Sari la conținut

Cam Cat Valoreaza


Postări Recomandate

Ij din 1961, 350 cc

Pozele vorbesc de la sine

Acte: talon si numere vechi

Probleme: are o aprindere modificata care da curent numai la bujie, am si sistemul original, nu stiu ce are, vroiam sa ii pun o aprindere electronica de minsk, asa scapam de baterie... si instalatia era pe 12 v; mai are o problema la cutia de viteze ii lipsesc saibele dintre pinioane si schimba aiurea in vitezele 2,3,4, lantul de transmisie este intins

Piese de schimb: segmenti noi, ambielaj, cilindru, chiuloasa

Mentiuni: caucic pe spate nou, pe fata aproape nou, are si schimbator de mana pe partea dreapta si cric lateral, saua am modificat-o, am facut-o mai scurta, motorul este proaspat vopsit, toate cablurile sunt noi, ghidonul are manere de hoinar, i-am pus bari de protectie originale, am si capacele ornamentale originale ce inchid carburatorul si filtrul de aer, sabotii de frana au ferodouri aproape noi pe ambele roti....

Pentru cei interesati sa-l vada sunt din judetul Hunedoara, localitatea Geoagiu

Yahoo I.D. : parintele_ciprian@yahoo.com (da, chiar sunt un preot pasionat de motociclete, nu e nimic rau in asta, consider ca e chiar un lucru nobil sa readuci la viata lucruri pe care alti le-au aruncat)

post-14850-1173692401_thumb.jpg

post-14850-1173692487_thumb.jpg

post-14850-1173692573_thumb.jpg

post-14850-1173692699_thumb.jpg

post-14850-1173692807_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca mai era un preot care avea un Ij cu atas sus in Fagaras pe Transfagarasan. Omul parca era si salvamontist.

 

Cam 6-8 milioane depinzand de stare. Asa sunt preturile acum. Acu 5 ani gaseasi comuniste la 100$, apoi au crescut, acum scad sau cresc in functie de originalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in bani nu valoreaza mare lucru, ci f mult valoreaza sentimental. e bine sa o tii, si sa stii ca-i a ta...

nu-mi plac ij-urile, dar am vazut un jup 4 nou, nout, care merita sa-l tii si sa-l mai stergi praful, si cate o pedala din cand in cand. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar nu inteleg de ce le pare unora atat de ciudat ca un preot sa aiba motocicleta...se pare ca multi nu inteleg faptul ca preotii sunt la randul lor oameni. Pana la urma e vorba de principii, de care foarte multi duc lipsa...parinte, sa stiti ca aveti toata aprecierea mea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...