Sari la conținut

Supermoto Nou


Tyby
 Share

Postări Recomandate

Pt inceput vreau sa spun k st oarecum incepator pe moto, dau luna viitoare de carnet... si am de gand sa-mi cumpar o moto NOUA.... chiar dk multi ar spune k nu merita sa dau atatia bani... nu prea pot sa ma gandesc sa cumpar o moto Sh fara sa stiu cum a folosit-o cel dinaintea mea.

In principiu ma gandesc sa cumpar o YAMAHA XT125X .... si as vrea sa aflu de la voi.. cei kre au... sau cei kre au mers pe modelu asta... ce avantaje.. dezavantaje are, costurile de intretinere... potentiale probleme... si in primul rand dk sunteti de parere k merita cei 3200 de EUrOi kt face moto nou (in comparatie cu cei in jur de 4000 E pre kre-i face CeBeRe-u de la HoNda .. tot de 125).

Mentionez k am 1.86 si 68 kg.

Deci astept raspunsurile voastre... si alte eventuale variante de un 125 NoU la ~3000 Eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu as opta pentru un 125, si nici nou. Cred ca sunt destule motorete pe la noi destul de bine intretinute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

si eu sunt incepator, dupa ce am cautat/intrebat in stanga sin dreapta am luat un ktm lc4 supermoto din '98. Piese gasesti ushor, si ieftine, motorul e super pt orash si pt inaltimea mea 1.90m.. Poate e prea puternic pt un incepator si prea nervos, dar asta e.. :bounce:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers pe modelul asta (XT125X) si e mai slab ca un scuter la performante. Nu e rau pentru un incepator, dar e de preferat modelul R (enduro).

Mai bine cauti ceva SH, la 2500 E gasesti un 600 in stare perfecta (XT, NX, DR).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un raspuns detaliat la problema ta il gasesti in Univers Moto de luna asta, acolo este prezentat un comparativ intre 3 supermoto de 125 cc: Sachs, Tomos si Yamaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o Yamaha XT de 600, enduro, mere super . intra pe www.mobile.de , iti gasesti motor beton.

sfat : nu-ti lua motor din Romania . in cele mai multe cazuri oamenii le aduc din Germania , le dau in gura pana le distrug si apoi le vand . pt. cele aduse din Germania nu am auzit pe nimeni sa se planga, aia au gija de motoare .

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...