Sari la conținut

Vreau Sa Imi Iau Un Gsx R 600..


alihet!
 Share

Postări Recomandate

ciao

nu stiu ce sa fac am A1 din 2005 si o aprilia rs 125 delimitata si acuma ma bate gandu sa imi iau un gsx r600 ce zicetzi? gresesc la alegerea asta? sfatuitzima pls cei care au gsx sau cei care stiu

 

 

 

msmsms

 

 

 

asfalt uscat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un gsxr 600 2001...sunt f multumit de ea, e f usoara, sta pe viraje f bine..in mom de fata ma bate gandu sa-l schimb cu un k4 sa vad ce-i poate mintea si la ala :bounce:...

problema am avut la el numa cu incarcarea, s-a ars statorul de la alternator si a trebuit sa-l schimb...o fost aprox 300e...cica asta este o problema generala la k1. deci, daca-ti cumperi unu e bine sa-i verifici si incarcarea...trebuie sa incarce intre 13.5 si 15V...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao

nu stiu ce sa fac am A1 din 2005 si o aprilia rs 125 delimitata si acuma ma bate gandu sa imi iau un gsx r600 ce zicetzi? gresesc la alegerea asta? sfatuitzima pls cei care au gsx sau cei care stiu

msmsms

asfalt uscat!!!!

Parerea mea ,ca nu ai de ce sa iti faci foarte multe griji.Putina cumpatare si e totul perfect.Depinde ce model ,din ce an ,vrei gsxr-ul...conteaza daca e sub 1990 sau peste 2000 :bounce: :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un gsxr 600 2001...sunt f multumit de ea, e f usoara, sta pe viraje f bine..in mom de fata ma bate gandu sa-l schimb cu un k4 sa vad ce-i poate mintea si la ala :bounce:...

problema am avut la el numa cu incarcarea, s-a ars statorul de la alternator si a trebuit sa-l schimb...o fost aprox 300e...cica asta este o problema generala la k1. deci, daca-ti cumperi unu e bine sa-i verifici si incarcarea...trebuie sa incarce intre 13.5 si 15V...

 

 

msms de sfat

 

Parerea mea ,ca nu ai de ce sa iti faci foarte multe griji.Putina cumpatare si e totul perfect.Depinde ce model ,din ce an ,vrei gsxr-ul...conteaza daca e sub 1990 sau peste 2000 :) :drink:

 

 

 

din 98 vrea defapt am gasit la o oferta calumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

msms de sfat

din 98 vrea defapt am gasit la o oferta calumea

Imi dau si eu cu parerea:

1 go for it,daca ai varsta eu zic sa treci la urmatoarea etapa ( asa am facut si eu :) )

2 daca e din 98 am impresia ca este pe carburator adica e mai brutala (nu mai rapida , ci brutala la acceleratie) ,asa cred..sa ma corecteze cineva daca gresesc...

in rest , numai bine si bafta ... asteptam vesti cu ce ti-ai luat.. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ciao

nu stiu ce sa fac am A1 din 2005 si o aprilia rs 125 delimitata si acuma ma bate gandu sa imi iau un gsx r600 ce zicetzi? gresesc la alegerea asta? sfatuitzima pls cei care au gsx sau cei care stiu

msmsms

asfalt uscat!!!!

important de stiut, cred eu, ca e sa-ti sti limita . cele mai multe si mai grave accidente sunt la clasa de 600.primul meu motor e un gsx r 600 din 2001. si m-a pus o data in cap . sunt totusi motoare puternice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...