Sari la conținut

Segment De Ungere De Tico


Postări Recomandate

Salutare. Are cineva din Bucuresti din intamplare un segment de ungere vechi, uzat, dupa r.k. la TICO sau SKODA ? (ambele au alezajul de 68mm, exact cat si simsonul meu). Deocamdata am o parodie de segment de ungere (raclare) cu o fanta de 6-7mm , deci va datzi seama ca umplu de fum strazile mai rau ca un motor in 2 timpi. Eu am fost la un service daewoo, la Radacini, dar pe moment nu aveau la lucru nici un tico, mi-a dat un segment de cielo (asta are 76.5mm alezaj), dar nu se poate potrivi, daca il bag fortzat mi-ar zgaria cilindrul. Segmentul e facut din 3 piese - doi segmentzi subtziri, de 0.5 si un distantzier intre ei... Mersi si astept eventual alte idei de la simsonari (un set complet de segmentzi de skoda costa 400 de mii, deci nu prea m-as aventura...)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca e un service de skoda pe antiaeriana, pe stanga cand mergi spre iesirea din bucuresti. E intr-o curte, o sa gasesti multr skode parcate in fata. Acolo sunt specializati pe skode vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... mersi, intre timp am facut rost de segmentzi tot de simson, de la altcineva, i-am pus pe motor, nu mai avea nici unul fanta, dar tot scotea fum de ulei la greu... cauza este pistonul, care e prea mic :baubau: . O sa-i pun pistonul care-l avea inainte. Chiar asa.. de ce nu isi face segmentul treaba cu un piston cu diametrul mai mic (care joaca in cilindru) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...