Sari la conținut

Impresii Constanta


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

De la punctul asta am parasit parada, pe motiv de foamete mare si motoare supraincalzite, plu faptul ca "liniutele" promise nu prea ne interesau ca "sport".Oricum din cate am inteles au participat la ele numai constanteni, fiind sportul preferat al organizatorilor. :baubau:

Am gasit in C-ta o carciuma pe care v-a recomand cu caldura ("La protap"), cu mancare romaneasca tarditionala de te lingeai pe degete , la preturi care nu pot fi considerate "de litoral", adica oricum era mai ieftin decat in camping, mancarea fara cusur.Fetele care serveau la masa parca erau alese de pe la vre-un concurs de miss, toate de la 1,80m in sus ...cu noi era un invitat englez al clubului "Silver Pistons" care deja nu-si mai putea tine ochii in farfurie si mainile acasa :baldy: :D L-au iertat, totusi :D

post-13-1088492663_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La intoarcerea in camping deja erau cica demonstratii de motocross pe plaja...nimic foarte impresionant, noroc cu un Dneprist -oaspete care ataca trambulina cu atasul mult mai spectaculos decat crossistii :baldy: Din pacate pozarul nu l-a prins si cu atasul in aer sau rupand 3-4 spite la o roata din cauza trambulinei, dar...ati prins ideea.A facut un adevarat show :baubau:

post-13-1088493049_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pedala din Ploiesti...cred ca de aici le-a venit ideea "civililor"cu "uite maica satanistii" :D

Probabil amicul nostru tocmai gustase din butoiul de "jar" de alaturi :baldy: :baubau:

post-13-1088494544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este o problema....de ce la intalniri concursurile se programeaza asa de tarziu incat eu apuc sa :baldy: si :D si :baubau: ??? :D

Recunosc, este o circumstanta agravanta si nu poate fi folosita drept scuza :P

post-13-1088495179_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica dimineata, mecanicul meu preferat imi incalzeste motorul pentru drum :D

 

S-am incalecat pe-o sha,

Si v-am spus povestea asa... :baubau:

 

 

P.S. Urmatoarea poveste, Sibiul :baldy:

post-13-1088498482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum o cheama pe gagicuta din stanga? O cunosti? Ii sunt bune cismele? Transmitei salutari de la Brasov  :baldy:

O cheama Vio si e nevasta-mea, normal ca o cunosc :D

Cizmele ii vin perfect, chiar ma gandesc sa imi iau si eu unele...numa sa aibe firma aia numarul meu :baubau:

BTW, ce firma le vinde si de unde e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul a fost superb. Plus ca marea e mare, oricat de bulangii ar fi constantenii cu turistii, au marea aia frumoasa acolo...

In camping am intrat, am dat 160 de mii, mi-am revazut - surpriza! - MZ-ul de pana acum 2 luni, din pacate intr-o stare mai proasta decat atunci... am iesit dupa un sfert de ora si nu m-am mai intors. Daca a fost frumos sau nu, habar n-am. Ma simteam ca un poponeata acolo, nu stiu de ce naiba. Oi fi io de vina. Daca ma uit la avatar, parca nu ma mir :baubau:

Ce m-a deranjat un pic din partea organizatorilor e ca au spus in program ca parada incepe la 14 - 14,30, si la 14 si 10 cand am ajuns eu se terminase si mama paradei...

 

Imi dau seama ca nu e mare lucru pentru un motociclist cu experienta care inghite kilometrii pe paine, da' sint mandru de mine ca am mers "dintr-o bucata" la intoarcere, fara sa intepenesc. Drumul a fost destul de liber, si dupa 3 ore intram in Colentina (ingrozitoare zona aia cu Voluntariul). Incep sa realizez si eu ca GPZ-u nu-i MZ...

 

@ Axa cu Scame: eu m-am intors si m-am oprit langa tine in Mamaia, pe la 3, sa te intreb ce e cu intalnirea lu peste. Te stiam de la arc (si bineinteles de pe forum :baldy: ), si ai fost singura figura cunoscuta pe 2 roti pe care am vazut-o in 2 zile. Am fost seara in 2 mai, m-am intalnit cu niste prieteni si nu m-am mai intors in Mamaia.

 

Una peste alta un weekend frumos..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua constantenilor ne-a placut de voi chiar daca din camping ati lipsit dand shpanuri pe litoral. Cu preturile, voi i-ati speriat pe cei cu comuniste....... ca un euro in plus fata de alte intruniri nu cred ca i-ar fi speriat. Oricum patronatul campingului ne-a dat de inteles ca la anul... sa ne cautam alta locatie - prea multe distrugeri. Se pare ca omul cu niprul cu atas a cam ras niste stalpi de lumina si a pus pe foc ceva indicatoare de pe acolo. Ciudat ca la Brasov nu prea au fost astfel de "realizari" desi au fost mult mai multi cu comuniste. Muzica a fost zic eu normala, scena mare, sunet acceptabil, dar voi ati lipsit - alte lucruri va tentau la mare fiind - intrucatva de inteles. Noroc cu bulgarii - vreo 20 - care au insufletit putin atmosfera. Nicaieri organizatorii - prinsi cu treburi - nu prea reusesc sa incinga atmosfera si in consecinta, asta cade pe voi, oaspetii. La liniuta treaba au facut bucurestenii, brasovenii si bulgarii - noi cu 2 Hayabuse si un ZX9 am fost pe la mijloc. Pe plaja cursele au fost zic eu antrenante, iar accidentul s-a produs dupa cursele organizate, pe la spartul targului cand 2 KTM-isti dadeau liniuta la peste 100 nereusind sa euthanasieze un constantean care-si intorcea ATV-ul fara sa semnalizeze sesizand probabil ca nu se afla in Piata Victoriei. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cheama Vio si e nevasta-mea, normal ca o cunosc :D

Cizmele ii vin perfect, chiar ma gandesc sa imi iau si eu unele...numa sa aibe firma aia numarul meu :baldy:

BTW, ce firma le vinde si de unde e?

E o firma din BV care le vinde la export. Noi am reusit sa le luam ca sponsorizare. Nu se dau la intern. (asta oficial :baubau: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liniuta la Constanta si alte poze cu noi le puteti vedea pe www. seariders.ro - intrati pe "members only" apoi "library". Cele din urma (cu un "P" in fata) , sunt cu liniuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...