Sari la conținut

Help: Inaltatoare Ghidon Ktm + Rezervor 13l


Postări Recomandate

Salut,

Are cineva montate inaltatoare de ghidon la un KTM EXC? Cu cit inaltza? Care sint dezavantajele? Eu la inaltimea mea (1,83) cind stau in picioare in scarite stau aplecat prea tare (mai ales in coboriri) si ma rupe spatele!

 

Si alta intrebare: la un rezervor de 13 l montat la un KTM EXC 450 din 2004 e necesara sa noua? Eu a standardul de 8,5 l acum cu saua normala.

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, saua mea e diferita, e saua de MXC. Scrie in cartea de piese de schimb, la rezervorul de 13l: "necesita saua cod ....."

 

Poti insa sa mentii si saua originala, doar ca nu se va aseza pe cadru si rezervor atat de bine. Diferentele sunt doar vizuale, ramanind spatii.

 

Despre inaltatoare, ar trebui sa-l intrebi pe Matei, el are 2,02 m !! si merge pe EXC. E chiar hazos, pe teren accidentat, unde eu fac echilibristica sa ating cu picioarele, el tine motorul parca ar fi o trotineta. Suna-ma sa-ti dau numarul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite acuma sunt cu catalogu de la POLO in fata si au si pt exc.

Sunt de 3cm si costa 20 eur.

 

PS : si eu mi`am pus inaltatoare ca am aceasi problema ( tot de 3 cm) si e ceva diferenta oricum nu prea mare, tot cam cocosat stau :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cind stau in picioare in scarite stau aplecat prea tare (mai ales in coboriri) si ma rupe spatele!

 

Pai in coborari oricum trebuie sa stai mai cocost . vrei sa vi in cap :baldy:

Oricum naspa e pe drum drept ca stai incomod :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ce inaltatoare cumperi fiindca unele (cele cu multiple reglari spre fata-spate)

nu sunt bune, se deregleaza in mers si numai te chinui cu ele.

Eu zics a-ti iei inaltatoare originale, le poti vedea cu pret cu tot la motorsport.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...