Sari la conținut

Poze Cu Tuning La Scutere


yOCorni
 Share

Postări Recomandate

si la majesty poate ca e doar 125 cu motor de 250 cmc pt ca e greu ... dar punel pe un scooter de talia lui aerox ... sau nrg ... sau runner sa vedem at cat ia ... dupa logik si fizica ar trebui sa depaseasca valoarea de 125 cmc nu crezi?

 

--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:43 -------------

frate...slefuiesti ceva doar ca sa-i indepartezi vopseaua de pe el,nu ca sa se prinda vopseaua...

cum sa slefuiesti faru?hai ca ai vorbit de toti banii :wink:

 

si crezi ca o sa tina vopseaua? de ex stiu si eu ... daca e zgariata cu cv rezista?

 

--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:45 -------------
125km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 321
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da ma ... ca sa prinda vopseaua ... oglinda dreapta e scoasa deja ... cea stanga urmeaza dupa ce schimb maneru de frana ... ca asta e cam distrus dupa o intalnire cu solu de acu cateva luni bune

 

poi si no sa se zgarie ushor vopseaua de pe fara daca e lucios?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:39 -------------</small><br/>

 

vladul ... pt simpla ta informatie ... cu sylineru am mers si eu ... si la ce putere si demaraj avea nu cred ca nu luat cel putin peste 110 ... iar rsu momentan ia doar 100 in cap ... pt ca are cip de 11 cai in el ... dar ff curand ... daca nu sa intamplat deja ... ii modifica programu de pe cip ... asa am auzit ... si o sa echivaleze cu un cip de 18 cai ... si atunci o sa traga la 180 ...

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:39 -------------</small><br/>skylineru*

:) :wink: :kiss: sa imi modifici si mie "cipu", cipu*a mea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :wink: :kiss: sa imi modifici si mie "cipu", cipu*a mea :lol:

 

redeye :lol: acuma mnah :) nu fak pe intelectualu :lol: dar ... asa mi s-a spus :lol: oricum ... nu el al meu ... nu ma intere ... zilele care vin :lol: daca e soare si nu ninge ... :> poate am noroc si pun mana pe un scuter tunat :> cica acu l-au modificat ... kit mai mare ... filtru sport ... carburator schimbat ...etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la majesty poate ca e doar 125 cu motor de 250 cmc pt ca e greu ... dar punel pe un scooter de talia lui aerox ... sau nrg ... sau runner sa vedem at cat ia ... dupa logik si fizica ar trebui sa depaseasca valoarea de 125 cmc nu crezi?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:43 -------------</small><br/>

 

si crezi ca o sa tina vopseaua? de ex stiu si eu ... daca e zgariata cu cv rezista?

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Feb 2008 22:45 -------------</small><br/>125km/h

daca ar fi toti ca tine...s-ar duce romania de rapa...esti varza!

du-te si te :wink: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GeorGEBlaCKRidER 180 ia rs 125 full power (~36 cai) nu 18 :)

Tu ai auzit de raportul cutiei? Ala care multiplica sau demultiplica rotatia motorului la roata? Se pare ca nu. Daca pui motorul majesty-ului pe un amarat de cadru construit pentru 50cc, ori il rupi, ori iti iei zborul cu el.

Singura diferenta ar fi greutatea, in rest e acelasi raport al cutiei. N-as vrea sa vad ce stabilitate ar avea un scuter costruit pt 50cc la o viteza de cam 130-140km/h :kiss:

Mai invata!

 

 

Bafta! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GeorGEBlaCKRidER 180 ia rs 125 full power (~36 cai) nu 18 :)

Tu ai auzit de raportul cutiei? Ala care multiplica sau demultiplica rotatia motorului la roata? Se pare ca nu. Daca pui motorul majesty-ului pe un amarat de cadru construit pentru 50cc, ori il rupi, ori iti iei zborul cu el.

Singura diferenta ar fi greutatea, in rest e acelasi raport al cutiei. N-as vrea sa vad ce stabilitate ar avea un scuter costruit pt 50cc la o viteza de cam 130-140km/h :kiss:

Mai invata!

Bafta! :wink:

 

 

vladul :lol: ce pot sa zic :lol: nimeni nu se naste invatzat:D inca invat;) oricum ms pt sfat:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahahaha ce am ras :) mai ales de ultimul post al doctorului :wink:

 

oricum a fost faza cu cip-ul. Nu va mai aruncati asa, ca toata lumea: "moama imi iau masina(motor), o(il) tunez, ii schimb cipu". Deci sa sti si tu george, cipul ala e doar unul, care defapt nu se schimba. La masinile pe injectie exista ECU care este calculatorul motorului, el regleaza amestecul de benzina/aer. Ala se duce la service si i se schimba parametrii. Asta daca te refereai la renumitul "cip" care se schimba, parca ar fi plasture din desene: imi iau cip de 200 cai, il lipesc pe motor si imi adauga putere(asa mai auzeam dilai)

 

Sau poate pur si simplu se referea la CDI :lol::kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahahaha ce am ras :huh: mai ales de ultimul post al doctorului :cheers:

 

oricum a fost faza cu cip-ul. Nu va mai aruncati asa, ca toata lumea: "moama imi iau masina(motor), o(il) tunez, ii schimb cipu". Deci sa sti si tu george, cipul ala e doar unul, care defapt nu se schimba. La masinile pe injectie exista ECU care este calculatorul motorului, el regleaza amestecul de benzina/aer. Ala se duce la service si i se schimba parametrii. Asta daca te refereai la renumitul "cip" care se schimba, parca ar fi plasture din desene: imi iau cip de 200 cai, il lipesc pe motor si imi adauga putere(asa mai auzeam dilai)

 

Sau poate pur si simplu se referea la CDI ;):huh:

 

poate rolly ... oricum cu faza la masina stiam :P da mnah eu pe a meu nu am cip:D de unde sa stiu :ok: si is is invatzacel inca :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate rolly ... oricum cu faza la masina stiam :ok: da mnah eu pe a meu nu am cip:D de unde sa stiu :huh: si is is invatzacel inca :huh:

poate te gandeai la CDI...ala mareste puterea motorului...in fine...

pana una alta incearca sa te corectezi cand scrii pe forum ;) "si is is" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate te gandeai la CDI...ala mareste puterea motorului...in fine...

pana una alta incearca sa te corectezi cand scrii pe forum :huh: "si is is" :cheers:

Ofer meditatii la limba romana,Abecedare gratis.Preturi mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai...cdi-ul nu-ti mareste puterea, doar ti-o delimiteaza, la fel si la ECU la masini...SI NU E CIP! UN PROCESOR E CIP, ASTA E COMPUTER(mini), nu poti sa iei un cip de masina teleghidata (sau orice alt tip de cip) si sa-l pui pe motor asa. Este o unitate de comanda :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai ajuns la aceasta concluzie foarte concludenta din punct de vedere yamahistic? :cheers:

sunt identice numai marca difera, cele mbk sunt mai ieftine, practic la yamaha aerox ce se plateste in plus este firma...+ ca mbk este cu yamaha cum e piaggio cu gilera...frate si sora :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...