Sari la conținut

cbr 600rr


RaduKu
 Share

Postări Recomandate

S-a intamplat la 21.30 21.45 pe calea floreasca intersectie cu sadoveanu, un cbr 600 rr albastru nou noutz cu nr de leasing pana in 2007 a intrat in plin intr-un clio parcat pe parte dreapta a carosabilului in directia de mers a motocicletei, (clio era parcat pe trotuar pe spatiul verde). politistul care era la fata locului a spus ca motociclistul are o fractura groaznica la brat dar ca era in picioare si constient cand a venit salvarea, motorul praf, clio praf.

 

foarte ciudat cum s-a intamplat asa, cum de a pierdut controlul in halul asta, eu am venit la 10 min dupa acc pe acelasi drum si nu erau conditii de alunecari, ulei, apa, praf etc, doar niste gropi dar de 2-5 cm si niste denivelari tipice pt bucuresti

 

 

Bine ca nu s-aintamplat mai rau si atentie la viteza pe viitor!!!

 

P.S. Sa fii fost incepator (pe 600 rr????) hmm... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trei cunostintze (incepatori), fiecare cu cate un 600RR (negru, negru+roshu, albastru :baubau: )... Toate pe leasing... O sa incerc sa iau legatura cu tipu cu 600RR albastru, sper sa nu fie el... :baldy:

Oricum, cred ca majoritatea 600RR-urilor din Bucuresti sunt calarite de incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baubau: denivelarile sunt destul de nasoale pe drumul ala..

daca ai viteza, risti sa ti vobleze(bobleze) fata si denivelarile sa te scoata de pe drum... mai mult ca sigur in pv se va scrie neadaptarea vitezei la conditiile de trafic, asta in cazul in care omului nu i-a iesit ceva in fata si a incercat sa evite..

oricum, insanatosire grabnica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, cred ca majoritatea 600RR-urilor  din Bucuresti sunt calarite de incepatori.

:baldy: :baubau: :D

 

Ce sa zic...imi pare rau de baiatul ala si daca chiar era incepator, asta e INCONSTIENTA , in primul rand ca a considerat monstrul ala de motor ca fiind bun de inceput si in al doi-lea rand pentru ca ajunge in oras la viteze care pot permite pierderea controlului in halul ala, sa ajungi pe aratura.

Dupa cum spunea si un prieten, tot raul spre bine :D :P , se vor gasi in curand motoare tari, de fabricatie recenta, si cam facute praf destul de rau sa ni le putem permite :D :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunati ca niste jefuitori de cadavre :baubau:

stai linistit ca vorbeste invidia din ei :baldy:

zahei, ce dreaq vb tu ma care cazi la 5kmh si ai mers cu motor de 1200cmc???

axo, daca ai avea cea mai mica idee despre cat de controlabile sint japonezele de 600 sub 6-7 mii de ture sint sigur ca ti-ai skimba parerea despre ele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zahei, ce dreaq vb tu ma care cazi la 5kmh si ai mers cu motor de 1200cmc???

:baubau: nu mai rade ma boolangiule, ca sunt bolnav de parkinson :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

axo, daca ai avea cea mai mica idee despre cat de controlabile sint japonezele de 600 sub 6-7 mii de ture sint sigur ca ti-ai skimba parerea despre ele  :baldy:

Am idee de cat de controlabile sunt, nu am zis niciodata ca nu sunt niste motoare extraordinare, "minuni" ale tehnicii...doar ca un astfel de motor te "atrage" mai sus de limita asta, mai sus decat de limita unui pilot incepator...totul pare usor pana cand se intampla ceva neprevazut la care nu ai cum sa reactionezi sa iesi din cacao daca reflexele nu sunt inca formate :baubau: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...