Sari la conținut

The Road To Italy!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

Iaca am ajuns sa fac si drumul asta.....3800km dus intors si cativa km facuti in Italia. :P

Am prins si ploaie si 13 grade in Slovenia :baubau: ,dar majoritatea timpului a fost f cald.

Foarte multe motoare in Italia :P ,mai multe scootere insa:angryfire: lume civilizata( iti fac loc pe drum si la semafor sa poti trece :D

Motociclistii se saluta,mai ales chopperistii ,cu mana stanga in jos cu semnul V .....ceilalti mai fac exceptii( HOG si viteze) :D

Drumurile bune,cu cateva exceptii( zona Ravenna) care semanau f mult cu Romania :D .Radarele sunt automate si sunt setate de regula pentru depasiri ale vitezei cu 20km/h in plus.eu cred ca am luat 2 ,dar cui ii pasa? :D

Se circula cu viteza,plus ca beau toti 2-3 beri( sau mai mult) si pe urma conduc,fara griji( daca nu fac accident) :D

Am baut si eu pt voi,frati Trust MC si frati bikeri :baldy: ,mai ales vin de casa!

Pentru mine acest drum a fost o experienta fantastica!!!

Va doresc si voua una cel putin la fel! :P

 

 

 

Blackrider

post-24-1089358876_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Blackrider

 

M-ar interesa in cit timp ai facut drumu asta si cam citi Km pe zi fara sa cazi seara lat in pat.

Si noi am planuit o excursi de genu asta si sigur n-ar fi de folos orice informatie de probleme sau intimplari . . .

 

wellcome back :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am ajuns sa fac si drumul asta.....3800km dus intors si cativa km facuti in Italia. :P

Am prins si ploaie si 13 grade in Slovenia :baubau: ,dar majoritatea timpului a fost f cald.

Foarte multe motoare in Italia :P ,mai multe scootere insa:angryfire: lume civilizata( iti fac loc pe drum si la semafor sa poti trece :D

Motociclistii se saluta,mai ales chopperistii ,cu mana stanga in jos cu semnul V  .....ceilalti mai fac exceptii( HOG si viteze) :D

Drumurile bune,cu cateva exceptii( zona Ravenna) care semanau f mult cu Romania :D .Radarele sunt automate si sunt setate de regula pentru depasiri ale vitezei cu 20km/h in plus.eu cred ca am luat 2 ,dar cui ii pasa?  :D

Se circula cu viteza,plus ca beau toti 2-3 beri( sau mai mult) si pe urma conduc,fara griji( daca nu fac accident) :D

Am baut si eu pt voi,frati Trust MC si frati bikeri :baldy: ,mai ales vin de casa!

Pentru mine acest drum a fost o experienta fantastica!!! 

Va doresc si voua una cel putin la fel! :P

 

 

 

Blackrider

bine teai reintors as vrea sa stiu si eu cine sunt cei doi cu emblema trust din boza

te salut

L&R roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule,tot respectul,esti biker vero.Cand am sa vin acasa am sa te caut si de te gasesc ai de baut de la mine trei zile si trei nopti :baldy:

Mai da-ne niste detalii:probleme frontiera? , gaborii?, preturile? oboseala?gagicile?Rosi si ai lui? etc. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Roby: io si cu Tavi....Trust MC -Probe Chapter Sibiu.

La vama n-am avut probleme,ai nostrii au fost curios de indiferenti.

Slovenii au fost f entuziasmati sa vada motoarele,si ca am facut atata drum pe ele.

Croatul de la vama si-a dat in petec,adica eram doar noi in vama si el ne tot tinea acolo sa ne verifice actele cica( eu cred ca astepta "ceva" de la noi),iar italienii ne-au cerut cartea verde si asigurarile.Atat.

Am platit cam multisor pe autostrazi in Slovenia si Italia,dar asta e.De la 1iulie,s-a scumpit autostrada in Italia cu 3%.

La intoarcere am mai ocolit cat am putut autostrada in Italia,am luat-o pe drumul national Ravenna -Venezia,drum care pe multe portiuni e ca in Romania.

Am facut 650km in prima zi,am dormit in ungaria la o pensiune,apoi a 2 zi am plecat spre italia,am facut inca 800km....am fost cam obositi,dar trebuia sa ajungem.

Am trecut prin Croatia pt ca eram in criza de timp,asa ca am scurtat un pic drumul.

La intoarcere insa am trecut doar prin Slovenia.

Oricum a meritat ,si desi am fost 2 pe motor( cu nevasta)+ bagaje,consumul nu atrecut de 5%.In oras a consumat 6%.

Benzina: Ungaria 1,06 euro,Croatia 0,98euro,Slovenia 0,88euro,Italia 1,16euro.

Inainte de iesire din tara,am facut plinul la Nadlac.

Drumuri nationale si judetene: Ungaria-ok,Slovenia -ok,Croatia = Romania

Autostrada: Slovenia = super ok,Italia= bune.

In Slovenia autostrada Maribor -Lublijana este intrerupta pt ca se lucreaza,se merge pe drumuri nationale o bucata scurta.

In Ungaria am facut cam 400km,in Slovenia cam 300km,in Italia cam 400km.

Pe Rossi nu l-am vazut,desi am trecut pe la Imola,dar in Italia e venerat pustiul.

Gagicile sunt ok,dar mai faine-s in Romania.

Multam de aprecieri,dar cred ca oricare dintre voi ar putea face drumul asta cu succes.

 

 

Blackrider

 

ps: am facut o pana in Italia,pe fata.Cauciucul s-a crapat putin pe interior si mi-a ciupit camera.Italianul de la service mi-a pus camera noua( cica ei nu vulcanizeaza) si m-a batut la cap sa cumpar si cauciuc nou( auzi la el....heheh)

L-am pus sa puna un petec rece pe cauciuc in interior,si am luat camera noua,totul pt 20euro.hmmmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20euro.hmmmmm pe camera si montat cam scumpi italienii,aicio este mai ieftin

in spania benzina nu depaseste 1 euro soselele sunt super acceptabile autostrazile se platesc numai prin catalunya si inca ceteva zone dar cam atit

blackrider te astept intro zii si prin spania cind ai timp si bani,poate la anul??

te salut si astept poze

L&R roby :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supercool excursia!!Ma bate si pe mine un gand la anul sa fac un drum de Elvetia.Am niste prieteni acolo.Anul asta....n-am timp de nimic.De-abia ma mai plimb seara cite o ora.Deh , cine are licente si rezidentiate....face pauza moto.

Cum e prin Ungaria?Probleme daca te vad cu numere de Ro?Sau astea sunt niste zvonuri rauvoitoare?

 

PS.Sper ca nu se supara nimeni daca postez aici desi nu sunt chopperist.Inca. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...