Sari la conținut

Ij-escu Meu


s-kidu'
 Share

Postări Recomandate

  • 7 months later...

Daca iti spun nu crezi!!! 11.500.000lei din VIDELE anul trecut

Am mers cu ea cam 3500 km si iarna asta am desfacut motoru si ce am gasit in el m-am ingrozit!!!

Biela polizata pe ambele parti (freca de platane), in loc de simeringul mare dintre cei 2 rulmenti de pe ambielaj din stanga era un rulment ruginit si o bucata de cauciuc taiat rotund (????? ce tinea loc de simering????), cilindrul era de cota 3 dar am turnat piston la nea Misu cu segmenti de 1.5 mm (segmenti de Warburg- net superiori cu cei de la Cristi- la pretul de 150.000 3 seturi iar pe ambalaj scria IFA),nisip, pietre prin motor, n-avea pompa frana fata dar i-am pus o pompa de Yamaha XT cu 500.000 lei,instalatia electrica varzaaaa, etc...

Oricum anu asta o s-o incing bine de tot.

Inainte de IJ am avut un Minsk cumparat cu 4 milioane (tot terminat la banii astia) iar dupa cosmetizare totala (vezi poza) am facut 13.000 km dar putere mica, viteza mica, bagaj limitat.....si in plus l-am dat cu 10 milioane bani cu care am luat IJ-ul.

post-49-1107953582_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 2 ani o sa desfac si eu motorul iarna asta si sunt convins ca o sa ma sperii de ce o sa gasesc

nu cred ca o sa patesc ca tine (am luat motorul de la un tip din club si stiu ca avea grija de el) dar uzura sigur o sa-si spuna cuvantul

p.s. si eu am avut minsk luat cu 2 mil si vandut 3mil fara bani bagati in el

bafta si mai tinem legatura

poate ne vedem la strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...