Sari la conținut

Mobra


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Readuc topicul in actualitate cu cateva "cerseli".... Am nevoie de urmatoarele: - Un set de roti

- Toba

- Lampa stop

- Manete frana

- Ghidon de cross

- Burduf lant

- Amortizoare spate

Mentionez ca am o Mobra 50 Super si doresc piesele doar daca arata foarte bine.... :burnout:

Mi-a venit o trasnaie in minte; ce roti mai pot adapta la o mobra?(ideea este ca aceste roti sa se gaseasca usor-eventual noi-); daca pe spate pun o roata de 16"(15"), asta in conditiile in care mobra o are de 17", si pun o guma mai groasa, afecteaza negativ puterea?

Editat de Zoster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Readuc topicul in actualitate cu cateva "cerseli".... Am nevoie de urmatoarele: - Un set de roti

- Toba

- Lampa stop

- Manete frana

- Ghidon de cross

- Burduf lant

- Amortizoare spate

Mentionez ca am o Mobra 50 Super si doresc piesele doar daca arata foarte bine.... :hurt:

Mi-a venit o trasnaie in minte; ce roti mai pot adapta la o mobra?(ideea este ca aceste roti sa se gaseasca usor-eventual noi-); daca pe spate pun o roata de 16"(15"), asta in conditiile in care mobra o are de 17", si pun o guma mai groasa, afecteaza negativ puterea?

 

ma, parca spuneai ca nu modifici nimic...maneta de frana ti-o dau eu :) o iau intr-o zi la munca, si treci pe la mine, ca sapt asta ies la 9 seara :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mentionez ca am o Mobra 50 Super si doresc piesele doar daca arata foarte bine.... :o

Mi-a venit o trasnaie in minte; ce roti mai pot adapta la o mobra?(ideea este ca aceste roti sa se gaseasca usor-eventual noi-); daca pe spate pun o roata de 16"(15"), asta in conditiile in care mobra o are de 17", si pun o guma mai groasa, afecteaza negativ puterea?

deci :

sa stii k mai ales la mobra cum e ea mai puturoasa afecteaza f f mult puterea motorului, pt k suprafata de contact este mai mare intre-e causciuc si sosea...sfatul meu e dak pui cauciuc mai gros, pune-i un pinion mai mare pe spate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Denis MBR: multumesc pt. toba...

@Axi: Banuam si eu ca asa ceva ar trebui facut, oricum daca stau sa ma gandesc mai bine, ar arata ca naiba pe o mobra clasica(S50) roata mai mica si guma mai lata: are aripa pe spate un aspect mult prea comunist si nu merita sa adaug eu aspect de enduro.. :o multumesc mult pentru sfat... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Salut!

 

1.

 

Am eu manual de Mobra, daca vrei iti trimit prin rambursare la posta. :rolleyes:

Manualul original are format A5 (landscape). Eu iti fac copie pe coli A4 si asa va iesi pe 19 foi (fata-verso). Pret: 50.000 (xeroxul) + taxe postale (cca. 25.000).

Vezi coperta manual precum si prima pagina.

 

 

 

salut poti sa imi trimiti si mie cartea de la mobra te rog? cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Frateeeee

 

m-ai salvat !!!!!!!! :P :wink: dau o bere cand ne intalnim PT MIHAI ACHI sall all ,,,sunt nou pe site ......am shi yo o mobra de toata fala DDa la propriu stiu ce credetzi....ca spon minciuni da chiar aja e nu mi-s-a stricat decat odata cu aprinderea shi nush ce sa ii mai fac k volnta mea ee dusa........shi nush cum sa-i setez avansu' cn jtie pls ziceti-mi shi mie! am piston honda de reparatia 1 pe ea 40,5 mananca norii!!! asfalt uscat

!!!

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frateeeee

 

m-ai salvat !!!!!!!! :P :wink: dau o bere cand ne intalnim PT MIHAI ACHI sall all ,,,sunt nou pe site ......am shi yo o mobra de toata fala DDa la propriu stiu ce credetzi....ca spon minciuni da chiar aja e nu mi-s-a stricat decat odata cu aprinderea shi nush ce sa ii mai fac k volnta mea ee dusa........shi nush cum sa-i setez avansu' cn jtie pls ziceti-mi shi mie! am piston honda de reparatia 1 pe ea 40,5 mananca norii!!! asfalt uscat

!!!

e usor de reglat avansul.....eu unul l am reglat din ochi si mere brici :makeout:...de unde esti?

post-20898-1200132174_thumb.jpg

post-20898-1200132227_thumb.jpg

Editat de ionescu_george_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e usor de reglat avansul.....eu unul l am reglat din ochi si mere brici :wink:...de unde esti?

 

salut !!! eu sunt din craiova ....am cartea toata da jtiu cum se regleaza ,,,,dai semnul "a" aia a la punctu PM reglezi intorci de volanta shi dak se pana la punctul A dak se deschidcand trb asta jtiu cum se face tehnic vorbind....da..practic nush,,k la mn freaca peste tot

dak ai o volanta sa imi dai chiar te-as ruga ca a mea e acuta praf... da care e distanta dintre magneti?? deci..... tocmai la punctul A trebuie sa se deschida contactele ruptorilui???cn are sa imi dea o volanta shi cauciucurile alea de se pun la furca datzi un msj va rog.Asfalt uscat

Editat de Mihai_Mobra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !!! eu sunt din craiova ....am cartea toata da jtiu cum se regleaza ,,,,dai semnul "a" aia a la punctu PM reglezi intorci de volanta shi dak se pana la punctul A dak se deschidcand trb asta jtiu cum se face tehnic vorbind....da..practic nush,,k la mn freaca peste tot

dak ai o volanta sa imi dai chiar te-as ruga ca a mea e acuta praf... da care e distanta dintre magneti?? deci..... tocmai la punctul A trebuie sa se deschida contactele ruptorilui???cn are sa imi dea o volanta shi cauciucurile alea de se pun la furca datzi un msj va rog.Asfalt uscat

mmmnu prea vad de ce s ar deteriora volanta..ia vezi u k poate nu ai strans cat trebuie piulita din centru...si eu am patit asta....volanta se prinde pe con cu o piulita deci dupa ce desfaci piulita n ai avea cum sa scoti volanta decat cu o presa (eu mi am improvizat una k fara m am chinuit cateva ore sa o scot si n am reusit)...aa si are si o pana pe acel con care tre sa vina exact pe santul volantei asa k ai grija la montare....dak tot nu mere sa vad poate gasesc o volanta k stiam k am una de carpati dar si una de mobra....knd ma mai duc pe la tara poate imi aduc aminte sa caut... :wink: aa lasa un id de mess daca ai k sa ti spun cum se regleaza aprinderea din ochi :P

Editat de ionescu_george_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...