Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

Sa inteleg ca vreti sa infiintati club moto oficial cu acte si toate cele,cotizatii si nu mai stiu ce. DE CE?

 

In fine din cate stiu sunt 2 feluri de cluburi moto

 

MC si RC

 

motorcycle club si riding club

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...hai c-am prins gustul propunerilor...si imi contrazic propriul post de acum cateva zile in care ziceam ca trebuie sa propunem un sg nume...scuze :P , acum cred ca e cazul sa avem de unde alege si vad ca nu prea se inghesuie lumea, deci mai am cateva idei:

 

TITAN WINGS aripile(escadrilele) din titan

 

TITAN BROTHERS

 

TITAN RIDERS (asta nu e al meu ci al lui Raven dar ca sa fie pus la vot il propun si eu)

 

Pentru cei care nu au inteles ( si scuze daca se simte careva lezat) in numele TITAN MADe am incercat o combinatie intre 'nebunul din Titan' si construit(facut) din titan.

Neo , Andrei R5 , DHL si toti ceilalti de la intalniri cred ca ar trebui sa propuna aici numele preferate. Numele este un lucru important asa ca nu stati deoparte acum. Cine crede ca are o idee buna dar inca nu a aparut pe la intalniri ar putea sa il posteze si acel nume sa fie propus de cineva cu drept de vot (suna cam pompos stiu :( )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb si eu ca blonda... de ce trebuie sa avem un nume ca sa ne vedem, sa ne plimbam impreuna, sa ne simtim bine cu totii...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ...am inteles toti ...cred :P Hai vineri la intalnire.

Poti propune nume care nu contin Titan , este posibil ca ele sa fie preferate de cei care vor vota , poti participa la (macar )o intalnire , pentru ca dorim un club real nu unul virtual...deci nu trebuie sa te simti in nici un fel :rose:

 

...si revenind la numele care contine Titan , in acest caz avem o coincidenta fericita , pt ca titan poate fi si un metal dur si rar iar metalele sunt folosite in astfel de denumiri (silver , steel...) si poate fi de asemenea un erou din mitologia greaca...da dar el era baiat , tu esti fata ...si iar restrictionam accesul :finger: :finger:

 

 

Nu stiu de ce a aparut de 3 ori :( :P

Vineri unde sa fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor regret ca nu am mai putut venii la intalnirile din Titan

Pe blondu si pe neo i-am vazut duminica pe DN1 venind dinspre Ploiesti calre pe calutii lor motorizati

Va doresc la toti numai bine sa aveti parte de fericire impliniri si sa ne vedem sanatosi

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce a aparut de 3 ori :( :P

Vineri unde sa fie?

 

 

vineri ora 19:00 - 19:30, la gura de metrou nr. 2 titan, cea din parc (am mai scris si mai devreme ai si o harta undeva pe la inceputul topicului... :P

 

 

 

kayne: nu e vorba ca ne trebuie sau nu un nume pt a ne plimba dar unii din noi, am dorii sa avem unul deoarece suntem deja un mic grupulet de "plimbareti".... si in plus cred ca deja se simte oarecum o nevoie a identitatii grupului din care facem parte... nu cred ca vrea nimeni sa fie mai altfel decat ceilalti... dupa cum am mai zis , toti, inclusiv eu, suntem simplii membrii ai acestui grup, si atata timp cat acest grup nu vrem sa ramana doar pe net si chiar nu este cazul.. am dorii sa diferentiem pe cei care fac parte din acest grup (adica vin macar din cand in cand sa se vada sau sa faca calatorii cu ceilalti membrii) si cei care doar isi dau cu parerea pe topic dar nu au nici cea mai mica intentie de a cunoaste acest grup... sau multe alte motive

 

Dan: nu cred ca s-a gandit nimeni sa facem legalizarea inca ci doar o mica triere si doar sa avem o identiate de grup .. ......

 

si ...... daca am face legal totul am face cumva sa nu fim deloc MC sau RC ci cu totul altfel , pt zic eu, cred, ca suntem diferiti de toate celelalte grupuri... ...

 

prin simplul fapt ca avem ca baza, printre primii care au venit si nu numai , numai persoane deosebite, fiecare in felul ei/lui, avem persoane inconstiente si foarte curajoase in acelasi timp, persoane foarte autoritare dar in acelasi timp creaza o companie placuta, persoane cu foarte mult bun simt si familiste in aceasi timp extraordinar de saritoare si sufletiste, persoane haioase si sobre in acelasi timp, etc... E toate aceste persoane se inteleg bine in ciuda diferentelor de varste si generatii.... calaresc motorase de tipuri diferite si tin cu grupuri politice si echipe de fotbal diferite , dar se inteleg foarte bine si la o bere si pe "caluti" .... d3e acea si din multe alte motife cred ca nu e inca nevoie sa fim legali decat daca se simte aceasta nevoie si doar atunci cand ea va fi exprimata...

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avem persoane inconstiente si foarte curajoase in acelasi timp, persoane foarte autoritare dar in acelasi timp creaza o companie placuta, persoane cu foarte mult bun simt si familiste in aceasi timp extraordinar de saritoare si sufletiste, persoane haioase si sobre in acelasi timp, etc

 

 

 

 

daca pui si etcetera sunt mai multe persoane decat sunt toti motoristii care au venit vreodata adunati :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare pentru blondu as spune wild hogs (nu stiu daca se scrie asa ) :P)

devenind mai serios eu sunt de parere sa gasim ceva mai romanesc

ex. prietenia de titan,titan moto,amici din titan (sau prieteni)sau fratia din titan asta din ciclul titan pe de alta parte ar fi ceva de genul Legiunea3 (cu sloganul Liberte fraternite egalite ) sau tot romanesc cavaleri libertati,liberi pe 2 roti etc

sau titanic vals :() eu as propune sa tinem cont de parerea celor din afara sau viitori aspiranti sa zicem asa,as mai spune ca odata cu propunerea de nume fiecare sa spuna si cam cum vede grupul peste timp.(dupa nume ce se va intimpla? incepem sa il promovam,il inscriem la osim. facem pagina de net? organizam o petrecere?il personalizam? facem un eveniment ceva o plimbare in grup ? REGULI CEVA? cotizatie? si lista ar continua.

altfel cu nume sau fara ramin vesnic al vostru NEO

stima si respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare pentru blondu as spune wild hogs (nu stiu daca se scrie asa ) :P)

 

 

Salut Neo , de fapt incerci sa-l faci pe blondu hog sau wild sau si una si alta ... ca eu nu mai inteleg nimic :( ?

Blondule tu ce parere ai ? Ne vedem azi la intalnire? Mai vine cineva nou?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sf. Andrei: - TITAN MOTOR

- TITAN MADe

- TITAN HEAVY MOTORS

 

Andrei r5: - CAVALERIA DE TITAN (eu l-am scris pe forum dar el la propus la o intrunire)

 

Cehu: - TITAN DRINKERS

-TITAN WALKERS

 

MironAlexa: - BALTA ALBA

- TITAN

- Titan2Ride

- R.O.I. RIDE

 

Prafuit, Neri : - TITANII

 

Blondu Ij : - TITAN EAGLES

mai sunt dintre voi care pot propune si nu au facut asta pana acum ... deci PROPUNETI !!!!

 

hello hello! in primul rand vreau sa spun ca TITAN DRINKERS si TITAN WALKERS nu-mi apartin asa ca daca va plac berea lui Micutzu' trebuie sa i-o dati :( eu doar m-am identificat cu Titan Drinkers :P

imi place ideea de a da un nume grupului si de a face obiecte personalizate etc... insa nu cred ca are rost sa ne complicam mai mult de atat, treburile sunt mult mai complicate decat v-ati astepta si chiar nu are rost in cazul nostru(parere personala). V-am pupat si ne vedem diseara la o bere (pentru cine poate :P )

Editat de cehu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TITAN RIDERS cred eu ca ar fii cel mai potrivit. Pentru ca orice am calarii fiecare, tot calareti ramanem si avem in comun pasiunea pentru cele doua roti. :(

 

Eu plec sambata dimineata la comuniste. As vrea sa plec pe la 8. Mai vine careva la 7 Scari sambata?

 

Asfalt uscat!!! :P

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

morphinaida: ar fi bine sa vii si la intrunire ca vad ca iti place sa te implici ... deci ce zici... viiii ???!!!!!???!!!!

La 19:00 - 19:30 la gura de metrou titan 2 , cea din parc (e un intrand la o trecere de pietoni intre intersectia de la titan si cea de la potcoava) nu cea de pe coltul intersectiei !!!!!!

 

sa nu zici ca nu ai cu ce ca n-ai moto ... si "pe-josu" e un mijloc tot cu doua membre de locomotie...

 

 

Andrei r5: tu care erai vorbaretul grupului si care aveai intotdeauna o parere ... acum nu propui nici un alt nume... ce facem ... sa nu zici ca nu ai ca nu te cred !!!!

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu azi am fost si mi-a facut poza si maine (daca am noroc) o sa am carnetu... eu intru la cei care au dat inainte de 1.06 asa ca din pacate nu se aplica :P

 

 

morphinaida: da ..ok... (acum ca sa intep si eu putin) vii cu "tepi" sau fara :(.... eu vin cu pirce... :P

Editat de mironalexa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca sa propun si eu vre-o doua cu toate ca duc lipsa de inspiratie dupa o zi de tras chiulul la munca. TITAN BROTHERHOOD, KINGS OF THE ROAD.... daca imi mai crapa ceva mintea va anunt. cya

Editat de Gellyfish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TITAN HOGS asta-i de la Laura...poate are legatura cu mine? :( :P

Eu aduc un caiet si un pix sa le scriem pe toate.

 

Hai ca sa propun si eu vre-o doua cu toate ca duc lipsa de inspiratie dupa o zi de tras chiulul la munca. TITAN BROTHERHOOD, KINGS OF THE ROAD.... daca imi mai crapa ceva mintea va anunt. cya

 

Nu te supara ca iti atrag atentia , dar din profilul tau rezulta ca nu existi! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ce a vrut sa zica Sfantu e ca probabil ai gresit data nasteri de la profil si te rugm sa-ti completezi profilul cu orasul si alte date cerute la profil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si eu...

Mie imi place ideea de Free Rider, ceea ce ma si consider ca sunt.

Imi place totodata si grupul nostru, insa nu cred ca mi-ar place sa devenim club in adevaratul sens al cuvantului, cu membrii, consilu de conducere, cotizatii, sedinte si asa mai departe.

Sincer, in discutiile mele cu alti motociclisti, cand vine vorba de grupul nostru, il numesc "MOTORISTII DE BALTA" ca ma distreaza cum suna (parca ar fi o specie pe cale de...aparitie)

Nu ma deranjeaza nici numele de Titan.

Din ce am citit aici imi place cel mai mult al lui Raven, TITAN RIDERS pe care personal l-as combina cu ideea de libertate si ar iesi binenteles "TITAN FREE RIDERS"

Din pacate asa cum am mai anuntat nu pot semna condica azi, asa ca va urez distractie placuta si drum bun daca iesiti pe undeva.

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum am ajuns acasa....

ma bucur ca place numele propus de mine, sa vedem la voturi.

in rest intradevar si eu sunt genu care nu m-as baga intr-un club adevarat pt ca nu prea e genul meu, dar asa sa purtam toti un nume e interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am mai vorbarit nimic zilele astea dar am cam ramas fara net :P puaaaaaai am luat salaa!!! dar normal ca nu puteam io sa am norocul sa iau carnetul in aceeasi zi..m'au programat aiurea pt sala si dupa ce am luat'o a trebuit sa plec la occina mare ca sa ma programez pt traseu si animalele m'au programat pe 18 !! sper sa vb cu cineva sa ma programeze mai ariba ariba ca turbez pana atunci :finger: cat despre denumire io am zis una asa din lipsa de inspiratie "Mocioclistii" cu sau fara de titan sau "LiveIIride" ceva de genul ce am mazgalit eo p'acolo prni poza si se intelege "traiesti ca sa calaresti" si in acelasi timp "calaresti ca sa traiesti" adica pe scurt pasiune pe 2 roti fara teribilisme. ati prins si voi subtilitatea :rose: si io zic ca asta ne reprezinta pe toti. cavaleria/garda/etc de titan...hmm..eu nu am fata de B.A.M.F. (bad ass mother f***r :P ) titan riders e destul de banal, titan eagles il reprezinta pe blondu :finger: si etc.. pe scurt...votati'ma !! desenu meu e cel mai bun ! :( ...asta pt ca e singurul so far :finger:

LiveIIRide.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...