Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

neri, cehule, ametist, blondule, HAI-HUI, Dunloop, PepsiMan, Vio>>>>>>> NU VRNITI ?!?!?! Hai... la MotoRRock.....

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu am ultimele examene in perioada motorockului..pe 10 iunie e ultimul daca nu ma insel...asa ca e mai complicat.....da vin..macar o zi acolo...:drums: tre sa vada si asta mica motorrockul :wave:

cand se pleaca?...vineri? sambata?

Editat de neri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe 8 iunie ziceam noi sa fie plecarea... si .... tu ai examene in weekend.?!?

 

si eu am in accea perioada examene dar nu in acele zile.... ca nu facem nici sambata nici duminica...

 

 

 

 

 

prafuit: eu nu vin la "scutere" ... nu am cum...

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neri, cehule, ametist, blondule, HAI-HUI, Dunloop, PepsiMan, Vio>>>>>>> NU VRNITI ?!?!?! Hai... la MotoRRock.....

 

Eu as cam veni (daca nu plec la Cluj din nou) ca si asa nu am fost niciodata la vreun festival de satanisti d'astia.

Apropo, saptamana trecuta am fost la Cluj. Am plecat Joi seara pe la 9. Pot spune ca in prima jumatate am avut parte de cel mai fumos drum de pana acum iar a doua jumatate a fost cea mai horror.

Daca stiti cat de cat Valea Oltului, inchipuiti-va un drum de noapte pe acolo, in timpul caruia cel putin odata la 4-5 minute fulgera de se lumina toata valea dupa care urma un tunet pe care-l auzeam-simteam pana in maduva oaselor....un adevarat spectacol de lumina si sunet.

Apoi de la Sibiu a inceput furtuna...si m-a plouat (pe alocuri torential) pana la Cluj non-stop. Imi cer scuze pe aceasta cale celui cu un Audi A4 (cred) AB-29-DEO in spatele caruia am mers din Sibiu pana in Sebes, pt ca inafara de stopurile lui nu vedeam absolut nimic.

Bine'nteles ca nu aveam echipamentul de ploaie la mine. Asa ca s-a imbibat geaca de piele incat dupa 3 zile inca nu se uscase complet. Am ajuns pe la 2:30 dimineata la Cluj tremurand de frig ca o piftie si cu o sensibilitate acuta a partii posterior-dorsale dar cu un ranjet pe mutra de la o ureche la cealalta.

Bine ca nu m-a vazut nimeni ca ar fi zis ca am scapat de la balamuc.

 

Va salut pe toti si sper sa ne vedem maine, desi eu abia pe la 8-9 scap de la serviciu dar va gasesc eu... :cheers: Din punctul meu de vedere sunt bineveniti toti cei cu pasiune pt motoare si cu suflet de motorist. Ca au sau nu inca motor sau carnet, pentru mine conteaza mai putin si nu cred ca e cazul sa se simta cineva exclus. Iar daca e vorba de plimbari, nu ma deranjeaza sa iau pasager/a.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am mai venit la ultimile intruniri de vineri ptr ca nu am avut cum! au fost unele prb care necesitau rezolvare!

cat despre MotoRRock : nici acolo nu pot ajunge ptr ca, fiind in sesiune, e mult de invatat si mai am si examenul de soferi pe care n-as vrea sa-l neglijez de asemeni!

distractie placuta, asfalt uscat si sper sa ne vedem cat mai curand!

Editat de Ametist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci: pana acum suntem urmatorii subscrisi: (unii cu nesigurana):

 

Alexa (eu) si Ovidiu

Andrei R5 si Andreia

Sf. Andrei si Laura

Cehu

si cu semne de intrebare

Hai-Hui

Neri

 

deci ... cine ni se mai alatura pt MotoRRock ????

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna,

scuze ca am disparut,dar jobul m-a aruncat cateva sute de km de aici pt cateva zile.ieri m-am intors si am rezolvat si cu dosarul pt examen.pe 6 iunie,gata,sper sa nu am surprize urate si sa fiu de-al vostru.ramane doar calutz sa-mi iau.acum sunt in cautari febrile.ieri am vazut un gsxf750,din 2003,la un pret chiar bun, de mi-a crescut pulsul la cum arata.pacat ca e prea rea pt un incepator.

despre mine nu v-am spus,intr-adevar nimic.nici nu ar fi mare lucru:)am 35 de ani,workaholic :cheers: ,de mult timp intorc capul dupa motoare pe strada,dar abia acum m-am hotarat ca nu se mai poate asa,trebuie sa ma uit de pe unul:)

as veni cu mare placere la intalnire,dar poate saptamana viitoare,pt ca astazi merg la concert (gogol bordello).dar vara abia incepe,asa ca nu au intrat zilele in sac:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca la cursa de drujbe (a se citi scutere) nu vine nimeni cu mine!

Ok. Atunci ma duc singur sa vad: cursa demonstrativa de viteza, demonstratia de freestyle si..... hostesele :cheers:

Dati un semn daca veniti! Si cine vine, si ne vedem la 17:30 la Titan 2 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu azi am terminat cu RARul...imi cer scuze pt absenta de azi...dar RARul si serviciul m-au obosit rau.

nici macar timp nu am sa ma programez pt examen.

nu pot veni la MR. (sesiune, examen, servici, bani cam putini).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pe toate pers dupa forum imi cer scuzze ca am disparut o perioada de timp dar sunt plecat cu serv la Brasov cred ca pana in august

Cat despre intalnirea de la ploiesti sper sa ajung si eu sambata si duminica

Va doresc asfalt uscat si numai bine

 

:cheers: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte interesant la cursa de scutere!

Organizarea cam nasoala, dar pentru prima cursa cred ca este bine. In viitor sunt convins ca va fi mai bine!

Hostess-ele doar 3 din pacate, la fel si motoarele de la expo (MV Augusta F4 - a facut tot).

 

Am fost surprins de multimea adunata (tribuna plina)!

 

Totusi am fost dezamagit de multitudinea de pusti (din categoria "are tata bani") care au venit calre pe 2 roti si in totalitate lipsiti de echipament!

 

Gata cu povestea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte interesant la cursa de scutere!

Organizarea cam nasoala, dar pentru prima cursa cred ca este bine. In viitor sunt convins ca va fi mai bine!

Hostess-ele doar 3 din pacate, la fel si motoarele de la expo (MV Augusta F4 - a facut tot).

 

Am fost surprins de multimea adunata (tribuna plina)!

 

Totusi am fost dezamagit de multitudinea de pusti (din categoria "are tata bani") care au venit calre pe 2 roti si in totalitate lipsiti de echipament!

 

Gata cu povestea!

Nu vreau sa fac pe desteptu' dar, eram sigur ca asa va fi. Unde mai pui ca mie nu imi plac moto speed ... nu aveam ce cauta.

In schimb noi (eu) vineri ne-am intalnit la Biker's cu Zidu si alti oameni cu care am schitat, pt weekend-ul urmator, o excursie old school la "7 scari" (pe langa Timisul de Sus). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Sa NU va duce-ti la Slanic Prahova !!!!!!!!

 

Si acuma spui? :crack:

Nu de alta dar eu am fost ieri... :cheers:

Drumul e foarte misto insa calitatea lui e execrabila, iar acolo am ajuns bine inteles cu 20 de minute dupa inchiderea minei :cheers:

Singura chestie misto e restaurantul de pe centura Ploiesti, imediat cum faci stanga spre Slanic (cam 1 km).

 

In schimb, am iesit Sambata sa ma racoresc...si am zis hai sa trec pe la arc sa vedem daca e cineva pe acolo. Nu era nimeni. :lol:

Apoi am zis hai sa trec prin Biker's Club, poate gasesc acolo pe cineva. Nimeni cunoscut. :lol:

Apoi am zis hai sa mai merg putin pe DN1 sa ma racoresc...si m-am trezit in Predeal :lol:

Super misto drumul. Acolo am baut un suc si m-am intors inapoi...

Foarte tari escapadele astea neplanificate. Mi-a placut ca in ciuda aglomeratiei se mergea civilizat (jur ca nu am depasit viteza maxima legala... +10 km/h :crack:)

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Zidu a venit cu moto la bar deci... :cheers: cred ca a reparat-o

2. Sa NU va duce-ti la Slanic Prahova !!!!!!!!

Te rugam frumos sa ne spui si noua de ce sa NU ne ducem? Sa nu ne ducem cu moto sau asa in general?Adica eu am avut noroc ca n-am venit?...? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns pe la 2:30 dimineata la Cluj tremurand de frig ca o piftie si cu o sensibilitate acuta a partii posterior-dorsale dar cu un ranjet pe mutra de la o ureche la cealalta.

Bine ca nu m-a vazut nimeni ca ar fi zis ca am scapat de la balamuc.

 

:cheers: da' n-am inteles de ce zambeai. :cheers:

 

copii in/cu facultati, voi ati sarit peste scoala generala? nu va suparati pe mine dar faceti prea multe greseli de ortografie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa schimbam un pic subiectul..... AM TRECUT EXAMENELE MOTO-AUTO ... deci de azi sunt detinatoare a carnetului de conducere pt CAT. A si cat b.... si nu m-am uitat daca "ametist" a zis si ea vestea cea "mare" dar o mai spun eu o data (sper sa nu se supere) .... Are si ea carnet luat azi pt cat A si B .... si amandou am picat la aceasi comisie. :cheers: :cheers: :cheers:

 

 

 

 

PT. "fannyflint" : nu te-am vazut la nici o intrunire... dar observ ca deja faci mici observatii celor de pe acest topic... noi toti suntem deschisi la noi membrii.. DAR, aici nu este un chat sau meenger ca sa vorbim numai pe net... deci atata timp cat NU TE CUNOASTEM PERSONAL si chiar si daca ar fi asa as aprecia (ca si intemeietor al acestui topic si ca si simplu membru al acestui grup) sa nu mai faci observatii de genul celor de mai sus referitoare la ortografie pe acest topic... noi toti ne iertam greselile si nu vrem sa le scoatem in evidenta... nu conteaza cui sunt adresate sau daca chiar ai toata dreptatea sa le faci... REPET as aprecia daca te-ai abtine si daca ai intelege ca acest grup exista in realitate si nu numai pe net... deci ca sa faci parte din el trebuie sa te cunoastem si sa ne cunosti... macar asa de control... o singura data sa vii si tu la intrunire

Respect si pace tie!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super felicitari alexa!!! sa tii bine de permis si multi km frumosi pe motor!

 

eu din pacate nu am timp sa imi bag dosarul la programari... (probleme cu serviciul...) asta e...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...