintoarce la honda, ca alta e treaba...parerea lui...

 

PS: parerea mea? hmmm...nu stiu ce sa zic, dar la anu' cred ca si eu tot 1000RR voi alege... :cheers:

r1-nul e cu numere de anglia?????????????? alb cu rosu....????????????:D)) si il cheama cumva beni pe tip?

sau e madalin...?

Editat de tony_baxter1311
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si imi cer scuze ca raspund asa tarziu !!!! In cele din urma m-am hotarat la R1 2007 .Voi urma sfatul lui Sacalu si voi merge la Kawa Motors sa vad ce iese..cu toate ca o sa mai dureze putin pentru ca imi mai trebuie o suma de bani care o voi face rost destul de repede! Multumesc inca o data tuturor pt pareri :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...