Sari la conținut

Drumuri Lungi Cu 49 Cc


massab
 Share

Postări Recomandate

Salutare baieti

Sunt Sabin din Targu Mures si am o honda dio sk50 de 49 cmc din 1995 si am facut niste drumuri mai lungi prin tara!

As avea niste idei de vacanta si un posibil tur al tarii!

Mai departe as vrea sa infintez un club de scutere un SC nu un RSC adica un Scooter Club nu un Riding Scooters Club!

Astept din partea voastra niste idei si cine doreste sa scrie pe topicul asta daca vrea si este interesat de club si daca ar vrea sa se bage la un tur al tarii la vara

Sunt foarte bine hotarat de ceea ce o sa fac si daca nu va veni nimeni sa iesiti in oras sa ma vedeti ca voi veni pe la voi! astept intrebari sugestii si chiar sfaturi

daca ar fii doritori de tur sau de club puteti sa scrieti pe topic sau puteti sa imi scrieti pe mail la: massab_mc@yahoo.com

 

Si as mai avea ceva de intrebat: Daca are careva cunostinta de cineva care vinde telescoape de dio modelul meu sa ma anunte cat mai rapid!

Momentan scriu din Brasov si cred ca sambata sau duminica o sa plec la mures daca sunt doritori de plimbari sa imi scrie ca ma inscriu

bafta si :ok: :cheers: :crack: numai asa sa ne simtim cand ne e mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat de "recomandate" sunt scuterele de 49 pentru drumuri lungi :crack:

cel putin al meu.... :ok:

oricum daca ajungi pe langa targoviste, respectiv dambovita, dai un buzz si ma alatur si eu prin imprejurimi :crack:

 

CHEERS! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat de "recomandate" sunt scuterele de 49 pentru drumuri lungi :ok:

cel putin al meu.... :ok:

oricum daca ajungi pe langa targoviste, respectiv dambovita, dai un buzz si ma alatur si eu prin imprejurimi :lol:

 

CHEERS! :cheers:

 

oki nu uita ca o sa te caut! mersi de sfat si sper sa nu vin singur.

dar nu o sa fie o problema cu buzzul ca o sa postez mai exact si data la care o sa ajung in fiecare localitate si ora cu aproximatie.

dar nu te grabi ca pana la vacanta mea de vara mai e putin de asteptat.

bafta si sa auzim numai de bine :crack: :crack: :blink: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut nishte poze pe drum si nishte filmulete daca ma prind cum sa le pun pe net va dau adresa sau poate reusesc sa le pun aici

post-8551-1176587709_thumb.jpgpost-8551-1176587762_thumb.jpgpost-8551-1176587787_thumb.jpgpost-8551-1176587805_thumb.jpgpost-8551-1176587827.jpgpost-8551-1176587846_thumb.jpgpost-8551-1176587859_thumb.jpgpost-8551-1176587876_thumb.jpgpost-8551-1176587882_thumb.jpgpost-8551-1176587890_thumb.jpgpost-8551-1176587905_thumb.jpgpost-8551-1176587912.jpgpost-8551-1176587927_thumb.jpg

 

am facut nishte poze pe drum si nishte filmulete daca ma prind cum sa le pun pe net va dau adresa sau poate reusesc sa le pun aici

post-8551-1176587709_thumb.jpgpost-8551-1176587762_thumb.jpgpost-8551-1176587787_thumb.jpgpost-8551-1176587805_thumb.jpgpost-8551-1176587827.jpgpost-8551-1176587846_thumb.jpgpost-8551-1176587859_thumb.jpgpost-8551-1176587876_thumb.jpgpost-8551-1176587882_thumb.jpgpost-8551-1176587890_thumb.jpgpost-8551-1176587905_thumb.jpgpost-8551-1176587912.jpgpost-8551-1176587927_thumb.jpg

 

Scuzati ca am scris de pe alt profil si am postat pozele dar era logat un friend si am zis ca nu mai schimb profilul dar tot eu sunt tipul din mures

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nishte filmulete de pe drum dar nu reusesc sa le pun pe net ce sa fac sau unde sa le pun si sa va trimit topicurile

E super beton.

azi am venit acasa de la braso la mures si o fost super mishto

am venit cu prietenul da la care am scris azi noapte el pe honda shadow de 600 cc si eu pe honda dio de 49 cc

suuuuuuupppeeeeeerrrr

nu shtiu sa pun filmele ca sa vedeti shi voi cat poate fi de fain

va mai tzin la curent cu ce drumuri o sa fac si pe unde ajung pana la turul tarii

numai bine si nu uitati sa salutati pe cei care ii intalniti pe 2 roi! ca au 1 cc sau ca au 100 000 cc sau ca au 1 cal putere sau 1000 de cai nu conteaza

toti suntem pe doua roti si trebuie sa fim uniti

numai bine tuturor

:ok: :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai bine si nu uitati sa salutati pe cei care ii intalniti pe 2 roi! ca au 1 cc sau ca au 100 000 cc sau ca au 1 cal putere sau 1000 de cai nu conteaza

toti suntem pe doua roti si trebuie sa fim uniti

numai bine tuturor

:cheers: :crack: :crack:

 

asta ii alta treaba... scuteristi te mai saluta... da nici astia toti... :blink:

 

in schimb astia cu motoare mai mari, nu fac nici macar un semn... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ii alta treaba... scuteristi te mai saluta... da nici astia toti... :cheers:

 

in schimb astia cu motoare mai mari, nu fac nici macar un semn... :ok:

 

 

in privinta salutarii....scuteristii cu scuteristii....motoristii cu motoristii

 

in privinta calatoriilor.......neaparat vreau sa fac Transfagarasanul.......poate veniti si voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in privinta salutarii....scuteristii cu scuteristii....motoristii cu motoristii

 

mda... nu se "coboara" 'aia mari' la piticii(partzaitori, drujbisti) :hug:

 

in privinta calatoriilor.......neaparat vreau sa fac Transfagarasanul.......poate veniti si voi

 

mari ambitii ai... eu am fost anu trecut pe transfagarasan, da cu masina... cred ca este foarte greu cu un scuter... are si rampe cu inclinatie mare, si drumu era foarte rau. iti trebuie cel putin 3 ore, cu tot cu opririle necesare pt racire :what: (asta pt urcare, coborarea ii usoara :what: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ii alta treaba... scuteristi te mai saluta... da nici astia toti... :what:

 

in schimb astia cu motoare mai mari, nu fac nici macar un semn... :hug:

ma pe mine ma saluta cand sunt pe scooter toti cu motoarele si aproape niciunu cu scooter ..si eu cand sunt pe motor salut pe toti si din nou nu prea primesc raspuns din partea celor pe scootere ... de aia de la curierat ce sa mai zic , 1 din 100 mai saluta din cand in cand ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma pe mine ma saluta cand sunt pe scooter toti cu motoarele si aproape niciunu cu scooter ..si eu cand sunt pe motor salut pe toti si din nou nu prea primesc raspuns din partea celor pe scootere ... de aia de la curierat ce sa mai zic , 1 din 100 mai saluta din cand in cand ...

 

apropo de saluturi...

 

mai demult... vara trecuta, nu dupa mult timp sa am scuter... mergeam io fain pe drum, si dintr-o data ma ajunge unu cu motoru din spate, incetineste, si ma saluta... cu mana stanga, asa fain :what: pe moment nu am stiut care ii "problema" si cred ca mi-a luat ceva timp pana sa ridic si io mana de pe ghidon ca sa il salut. l-am salutat si io, si dupaia pleaca... (eu mergeam cu vreo 60-70... bineinteles ca la el era o viteza mica el... :D )

 

am fost impresionat atunci de gestul lui, si am fost bucuros toata ziua :hug: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de saluturi...

 

mai demult... vara trecuta, nu dupa mult timp sa am scuter... mergeam io fain pe drum, si dintr-o data ma ajunge unu cu motoru din spate, incetineste, si ma saluta... cu mana stanga, asa fain :sick: pe moment nu am stiut care ii "problema" si cred ca mi-a luat ceva timp pana sa ridic si io mana de pe ghidon ca sa il salut. l-am salutat si io, si dupaia pleaca... (eu mergeam cu vreo 60-70... bineinteles ca la el era o viteza mica el... :eek: )

 

am fost impresionat atunci de gestul lui, si am fost bucuros toata ziua :hug: :D

apropo....pe mine m-a salutat acum cateva zile un barbos cu un harley custom mare cat o dacie cu nr de bulgaria......mi-a facut din ochi.... :what: .... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo....pe mine m-a salutat acum cateva zile un barbos cu un harley custom mare cat o dacie cu nr de bulgaria......mi-a facut din ochi.... :hug: .... :what:

Harleyul era roz? :what:

Eu nu mai salut scuteristi pt ca am facut-o de cateva ori si cand i-am vazut ca se uita mirati si nu reactioneaza de nici un fel m-am lasat pagubas.

Scuze de off-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de salutat....asta vara pe cand ma plimbam eu cu scuterul linistit pe banda din dreapta a soselei aud un zgomot de motor in spate.Respectiul a mers pt cateva zeci de secunde in paralel cu mine...nu retin marca motocicletei! M-a salutat si mi-a facut semn sa incetinesc...ne-am oprit amandoi! Cand isi da casca jos am ramas masca....era tipu de la HI-Q cel inalt si blond. De treaba omul.Am vorbit un pic dupa care si-a pus casca si a plecat bineinteles dupa ce a claxonat si m-a salutat! :what: :hug: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai salut scuteristi pt ca am facut-o de cateva ori si cand i-am vazut ca se uita mirati si nu reactioneaza de nici un fel m-am lasat pagubas.

Scuze de off-topic.

 

nu-i judeca asa...

si eu am reactionat mai tarziu primadata cand m-a salutat unu deasta mai mare, pt ca eram obisnuit sa nu ma salute...

acum eu salut pe toti (excluzand pe cei cu fite... fara casca, shlapi) si nu ma supar foarte tare daca nu imi raspund...

 

ma simt mai najpa cand ii salut pe astia cu motoare mai mari, si ei nu schiteaza nici un semn... :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot topicul asta s-a transformat in topicul saluturilor.. zic si eu ca pe mine mai toti motociclistii care ma vad ma saluta.. in schimb scuteristii intre ei rar saluta. (sa nu zic de baietii de la curierat pizza etc ca s-a mai vorbit.) Cativa motociclisti chiar mi-au dat cateva sfaturi pe la un stop, doua. Pana la urma si un scuter e un fel de motocicleta, numai ca prinde cu mult mai putin :what:

 

Salutati-va intre voi :hug:

 

asfalt uscat! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e super sa te salute unu cu un motor mare... ma plimbam si eu linistit pe strada, si o ceata de vitezane de 600 si 1000 erau cam 12.. au venit din spate... eu mergem cu 50 km/h... au incetinit au oprit, si m-au intrebat de sanatate si ce mai fac si de cand am scuter, m-au felicitat ca am casca, i-am indrumat putin....

 

apropo de cealalta parte a subiectului... cred ca un scuter in 4 timpi nu sunt probleme pe transfagarasan cu racirea... iar la urcare nu cred ca poti merge cu mai mult de 30 km/h...

pe de alta parte e cam nasol cu scooteru pentru ca este incomod... eu dupa cam 50, 60 km parcursi ma cam ia durerea de spate.... bine poate e si gopopu meu mai prost..:hug:

in rest... am planuri de viitor..:what:) scoala a1 anu asta si poate si o ceberica de 125... noua.... poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de cealalta parte a subiectului... cred ca un scuter in 4 timpi nu sunt probleme pe transfagarasan cu racirea... iar la urcare nu cred ca poti merge cu mai mult de 30 km/h...

 

nu-mi fac probleme pt Transfagarasean...scuteru meu e de 125 cm si are 10 cai....doar sa fie deschis circulatiei

 

pe de alta parte e cam nasol cu scooteru pentru ca este incomod... eu dupa cam 50, 60 km parcursi ma cam ia durerea de spate.... bine poate e si gopopu meu mai prost..:hug:

 

asta cu durerile de spate e o chestie de experienta/obisnuinta....in timp nu te va mai durea...desigur daca mergi cat de cat....

 

in rest... am planuri de viitor..:what:) scoala a1 anu asta si poate si o ceberica de 125... noua.... poate...

 

super tare...mult succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki si acum ca vad ca ati luat cu asalt partea cu salutul:

Multi motociclisti adevarati saluta; sunt si multi scuteristi care saluta; procentaj cred ca as da celor cu motoare mai mari sunt mult mai prietenosi decat scuteristii!

Nu ca sa fiu rau ca si eu sunt scuterist; dar nu am prins inca nici un scuterist cu motor mai mare ca al meu sa stea dupa mine ca nu pot merge cu mai mult de 50 !

Toti au plecat si m-au lasat singur pe drum, chiar daca destinatia ne era aceeasi.

insa pana acum am intalnit trei motociclisti care au venit cu mine de la sighisoara pana la targu mures cu 50 pentru ca eu nu puteam merge mai repede, si ca sa vedeti ca sunt mult mai intelegatori cei trei aveau urmatoarele motoare:

Honda Shadow 600 cmc ; Honda vfx 750 cmc; si Yamaha Dragstar de 1100 cmc; si toti au venit cu mine la 50 km/h

Cat despre transfagarasan eu cred ca orice motor poate sa-ol faca fara reparatii asta daca e putin intretinut pe drum si cat despre viteza si timp cred ca trebuie multa rabdare care multi dintre noi nu o avem

In legatura cu pozitia pe scuter ca sa fie confort nu prea pot sa va sugerez decat ca eu am un top case in spate care imi tine loc de sisi bar si pe care ma sprijin; stau ca untr-un fotoliu.

Dar daca se poate v-as ruga sa revenim la initiala poveste a topicului si anume drumuri lungi cu 49 cc

Am sa revin si o sa mai fac un anunt:

Sambata in data de 22 aprilie merg un drum de la mures la cluj si ma intorc

Daca sunt doritori sa se alature ii astept cu cel mai mare drag :

program de parcurs

Plecare din Targu Mures Ora 09 30 si sosire la cluj la 12 00

pierdut vremea prin cluj 12 00 pana la 16 00

Plecare din Cluj 16 00 si sosire la mures 19 00

Acest proram include pauzele de rigoare de pe drum si se asteapta doritorii

:hug: :what: :what:

Nu shtiu voi dar eu o fac: :D :sick: :eek: :eek: :ok: :D :ok: :ok: :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...