Sari la conținut

Bucuresti - Sofia ?


dabix
 Share

Postări Recomandate

Am de gind ca cele 3 zile libere de pasti sa le petrec pe 2 roti. Asa ca Simbata si Duminica am de gind sa fac o mica excursi catre Sofia.

Plecare se face Simbata ora 09:30 de la benzinaria OMV din Eroii Revolitiei.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de gind ca cele 3 zile libere de pasti sa le petrec pe 2 roti. Asa ca Simbata si Duminica am de gind sa fac o mica excursi catre Sofia.

Plecare se face Simbata ora 09:30 de la benzinaria OMV din Eroii Revolitiei.

Pai ziceai ca vii sigur la un siriu....se pare ca m-am inselat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ziceai ca vii sigur la un siriu....se pare ca m-am inselat :cheers:

 

Parca plecarea la siriu era pe luni incolo. Iar excursia asta am de gind s-o fac in simbara si duminica.

 

Pacat ca iar am sa plec singur.

Pacat am auzit ca prin carpatii bulgari, de nota 10, sunt niste curbe.

 

Adica sa fii sigur ca ajungi macar pina la Sofia, nu prima benzinarie probabil :D

 

El vorbea de o benzinarie din constanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pacat am auzit ca prin carpatii bulgari, de nota 10, sunt niste curbe.

 

 

 

M'ai spart, ai terminat toate curbele din Romania si ce'ai zis tu "hai sa le incerc p'alea din Carpatii bulgaresti".

Sau ai vrut sa ne anunti ca nu e drumul drept, are si el 2-3 curbe acolo?!?

Editat de fra'su
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mugure' stii ca io-s maniaco-depresiv la chestii legate de siguranta vietii indiferent sub ce aspect ar aparea riscul..

De Lukoiu de la iesire pe A2 ziceam, de cablul de ambreiaj. :bounce:

De n-ai trecut pe la un doctor cu ea in iarna asta, dute iute si fa-o, ca apoi sa te poti bucura in voie de calatoriile ce intentionezi sa le faci.

Te scot din sarite spunandu-ti asta, fiindca la o scurta apreciere atunci cand ne-am intors de la Snagov de la cununie, motoreta clampanea din toate incheieturile, iti tre' o mana de om priceput care sa verifice fiecare surubel de-i bine strans si de mai exista, nu-i mare lucru..

Nu merita sa pleci calare si apoi sa te chinui sa o aduci cu platforma tocmai de acolo.

Altfel toate bune. Sper sa urc si eu curand pe 2 roti, sa te alerg cu trusa de scule sa-ti iau berile.

:cheers: :peace: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia sarbatorilor de pasti, va urez, din Sofia un paste fericit.

 

Cu alte cuvinta azi la ora 18. m-am cazat la un hotel din apropierea Orasului.

 

Drumul a fost superb. Ce-i drept fara curbe prea multe, insa nu se poate spune acelasi lucru depse autostrada. Mai mult. Nu exista decit citeva portiuni in care autostrada este dreapta, si pe alocuri are chiar trei benzi. Deci pentru amatorii de curbe, aici le puteti sa mergeti in curbe cu cel putin 160 KM/h.

 

@high_dive_eagle merci de sfat, dar e prea tirziu. Am sa-i fac si o revizie totala, intr-un final.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...