Sari la conținut

Circuitul De La Bacau


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

Vizitator stress_L&P

a mai fost careva de curand? care mai sunt preturile? ma gandesc sa fac un w-e acolo saptamana asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Sorin , ai fost tu? Ma incanta si pe mine o tura sa vad cum e , sa`mi vad limitele , nebunii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut. care mai sunt preturile pe acolo? la hotel adica. si pt circuit parca era si o taxa pe zi, nu?

??? nu stie nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Sorin , ai fost tu? Ma incanta si pe mine o tura sa vad cum e , sa`mi vad limitele , nebunii :blink:

 

Nu inca, am vreo 2 prieteni care nu vor sa bage motoarele pe circuit de frica sa nu cada cu ele si sa le buleasca. Trebuie neaparat sa ne "circuim" numai ca a venit frigul :)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Buna ,WE urmator dorim sa ajungem pe Selena.

3 intrabari punctuale :

 

-cum gasim circuitul sau pista sa ceo fi?

-ce program au acolo ?e mai liber in timpul saptamanii ?

-tarife actualizate.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar la prima intrebare iti pot raspunde:

 

1. daca vii dinspre Brasov, si tii varianta de ocolire, intri in Bacau imediat dupa podul de cale ferata, vei face dreapta spre Aeroport, treci 1 intersectie mica semaforizata, si la urmatoarea (chiar intersectia cu aeroportul) faci stanga. drumu pe acea parte e destul de rau (circula masini mari), atentie!

mergi inainte, treci de un pod si drumul se bifurca, tu vei face usor stanga. treci de intersectie inainte si lasi CET pe dreapta, drumul face usor spre dreapta, iar dupa cam 1.2 km de intersectia de mai devreme se vede pe dreapta pista (sunt si multe tir-uri in zona, ca e si parcare de tiruri acolo!

 

2. daca vii dinspre comanesti/moinesti, cam la 7-800 m de la indicatorul de intrare in Bacau ai drum la dreapta, cred ca semnalizat cu BUCURESTI. dupa ce treci de giratoriu (faci inainte, nici stanga si nici dreapta), reiei instructiunile de la pasul 1 :D

 

 

http://maps.google.com/maps?saddr=DJ119B&daddr=Strada+Chimiei&hl=ro&ll=46.547055,26.894703&spn=0.033589,0.109863&sll=46.547055,26.911097&sspn=0.033293,0.077162&geocode=FX46xgIdCLeZAQ%3BFcULxgId-AybAQ&mra=me&mrsp=1,0&sz=14&vpsrc=0&t=h&z=14

 

in varianta 2, se vede in partea din stanga-sus sensul giratoriu de care-ti vorbeam, tu ai veni dinspre N si tii acelasi traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut saptamana trecuta am fost eu si am cazut. pista era oelaca murdara cu pietrcele paie, s burene. cand am intrat eu, ei taiase iarba da nu au zis nimic. mam oprit sa iau si nailoane sa strang si paiele si fanul, dar nu au zis nimic sa aertizeze. de platit e 50lei ora sau 100 ziua toata. daca ar fi caratata ar fi super ok pista. uite poza, si uitate pe partea stanga ca se vede mailonul rosu si bureana pe care am alunecat.

post-59565-0-01308600-1313834495_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms baieti pt info....o sa ne descurcam fara probleme ,cred :peace:

Oricum am nr de telefon ,o sa-i sun inainte cu zi sa nu avem surpriza sa mergem pana acolo si sa aflam ca organizeaza ei ceva si nu ne [primesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sal baieti ! Pana la urma n-am convins pe nimeni din anturajul meu la cei ~350 km (dus intors) + ttrackday ,asa ca...am mers singur :))

CE sa spun...m-am simtit excelent ...am bagat 5 sesiuni intrerupte de 4 pauze mai mici sau mai mari (am platit pe toata ziua) si am facut aprox 70-80 ture ....pista sa prezentat onorabil ,eu cu anvelope cu presiune scazuta m-am simtit foarte bine...am pus jenunchiu` in 7/14 viraje ....am tocit sliderele de tot !la sfarsitul zilei eram rupt !Mi-au placut ultimele doua viraje (dreapta- stanga) si primele doua (stanga-stanga) .Am iesit in decor in toate (mi-am testat limitele am fortat ca un nebun)

 

Crazy devil imi pare rau pt patania ta....ai cazut in virajul din poza ?e al dracului :crack: ...e de dreapta cu inchidere brusca....foarte rar am pus genunchiu` acolo....imi pare rau pt patania ta.....motorul e dauna totala ?cum se poate ?sa dat peste cap ?

 

Hai ca ma intind cu vorba ...Bafta baieti ,poate ne vedem la anul :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sal baieti ! Pana la urma n-am convins pe nimeni din anturajul meu la cei ~350 km (dus intors) + ttrackday ,asa ca...am mers singur :))

CE sa spun...m-am simtit excelent ...am bagat 5 sesiuni intrerupte de 4 pauze mai mici sau mai mari (am platit pe toata ziua) si am facut aprox 70-80 ture ....pista sa prezentat onorabil ,eu cu anvelope cu presiune scazuta m-am simtit foarte bine...am pus jenunchiu` in 7/14 viraje ....am tocit sliderele de tot !la sfarsitul zilei eram rupt !Mi-au placut ultimele doua viraje (dreapta- stanga) si primele doua (stanga-stanga) .Am iesit in decor in toate (mi-am testat limitele am fortat ca un nebun)

 

Crazy devil imi pare rau pt patania ta....ai cazut in virajul din poza ?e al dracului :crack: ...e de dreapta cu inchidere brusca....foarte rar am pus genunchiu` acolo....imi pare rau pt patania ta.....motorul e dauna totala ?cum se poate ?sa dat peste cap ?

 

Hai ca ma intind cu vorba ...Bafta baieti ,poate ne vedem la anul :cheers:

salut, scuze de intarziere. in poza nu e curba pe care am cazut o stiu aia cu inchidere brusca, unde am iesit si eu in decor de 2 ori, apoi stiam cum so iau cu genunchiu jos.

eu am cazut undeva in capat dupa o curba stransa la dreapta si apoi una mai larga la stanga. este undeva geva de genu: stanga, dreapta mai in loc, si apoi stanga larg(unde se poate pune genunchiu mai greu) acolo am alunecat de vreo 3 ori iar ultima data de tot. motoru aveam doar carena polizata si eu la picior urat tare(atunci)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

joia e oferta 30 de lei (+ un suc din partea casei) si stai vreo 3-4 ore

 

salutare. numai joi e oferta asta?? sau in toate zilele dupa ora 4?

e cam naspa pt mine daca e numai dupa ora 4??

as veni sa ma dau acolo, dar mai fac 2 ore si pe drum ,de aia intreb

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. numai joi e oferta asta?? sau in toate zilele dupa ora 4?

e cam naspa pt mine daca e numai dupa ora 4??

as veni sa ma dau acolo, dar mai fac 2 ore si pe drum ,de aia intreb

numai bine.

Numai joi da, si doar dupa ora 4:30

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce multi se aduna ....oare de ce nu ma mira ?!

data trecuta cand am fost abia luau iarba de pe circuit dar pe vibratoare si bordura aia ca nu o pot numi altfel e plina de praf si iarba.

Editat de Nate4u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu cred ca asta e motivul (eu m-am dat si a fost OK).... la pista nu exista spectatori si asta e problema ...pe centru ai o gramada ....

Editat de bogdan_johnny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...