Sari la conținut

Minsk Modificat


Cristi T
 Share

Postări Recomandate

:ok: Rog moderatorii sa nu stearga acest topic :cheers: Vreu sa vand Minsk-l meu pe care l-am modificat aproape in intrgime,la rubrica "Vanzari"nu am nici o sansa.Multumesc

Minsk-ul e fabricat in 1993,l-am luat de la unchiul meu care l-a adus din Ucraina in 1994(el e singurul proprietar).In acte e trecut MMBZ care codul de omologare din Ucraina.Pe talon si pe cartea de identitate a ramas sub denumirea de MMBZ,un bun prilej care m-a indemnat sa ma apuc de modificari care se vad in poze.Original a ramas motorul,carburatorul,esapamentul,aprinderea electronica si cadrul pe care l-am modificat putin pentru montarea basculei si a telescopului central.Aere frane disc fata si spate,etriere Brembo,telescop central reglabil,roata fata "21 si spate "18,cauciucuri noi Pirelli enduro,lant nou,ambreiaj complet nou(lant,placi,pinioane),piston+segmenti noi,carena far Acerbis.Actele sunt OK,seriile motor si cadru nemodificate.Motocicleta functioneaza foarte bine,ITP 2008,problema ar fi musamaua de pe sa care s-a rupt din cauza ca o tin afara in spatele blocului dar am cumpart musama si trebuie inlocuita.

Pret:500euro;tel: 0724603895 CRISTI ,Timisoara :crack:

post-15018-1176316427_thumb.jpg

post-15018-1176316471_thumb.jpg

post-15018-1176316603_thumb.jpg

post-15018-1176316643_thumb.jpg

post-15018-1176316687_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfoai...super frate...bravo :cheers:

 

bafta la vanzare :crack:

Super fain!!!

nu prea imi vine sa cred ca mere macar cu 70 :blink: si eu am us motor de minsc pe cadru de honda mtx, si cand schimbam a 2-a murea :crack:

oricum spor la vanzare!!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super fain!!!

nu prea imi vine sa cred ca mere macar cu 70 :ok: si eu am us motor de minsc pe cadru de honda mtx, si cand schimbam a 2-a murea :crack:

oricum spor la vanzare!!! :ok:

asta merge bine,am participat cu el la o etapa de "EnduRoMania"in 2003 si am ajuns la final fara nici o problema,locul pe care am iesit nu mai conteaza.Nu stiau aia ce motor e,se tot intrebau unii pe altii :crack: .In ultimii ani am mers mai mult pe sosea,faceam cam 600 km/luna in timpul verii.Inafara de faptul ca viteza de mers e cam mica,nu am avut probleme,nu m-a lasat niciodata in strada,s-a dovedit a fi un motor destul de fiabil :cheers: Piese se gasesc pe toate drumurile si sunt destul de ieftine.Sper sa-l vrea cineva :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi o idee sa faci niste foto clare si actuale. intr-una ai capace laterale si aripa fata verzi, in alta sunt negre... tot respectul pt munca depusa, dar daca tot vrei sa-l vinzi (si vad ca incerci de ceva vreme) macar pune niste poze calumea cu marfa pe care o vinzi si fa-i publicitate cum trebuie. ai facut dintr-o comunista o enduroaica...daca tot nu ai avut succes la sectiunea vanzari, mai bine postai la sectiunea coltul enduristilor ca moto tau se apropie acum mai mult de un enduro si cred ca acolo ar intra mai multi potentiali clienti...Bafta la vanzare! daca as avea din nou 14-16 ani si nu as avea moto probabil ca si eu as fi un potential client :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele in care sunt plasticele negre sunt facute acum 2-3 saptamani,deci sunt recente :cheers:

Am pus anuntul si la "Coltul Enduristilor" cu ceva timp in urma,de dasta asta am zis sa incerc aici... :ok:

Editat de Cristi T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele in care sunt plasticele negre sunt facute acum 2-3 saptamani,deci sunt recente :crack:

Am pus anuntul si la "Coltul Enduristilor" cu ceva timp in urma,de dasta asta am zis sa incerc aici... :ok:

eu iti zic care e problema ta,de ce nu poti sa-l vinzi.tu l-ai facut sa semene pana aproape de identificare cu un enduro.ptr. asta jos palaria[nu pot decat sa ma gandesc cata munca ai depus,din nou bravos],dar totusi cand tragi linie si aduni tot un Minsk ramane[motor puturos de 10 CP(de multe ori nici pe astia nu-i are),cutie patru trepte slaba,racire pe aer deficitara in teren greu etc].adica cadrul a evoluat,nu insa si propulsorul.si crede-ma ca nu da nimeni 500 de euro pe un Minsk[chiar si de teren]! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti zic care e problema ta,de ce nu poti sa-l vinzi.tu l-ai facut sa semene pana aproape de identificare cu un enduro.ptr. asta jos palaria[nu pot decat sa ma gandesc cata munca ai depus,din nou bravos],dar totusi cand tragi linie si aduni tot un Minsk ramane[motor puturos de 10 CP(de multe ori nici pe astia nu-i are),cutie patru trepte slaba,racire pe aer deficitara in teren greu etc].adica cadrul a evoluat,nu insa si propulsorul.si crede-ma ca nu da nimeni 500 de euro pe un Minsk[chiar si de teren]! :ok:

:cheers: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e cam mare pretul , am o toba sport facuta bine ptr minsk (mai trebuie amortizor de zgomot daca vrei) , ne intelegem noi da-mi msg pe messenger poate mai cresc sansele sa il dai cu 500 euroi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e cam mare pretul , am o toba sport facuta bine ptr minsk (mai trebuie amortizor de zgomot daca vrei) , ne intelegem noi da-mi msg pe messenger poate mai cresc sansele sa il dai cu 500 euroi

tot nu face din el RM! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placi de ambreaj noi am pus de curand,filtru de aer conic nu e pentru enduro,daca ajunge apa la el o trage rapid in carburator si ramai cu moto in drum :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...