Sari la conținut

Scuter 125cc Reguli De Mers


pika
 Share

Postări Recomandate

acum ca am lamurit asta as vrea sa mai aflu un lucru.

 

cu cat sunt mai aproape de a incepe scoala ma gandesc mai tare la lucruri ca: daca nu o sa iau din prima, daca o sa-mi dau seama ca nu pot conduce.nu stiu ce sa mai zic.cati dintre voi au avut gandurile astea?eu cred ca sunt normale pana acum nu am mers decat pe moped.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu cat sunt mai aproape de a incepe scoala ma gandesc mai tare la lucruri ca: daca nu o sa iau din prima,

 

Daca nu inveti, sigur nu il iei ! :wave:

citeste cel putin odata codul rutier... de la cap la coada. si cand citesti, sa iti fie mintea la ce citesti nu la alte treburi. Si cand te inscri la scoala, intreaba cand se fac orele de legislatie; sa nu pierzi nici o ora deasta, ca acolo inveti cel mai mult.

 

PS. Astea-s sfaturile care mi le-a dat mie instructorul.

PPS. Si eu fac acum scoala. Fac Profesionistii... cat. A B C E :ok:

 

daca o sa-mi dau seama ca nu pot conduce

 

:hug: cum adica ?

tre sa fi retardat ca sa nu poti conduce... asta se invata. :crack:

daca vrei, poti :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa fi retardat ca sa nu poti conduce... asta se invata. :crack:

daca vrei, poti :eek:

 

Chiar crezi ca trebuie sa fi retardat ca sa nu poti sa conduci? Iti spun eu ca nu. Satul de condus autovehicule prin Bucuresti (daca vrei te invit aici sa vezi cum e traficul) m-am reprofilat de 2 ani pe scuter. Efectiv am cedat nervos, nu am rabdare sa mai conduc masina, nu ma mai pot concentra, imi vine sa ma dau jos si sa las masina in mijlocul intersectiei. In plus am avut doua accidente, moment in care am spus PANA AICI!

 

Urmari:

1) Nu mai conduc nimic mai lat si mai lung decat MOTO

2) Sunt mult mai relaxat

3) Pot sa-mi impart/folosesc timpul mult mai bine (cu masina fac pana la serviciu 80-90 min. , cu scuterul 20-25 min.)

 

Daca vrei, poate ne vedem candva pe meleagurile patriei, asta ca sa vezi ca nu sunt retardat;)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :hug: :wave:

 

PS - Cunosc prea putine persoane care inainte de examen sa nu se fi gandit ca exista posibilitatea sa pice examenul! Parerea mea este ca sunt niste ganduri normale, dar ca depinde de fiecare din noi daca reusim, sau nu, sa trecem peste ele!

 

Niciodata nu ajungi sa pretuiesti mai mult VIATA, decat atunci cand esti la un pas de MOARTE!

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar crezi ca trebuie sa fi retardat ca sa nu poti sa conduci? Iti spun eu ca nu. Satul de condus autovehicule prin Bucuresti (daca vrei te invit aici sa vezi cum e traficul) m-am reprofilat de 2 ani pe scuter. Efectiv am cedat nervos, nu am rabdare sa mai conduc masina, nu ma mai pot concentra, imi vine sa ma dau jos si sa las masina in mijlocul intersectiei. In plus am avut doua accidente, moment in care am spus PANA AICI!

 

Urmari:

1) Nu mai conduc nimic mai lat si mai lung decat MOTO

2) Sunt mult mai relaxat

3) Pot sa-mi impart/folosesc timpul mult mai bine (cu masina fac pana la serviciu 80-90 min. , cu scuterul 20-25 min.)

 

Daca vrei, poate ne vedem candva pe meleagurile patriei, asta ca sa vezi ca nu sunt retardat;)

 

Aici ii alta treaba... nu conduci masina sau altceva "mai lat si mai lung decat MOTO" pt ca nu vrei, nu pt ca nu poti. Daca ai fi in alt oras cu soferi care se respecta cat de cat (majoritatea oraselor mai mici... bistrita deasta ii :eek: nu-i numa de 20 de ori mai mic decat draga noastra capitala :wave: ) ai conduce si masini... adica ai putea conduce. Ca nu vrei, ii alta treaba :ok:

 

PS. si mie mi-ar place sa ne intalnim, nu pt a vedea ca nu esti retardat, ca daca erai, nu putea sa scri ce ai scris :hug:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate alias gandurile astea si eu le consider normale.a pus aceasta problema in ideea de a primi niste raspunsuri din care eu sa-mi pot face o parere despre cum va fi scoala sau examenul.

 

multumesc pentru raspunsuri.

 

alias cand ai trecut de la masina la scuter, ce scuter ti-ai ales?

cred ca problema asta imi da mai multe batai de cap.nu stiu ce sa-mi aleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...