Sari la conținut

Atas De Ij Jupiter La Simson Sport


mirciu
 Share

Postări Recomandate

Unchiul meu se apropie de varsta 50 de ani si ar vrea sa-si puna atas la motor,ca nu-l mai tin picioarele ca altadata.Are un Simson Sport din '61 si va primi un atas gratis(nu prea vrea sa cheltuie prea mult,ca altfel ar fi cautat un atas de simson original),de Jupiter.

 

Intrebarea:E posibil sa puna atas de Ij la Simson,din punct de vedere legal,vorbind,ca tehnic, nu e o problema? :D

 

Talonul Simson-ului este pentru motocicleta solo,nu scrie nimic de atas!

Eu mai incerc sa-l conving sa caute unul original,deci daca stiti vreun atas de simson prin Arad,Timis,anuntati-ma va rog!

 

Norock si asfalt uscat! :D :lol:

 

:D Din graba nu am observat ca era deja un topic rezervat atasistilor :)!Deci imi cer scuze si rog admin,sa mute postul meu la "topicul atasistilor",daca e o vreo problema!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa aici topicul. Nu cred sa fie vreo problema din punct de vedere legal, nici macar la RAR. Si atasul de Ij e usor. Simsonul parca are prinderea in 3 puncte, da nu e problema. Hai spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa aici topicul. Nu cred sa fie vreo problema din punct de vedere legal, nici macar la RAR. Si atasul de Ij e usor. Simsonul parca are prinderea in 3 puncte, da nu e problema. Hai spor.

Multam pt raspuns!

Norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata atasu??

la atasu asta cadrul este modificat pt ca cel original era prea mare si prea greu...

asa e atasu,doar ca este vopsit albastru(culoarea originala).Trebuie schimbat talonul( talonul este pt. motocicleta solo),sau nu e nici o problema,ca nu stiu exact care-i legislatia? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e atasu,doar ca este vopsit albastru(culoarea originala).Trebuie schimbat talonul( talonul este pt. motocicleta solo),sau nu e nici o problema,ca nu stiu exact care-i legislatia? :D

mai sincer nu stiu cum sta treaba cu actele dar pot sa iti zic ca eu in certificat am 3 locuri(adik cu atas)si umblu solo si de cate ori m-a oprit politia nu mi-a zis nik de treaba asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sincer nu stiu cum sta treaba cu actele dar pot sa iti zic ca eu in certificat am 3 locuri(adik cu atas)si umblu solo si de cate ori m-a oprit politia nu mi-a zis nik de treaba asta...

O sa fac o plimbare pana la RAR,si-mi spun ei exact.Mersi oricum! :lol:

 

NOROCK SI ASFALT USCAT! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fac o plimbare pana la RAR,si-mi spun ei exact.Mersi oricum! :D

 

NOROCK SI ASFALT USCAT! :lol:

 

Daca motocicleta e inmatriculata cu atas, nu ai nici o problema cind circuli solo; daca e inmatriculata solo, nu poti circula cu atas - deci trebuie s-o duci la RAR pt omologare cu atas.

 

Toate bune! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motocicleta e inmatriculata cu atas, nu ai nici o problema cind circuli solo; daca e inmatriculata solo, nu poti circula cu atas - deci trebuie s-o duci la RAR pt omologare cu atas.

 

Toate bune! :D

 

Mersi pt raspuns!

 

NUMAI BINE!ASFALT USCAT! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...