Sari la conținut

Help, Relantiu La Ktm Sx 250


Postări Recomandate

Salut fratilor,

care stiti ajutati-ma,

am luat un KTM 250 SX de la un neamt si nu ii dau de capat cu relantiul, ba se tureaza, ba moare.

Am demontat carburatorul, pare nou, l-am suflat peste tot are jiglerele bune ca in carte, am ridicat si coborat cuiul de dozaj, am reglat surubul de aer da nu tine nici cum relantiul. Si mai e o problema in turatii mici se balbaie si cand trece de un prag se tureaza de zboara de sub tine.Am mai ridicat si nivelul in carb si tot degeaba, am verificat membranele de pe aspiratie si etansarea inainte de carburator si nu am gasit nimic.

Nu stiu ce sa-i mai fac, poate imi dati o idee.

Dau o bere la prima intalnire :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e vorba de motorul 2timpi (deduc dupa membrana admisie-muzicuta) s-ar putea sa traga aer fals pe la simeringuri ambielaj,garnitura dintre carter si cilindru. sau pe la carter la imbinari sau jiclorul relanti sa fie infundat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fratilor,

care stiti ajutati-ma,

am luat un KTM 250 SX de la un neamt si nu ii dau de capat cu relantiul, ba se tureaza, ba moare.

Am demontat carburatorul, pare nou, l-am suflat peste tot are jiglerele bune ca in carte, am ridicat si coborat cuiul de dozaj, am reglat surubul de aer da nu tine nici cum relantiul. Si mai e o problema in turatii mici se balbaie si cand trece de un prag se tureaza de zboara de sub tine.Am mai ridicat si nivelul in carb si tot degeaba, am verificat membranele de pe aspiratie si etansarea inainte de carburator si nu am gasit nimic.

Nu stiu ce sa-i mai fac, poate imi dati o idee.

Dau o bere la prima intalnire :bounce:

sx 250 nu tine ralantiul.bleep the throtle brother! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sx 250 nu tine ralantiul.bleep the throtle brother! :bounce:

 

cum sa nu tina mai throtle brother, am doi prieteni cu care ma dau si la ei tine bine merci,

de la semeringuri ambielaj nu e ca ar curge ulei, de la carburator nu e ca am imbogatit si saracit amestecul si nimic, poate fi de la aprindere??? sau de la uzura pistonului??? trebuie sa incerc si astea. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

cum sa nu tina mai throtle brother, am doi prieteni cu care ma dau si la ei tine bine merci,

de la semeringuri ambielaj nu e ca ar curge ulei, de la carburator nu e ca am imbogatit si saracit amestecul si nimic, poate fi de la aprindere??? sau de la uzura pistonului??? trebuie sa incerc si astea. :cheers:

Uraaaaa!!!!!!!!!!! :ok:

I-am dat de cap, era pistonul de vina, l-am schimbat si merge ca ceasu, asa ca bagati la ghiozdan, daca nu tine relantiul poa sa fie si de la uzura setului de piston.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...