Sari la conținut

Accident In Pitesti - 17.03.2007


UnderTaker
 Share

Postări Recomandate

Acum m-a sunat un motociclist sa ii luam motocicleta cu platforma sa o tractam pana in Bucuresti, pt ca a avut un accident de circulatie. Detalii despre cum sa-a intamplat accidentul nu stiu sa va spun, ci doar atat: Accidentul s-a intamplat pe Str. Negru Voda langa Spitalul Militar (culmea, ca e o zona cu radare cu camera).

Pe motociclist il cheama Ionita Mihai, si are un Kawasaki ZZR500 negru cu rosu, B.55.NLL

 

Motociclistul este teafar, mi-a zis ca nu a patit nimic..Si ca moto e in sare bunicica si ea: Capac motor polizat si a pierdut uleiul, fara avarii la cadru si motor/furca.

 

Aveti grija de voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost. Schema clasica ... imbecil de pe sensul opus a facut stanga, ca sa intre pe o straduta,chiar in fata mea.

Pana la urma a iesit prost ca l-am chemat pe un tip cu o Dacie papuc, care a venit fara vreo scandura si nu am putut urca motorul (era o Dacie papuc). Si a cerut si bani...

Sunasem si la Dacia Assistance insa pretul era cam mare si m-am increzut in tipul cu papucul. Tzeapa!

 

Noroc cu niste oameni super de treaba din Pitesti care m-au dus la un atelier unde mi-au lipit capacul si am putut sa vin pana in Buc pe moto.

Editat de rechinulalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost. Schema clasica ... imbecil de pe sensul opus a facut stanga, ca sa intre pe o straduta,chiar in fata mea.

Pana la urma a iesit prost ca l-am chemat pe un tip cu o Dacie papuc, care a venit fara vreo scandura si nu am putut urca motorul (era o Dacie papuc). Si a cerut si bani...

Sunasem si la Dacia Assistance insa pretul era cam mare si m-am increzut in tipul cu papucul. Tzeapa!

 

Noroc cu niste oameni super de treaba din Pitesti care m-au dus la un atelier unde mi-au lipit capacul si am putut sa vin pana in Buc pe moto.

 

 

Pai cine era tipul cu papucul, frumos era sa-i platesti benzina !

 

Oricum, bine ca ai scapat cu bine !

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am platit cat a cerut, 2 milioane ca de ... era chestie de obraz fatza de cel care l-a chemat. Dar sa vina fara scandura cand stia exact ca are de luat un motor... e aiurea rau! :D

 

 

Pai cine era tipul cu papucul, frumos era sa-i platesti benzina !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai scapt tu intreg

 

si acum sa iti spun schema clasica de suit motorul fara scindura in orice papuc sau duba

 

trebuie doua persoane se apuca mai intii de ghidon si furca se ridica fata ..... apoi de de tevile de esapament si se ridica spatele ..... am capata experinta asta saptamina trecuta cind am dus ij ul la identificare la rar... l-am dus cu duba lui iulian am repetat figura asta cred ca de vreo 8 ori ca ma respins in prima zi . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost. Schema clasica ... imbecil de pe sensul opus a facut stanga, ca sa intre pe o straduta,chiar in fata mea.

Pana la urma a iesit prost ca l-am chemat pe un tip cu o Dacie papuc, care a venit fara vreo scandura si nu am putut urca motorul (era o Dacie papuc). Si a cerut si bani...

Sunasem si la Dacia Assistance insa pretul era cam mare si m-am increzut in tipul cu papucul. Tzeapa!

 

Noroc cu niste oameni super de treaba din Pitesti care m-au dus la un atelier unde mi-au lipit capacul si am putut sa vin pana in Buc pe moto.

 

Cu mine ai vorbit la Dacia.....Ma bucur ca esti ok si ca ai rezolvat pana la urma. Mai tii minte unde ai lipit capacul? Ca vorba aa...nu se stie cand ai nevoie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, la iesirea din Pitesti spre Mioveni la vreo 200 - 300 metri dupa pod, pe dreapta. E o curte cu un banner mare Suzuki. Au facut treaba buna cu capacul, si se ocupa si de reparatii mai serioase (numai moto). Multumesc mult baieti :D

 

Cu mine ai vorbit la Dacia.....Ma bucur ca esti ok si ca ai rezolvat pana la urma. Mai tii minte unde ai lipit capacul? Ca vorba aa...nu se stie cand ai nevoie :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...