Sari la conținut

Carburator


Postări Recomandate

Tocmai imi curatzam carburatorul(pt prima data la motorashu astra) shi decopar supraplinul blocat...mai bine zis tras in plastic...sigilat...

Am nishte nervi de mor...care ar putea fi cauzele pt care un "mecanic" ar putea sa astupe supraplinul? Shi la ce surprize sa ma ashtept?...

Merci anticipat

Mihai :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil mecanicul respectiv a apreciat ca nu se poate bloca cuiul pontou niciodata :baubau:

:D nu cunosc cauzele, dar daca mergea bine lasa-l asa :baldy:

 

Un rezultat probabil ar fi crarea de presiune in camera de nivel care ar cauza tot soiul de probleme de curgere a benzinei din rezervor in carb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca ala era canalul de supraplin ??? La carburatorul meu sunt cateva canale infundate complet si unul de supraplin, cu burete pus acolo. Vezi si la tine, fii sigur ca nu e din fabrica obturat canalul respectiv. De obicei supraplinul este undeva mai sus decat celelalte canale orizontale. Si, desigur, DACA MERGE, NU REPARA !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu shtiu ce sa fac....E sigur supraplinul! Am reglat nivelul dupa carte , am curatzat jiglerele, membrana e nou noutza....Habar nu am ce sa fac. De mers mergea inainte. Da e greu de spus daca mergea la adevarata putere....(motor de Harley de 1200..asta merge shi daca pui petrol in rezervor:)). Acuma intrebarea de baza e daca sa desfund supraplinul sau nu. E adevarat ca daca tigru doarme nu tre sa il trezeshti...da draqu shtie ce sa fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...a...shi nici vorba de astupat din fabrica! E clar astupat de ceva "meseriash", shi nu e astupat cu burete ci cu plastic( e cashi cum ar fi fost tras la cald un sigiliu de plastic). Acuma stau shi imi frec creieru! Tre sa pun carburatorul sus. :baubau:

"A desfunda sau a nu desfunda" asta e untrebarea! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un singur lucru iti spun :

exista 2 feluri de mecanici :-unii despac sa vada dc nu merge iar

- altii desfac SA VADA DC MERGE ....

tu din ce categorie vrei sa faci parte !!! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...shtiu ca e tare nasol daca itzi curetzi carburatorul shi reglezi nivelul ...asha din timp in timp! Cu toate astea, in ignorantza mea tot o fac!

In fine...o sa pun carburiciul sus asha...daca face probleme ii desfund supraplinul!

Merci

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...