Sari la conținut

Comenzi Avansate


Taz Asg
 Share

Postări Recomandate

sal.... are cineva ceva planuri schite ... idei despre cum as putea sa fac la titrezul meu comenzi avansate??

mentionez motoreta kawasaki zl 600 a eliminator( ala cu motor de gpz 600)

nu prea reusesc sa vizualizez prinderea pe cadru....

multumesc

:baldy: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa iti scoti axul ala care tine motorul in fata jos,chiar in leaganul cadrului si sa faci la strung altul mai lung cam cu 20 cm in amandoua partile.Cele doua extremitati care iti rezulta din modificarea asta sa fie chiar suportul comenzilor avansate.Si dupa aia tragi tija la schimbator si pompa de frana.Ideea este simpla dar nu este asa usor de realizat. I-a legatura cu userul @cstelia.El avea niste comenzi avansate de vanzare si erau destul de calitative. Vezi poate le mai are. Nu cred ca cere prea mult pe ele. ZL-ul ala cere sa fie chopperit. Dar parerea mea este ca nu ar fi bine sa te rezumi doar la comenzi avansate.

 

P.S. - Dai seama ce chopper sprinten poate sa iasa din motocicleta aia. Te bati cu aia cu R1 pe la semafoare. :banana:

post-7907-1172429491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot in zona aia m-am gandit si eu sa ma joc

:banana: ar fi singurul surub:)

am vazut acuma pe louis niste comenzi de la falcon

destul de dragute dar ma ingrijoreaza chitul de prinderte.... erau niste poze cu vulcani marauderi si shado-uri dar diferea placuta de prindere

:baldy: in fine

tre scotocit bine de tot dupa ele

:ok:

ps.... la ceva ciopareala ma tot gandesc de ceva vreme.... dar cum nu sunt prea multe in tara pt a cere sfaturi.......

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brava Alex, beton poza.

 

Pacat ca nu am si cu partea cealalta.

 

tot in zona aia m-am gandit si eu sa ma joc

:banana: ar fi singurul surub:)

am vazut acuma pe louis niste comenzi de la falcon

destul de dragute dar ma ingrijoreaza chitul de prinderte.... erau niste poze cu vulcani marauderi si shado-uri dar diferea placuta de prindere

:baldy: in fine

tre scotocit bine de tot dupa ele

:ok:

ps.... la ceva ciopareala ma tot gandesc de ceva vreme.... dar cum nu sunt prea multe in tara pt a cere sfaturi.......

 

Stii cum este si cu sfaturile astea...ajuta mult dar pana la urma tot tu va trebui sa-i dai de cap singur. Eu apreciez faptul ca vrei sa faci ceva motociletei. Crede-ma merita. Eu cand m-am apucat de al meu (stramosul lu` al tau :P ) am avut ceva indoieli daca sa ma apuc sau nu. Am stat si l-am studiat mult sa vad cum ar iesi in stilul in care vreau sa il fac.Am ajuns la parerea ca va ieisi ceva beton si m-am apucat. ZL-ul se aseamana mult in privinta cadrului cu al meu numai ca sa faci o choperire faina cu el trebuie sa il tai.Asta tine de tine daca vrei sa mergi asa departe(si de buzunar, investitia nu este mica). Succes maxim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele de la Louis, Polo, ..., nu corespund totdeauna cu produsul pe care il comanzi.

Exemplu la Setul de comenzi avansate:

Poza din catalog este facuta de la un Intruder de 800 si apare si in descrierea si la Kawasaki Vulcan, Suzuki Marauder, Yamaha XV sau Honda Shado. Principiul este la fel dar difera constructia pentru prindere de la Model la Model.

 

Asta numai asa informativ sa nu va derutati, citeodata scrie si jos intr-un colt ca nu e poza originala de la Modelul respectiv.

 

P.S.:

Daca nu sunteti sigur de ceva dati-im un PM sau eMail si va traduc textul din Germana cit pot mai repede, nu stiu daca pot sa ma exprim destul de bine in Romaneste ca sa ma intelegeti voi pe mine pe urma.

poi e simplu

vezi daca au comenzi pt kawa zl 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@wallower are dreptate.

 

Uite aici un link la o firma care au pentru mai multe modele comenzi avansate.Preturile sunt astronomice dar te poti uita la poze sa te inspiri.(vezi inclusiv ZL)

 

Link: ---> http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...%3D10%26hl%3Dro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...