Sari la conținut

Accident


suzuki mic
 Share

Postări Recomandate

acum am vazut si yo la TV pe Antena 1

un tip pe un motor , a incercat sa depaseasca un camion si s-a trezit sub rotile unui trailar care vira stanga regulamentar

motociclistul a scapat , dar fata din spate care nu purta casca a murit

din primele cercetari vina apartine motociclistului :baubau:

trist dar adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baubau: :baldy: Fuck! Oare ce inconstint ia pasager in trafic pe drum public fara macar o casca acolo????????? :D Imi pare rau sa aud de asa ceva, normal.......dar paziti-va pielea fratilor!!!!!!!!!!

 

Anyway, din punctul meu de vedere , traileristul respectiv trebuia sa se asigure in momentul virajului ca nu este depasit de alt vehicol, iar motociclistul era obligat sa-l depaseasca prin dreapta daca magaoaia a semnalizat si s-a incadrat regulamentar.Oricum, cert e ca inca unul de-al nostru a comis-o grav, indiferent a cui a fost vina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma , acum nici eu nu am inteles exact

din ce au spus , el a depasit un camion care mergea in aceeasi directie cu el , si a intrat sub rotile unui alt camion care vira stanga ( camion care venea din sens opus )......iti dai seama cum a explicat militzianul la TV

acum nu stiu sigur , asteptam sa vedem cine mai afla si poate aduce adevarata schema a accidentului

oricum sa-i fie tarana usoara fetei

pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... probabil scenariul e unul clasic... Mergi "la aspiratzie" pe banda intai aproape de cel pe care vrei sa-l depasesti, apoi o tragi scurt stanga ca sa intri in depasire, in sperantza ca nu e pe banda a doua vreun trailer care vrea sa faca stanga... In orice caz, daca asta s-a intamplat la 50 la ora, motivul este clar nepurtarea castii. Asteptam detalii, dar oricum nu mai conteaza prea mult..... Eu unul am vazut o poza teribila cu unul cu cutia craniana deschisa ca un capac de veceu si creierii imprastiatzi, in timp ce el zacea pe langa un moped !!!, deci un 30-40 de km la ora pot fi fatali daca te dezechilibrezi si dai cu tzeasta de orice, fie acel orice asfalt sau trailer. Demo parca zicea ca in primele lui zile de motoreala a luat o tranta usoara, dar a dat cu sete cu casca de asfalt. Daca nu avea casca, forumul ramanea fara un moderator...

Am pus si un poll alaturi vis-a-vis de obligativitatea purtarii castii. Eu unul refuz sa plimb pe oricine, pe aici, printre colegii de serviciu, chiar si o tura mica prin parcare, pentru ca nu are casca. Recunosc, cand eram mic si la camin, imi placea sa plimb fetele prin campus, dar daca as fi stiut ca ma paste privirea unui garcea care nu are mila de buzunarul meu, poate as fi renuntzat la "cavalerism"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cumva accidentul cu r1 2004 din Giurgiu?De acest accident petrecut pe "noua" autostrada stiti ceva.Mai este accidentul de la intrarea in Costinesti tot cu o motocicleta.Daca aveti amanunte ar fi bine sa le stim.Poate invatam din greselile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Apropo de mers fara casca: ieri (n.a. 9 iul) pe dr taberei un motociclist pe o moto de viteza (el avind casca) ducea in spate o pustoaica imbracata sumar si casca nexam.

Sapt trecuta in regie dupa 11 noaptea, tot moto de viteza, viteza, tricou+pantaloni scurti-casca ( o fi avut de facut doar un drum scurt dar totusi mergea cam repede).

 

Premisele unui accident: Tot saptamina trecuta pe Timisoara in intersectie un motociclist imbracat regulamentar se strecoara printre masinile oprite la stop, trece pe rosu si taie fata tramvaiului care semnaliza stinga.

 

Toate cazurile le-am observat ca pieton, pentru ca totdeauna ma uit cind aud un motor venind :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... probabil scenariul e unul clasic... Mergi "la aspiratzie" pe banda intai aproape de cel pe care vrei sa-l depasesti, apoi o tragi scurt stanga ca sa intri in depasire, in sperantza ca nu e pe banda a doua vreun trailer care vrea sa faca stanga...

Care prost sta la aspiratie si se baga in depasire fara sa se asigure? Stii tu pe vreunul car face asa? Tu faci asa? Mie nu mi se pare clasica deloc faza asta. Astia care fac asa nu au decat sa moara.

Prostia se plateste !

 

Ca sa nu mai zic ca motociclistul care a luat fata in spate fara casca trebuie bagat la puscarie.

Numai cei slabi care se uda cand vad cate o pasarica si vor sa o impresioneze fac asa ceva.

 

Of ce as umple puscariile cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare.......

VORBESC ACUM DOAR DE ACCIDENTELE MAJORE, SA ZIC CECLE IN CAZUL IMPACTULUI LA PESTE 100KM/H ...CAM CAT DE IMPORTANTA E CASCA INTR-UN ACCIDENT "MAJOR"????

Ce intelegi tu prin accident major e gresit. Casca face din accident major unul minor. De ex poti sa dai cu capul la 40km/h si sa mori daca nu ai casca. Ala e un accident major. Eu am dat cu 60km/h cu capul in copac si nu am avut nimic.

Oricum, intrebarea ta mi se pare irelevanta. Nu cumva vrei sa imi spui ca portul castii e egal cu 0?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa ceva intrebam...(nu spuneam).......

adica parerea mea ca ded la o viteza mare casca ii cam irelevanta......(doar in cazul in care pici ded pe motor si nun te lovesti de nimic ci doar aluneci..).....ca la vit. mari cam oricum mori ...:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...