Sari la conținut

Bmw Grand Opening Auto Bavaria


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

La cine sa trimita sms-uri?

De unde sa stie cine are bmw in tara, chiar si in general, de unde sa stie cine are moto?

O baza de date costa mii de euro si se face la comanda.

Nu fiti naivi si nu pretindeti ca dealerii sa ne trateze la fel cum sunt tratati motociclistii din europa de vest, care baga sute de mii (sau chiar milioane) de euro in buzunarul comerciantilor de moto si accesorii.

Nu suntem in comunism, asta e un biznis si nu petrecere intre prieteni.

Din pacate AB vinde motociclete pe an in valoarea a 2-3 bmw-uri seria 7, astfel nu va mirati ca potentialii clienti de masini (mult mai multi si la numar) sunt tratati mai bine.

Poate nu e pe placul multora, dar asta este adevarul.

 

P.S: macar AB cheltuie niste bani (pe care ii recupereaza din vanzarile de masini) si organizeaza un eveniment partial moto, majoritatea dealerilor moto din Romania nu fac nici macar atata

P.S2: nu lucrez la sau pentru AB

Editat de Okesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La cine sa trimita sms-uri?

De unde sa stie cine are bmw in tara, chiar si in general, de unde sa stie cine are moto?

O baza de date costa mii de euro si se face la comanda.

Nu fiti naivi si nu pretindeti ca dealerii sa ne trateze la fel cum sunt tratati motociclistii din europa de vest, care baga sute de mii (sau chiar milioane) de euro in buzunarul comerciantilor de moto si accesorii.

Nu suntem in comunism, asta e un biznis si nu petrecere intre prieteni.

Din pacate AB vinde motociclete pe an in valoarea a 2-3 bmw-uri seria 7, astfel nu va mirati ca potentialii clienti de masini (mult mai multi si la numar) sunt tratati mai bine.

Poate nu e pe placul multora, dar asta este adevarul.

 

P.S: macar AB cheltuie niste bani (pe care ii recupereaza din vanzarile de masini) si organizeaza un eveniment partial moto, majoritatea dealerilor moto din Romania nu fac nici macar atata

P.S2: nu lucrez la sau pentru AB

 

Gresit, odata ce cumperi ceva de la ei esti "introdus" in baza de clienti cu nr de telefon, adresa, nume, toate informatiile. Asa ca macar un sms sa simta clientul ca este apreciat nu mai vb de invitatie telefonica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si de ce vand asa putine?????

poate ptr ca au preturi cu 1500E mai mari ca in germania?

poate pt ca la buyback iti da o oferta de te apuca rasul?

poate ptr ca la capitolul personal vanzari se vede o delasare........romaneasca?

acelas lucru e valabil si la masini.... multi din clientii experimentati prefera sa isi ia din germania masina noua si doar service-ul din cadrul garantiei sa il faca la AB....

:baldy:

ce se vede in poza ma costat in germania cu tot ce e pe ea in config 2007 exact cat ma costa ce aveau ei pe stoc - chelutz- din 2006(AB)... iar f650gs-ul meu luat de la ei anu trecut cu 9100E il evaluau anu asta la 5300.. :baldy:

post-10190-1174759313_thumb.jpg

Editat de stilgar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si de ce vand asa putine?????

poate ptr ca au preturi cu 1500E mai mari ca in germania?

poate pt ca la buyback iti da o oferta de te apuca rasul?

poate ptr ca la capitolul personal vanzari se vede o delasare........romaneasca?

acelas lucru e valabil si la masini.... multi din clientii experimentati prefera sa isi ia din germania masina noua si doar service-ul din cadrul garantiei sa il faca la AB....

:baldy:

ce se vede in poza ma costat in germania cu tot ce e pe ea in config 2007 exact cat ma costa ce aveau ei pe stoc - chelutz- din 2006(AB)... iar f650gs-ul meu luat de la ei anu trecut cu 9100E il evaluau anu asta la 5300.. :baldy:

pai e si normal. romania nu e germania, ab e societate comerciala nu fundatie de binefacere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru incheiere, cred ca numarul participantilor la actiune a spus totul.

Sa fie AB sanatosi cu afacerea lor, le dorim mai mult succes decit au acum, impreuna cu mai multa minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai e si normal. romania nu e germania, ab e societate comerciala nu fundatie de binefacere.

Da, Romania nu e Germania si e locuita de prea multi onanisti. Si in Germania dealerii sau vinzatorii de auto/moto sunt societati comerciale, nu fundatii de binefacere, dar in Romania e la moda sa fii jepcar pe banii clientului si magar cat se poate. Daca replica de mai sus e ceea ce primesc clientii AB, ma mir ca nu a dat faliment. Las' ca vine civilizatia si la noi si incep sa dispara smenarii.

 

PS. Acum citeva luni ma uitam la preturile Honda noi in RO si in Germania, era o diferenta de pret de vreo 500 EUR la acelasi model (nu 1500, ca la AB). Acum vreo luna preturile erau cam aceleasi. Deci se poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ma rog,sunt doua aspecte:

1.Nemultumirile unora vis-a-vis de AB,indreptatite sau nu.

2.Intilnirea propriu zisa.

Parerea mea ca acestea n-au nicio legatura una cu alta.

Adica am fost,prilej sa ma intilnesc cu unii motociclisti cunoscuti,sau cu altii pe care nu-i cunosteam,oameni draguti,discutii,alea-alea,m-am uitat la lansarea noilor modele de masini(desi sunt fan Audi iar BMW chiar nu-mi place deloc,dar asta iar n-are importanta..),oamenii au avut un bufet deschis unde puteai minca si bea cit si cum vrei,puteai sa te inscrii la drive test auto pe Baneasa..una peste alta o intilnire placuta si un motiv sa cunosc alti fani si posesori ai motoarelor BMW..

Asta era ideea,mie personal mi-a placut si nu m-am dus acolo cu cine stie ce idei preconcepute!!

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact, a fost f placut. eu am fost si sambata si duminica. sambata am stat la lansarea auto si mi-am luat niste echipament, totul era cu discount, manusi de 100eu+ tva le-am luat cu 1,8 mil tva inclus. altii au luat haine..etc. sambata am fost pe pista si am testat masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...