Sari la conținut

Kymco Quannon


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 188
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu ce consum are dar voi afla cand am sa fac iar plinul. Am umplut la Ploiesti (la ducere) si acasa vad ca a scazut cu o linie (1/5) Am venit acum zece minute de la Slanic de Prahova cu ea. Nu am avut probleme. Cand a fost nevoie sa franez violent pe DN ca iesea un bou de pe margine nici nu a comentat, a inghetat pe sosea. Sau poate mi se pare mie ca sunt obisnuit cu M-ul care franeaza a doua zi. :thanks: Turometrul delireaza, exact ca la prototip. Sunt conins ca arata macar cu 2000 in plus.... imposibil, dupa cum se aude motorul, sa se tureze cum zice pe ac.

2690 costa, daca dealerul are in stoc o iei pe loc, daca se chitroseste si nu vrea sa investeasca o si o aduce la comanda, dureaza aproape doua saptamani.

 

cred ca e momentul sa invat sa reglez amaratul ala de ceas, nu am fost in stare pana acum.

 

Practic de cand am scos-o din cutie nu prea m-am dat jos de pe ea, si ei ii place. :D

 

Cel mai bine pt cei care o vor sa sune la dealeri si sa vada cine are pe stoc. si mai bine merge pana la magazinul ala dupa ea decat sa aspetpe. parerea mea.

115 a mers deocamdata, pe viitor mai vedem. probabil ca exista si o limitare. Am sa ma interesez. :welcome:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce consum are dar voi afla cand am sa fac iar plinul. Am umplut la Ploiesti (la ducere) si acasa vad ca a scazut cu o linie (1/5) Am venit acum zece minute de la Slanic de Prahova cu ea. Nu am avut probleme. Cand a fost nevoie sa franez violent pe DN ca iesea un bou de pe margine nici nu a comentat, a inghetat pe sosea. Sau poate mi se pare mie ca sunt obisnuit cu M-ul care franeaza a doua zi. :thanks: Turometrul delireaza, exact ca la prototip. Sunt conins ca arata macar cu 2000 in plus.... imposibil, dupa cum se aude motorul, sa se tureze cum zice pe ac.

2690 costa, daca dealerul are in stoc o iei pe loc, daca se chitroseste si nu vrea sa investeasca o si o aduce la comanda, dureaza aproape doua saptamani.

 

cred ca e momentul sa invat sa reglez amaratul ala de ceas, nu am fost in stare pana acum.

 

Practic de cand am scos-o din cutie nu prea m-am dat jos de pe ea, si ei ii place. :D

 

Cel mai bine pt cei care o vor sa sune la dealeri si sa vada cine are pe stoc. si mai bine merge pana la magazinul ala dupa ea decat sa aspetpe. parerea mea.

115 a mers deocamdata, pe viitor mai vedem. probabil ca exista si o limitare. Am sa ma interesez. :welcome:

Hmmm .... nu cred ca are limitare.Atat poate.

Relantiul iti sta la 3000rpm pe ceas?

Sa o stapanesti sanatos..seamana ff mult cu cbr`ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc.

ralantiul delireaza. (si la prototip la fel) era un pic turat cand am facut poza.

seamana cu Honda daca socotim legaturile intre ei si Kymco..

 

la pretul ei mi se pare perfecta. evident, parerea mea.

 

am sa intreb mecanicii de la Kymco daca are limitare, de curiozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi daca ai facut prima tura spune si tu care ar fi viteza ei de mers la drum lung,si o viteza maxima.cutia cum se comporta?cat de manevrabila e?mai multe detalii,nu le tine pentru tine:)

AM luat o si eude 3 zile.Deja am facut 250 km, tre s o duc maine la revizia de 300km :moto:

Pana acum n am avut nici o problema cu ea, chiar a mers ireprosabil. in prima zi i am dat 120. n am avut nici o problema, totul mere struna, prin buc nimeni numi sta in cale la semafor. ma strecor precum albina. sunt multumit. o alegere f buna :wink:

apropos: ceasul se seteaza dacxa tii apasat 2 secunde pe ambele butoane :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar imi place....la prima vedere merita bani...si seamana chiar bine cu honda :moto:

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suspensia este super buna. cat despre vit maxima, cred ca poate mai mult, si este posibil sa fie limitata. ca la scuterele kymco de 50 cc.

oricum, o sa isi mai dea drumul si motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact !! foarte bine spus viteza maxima nu conteaza! ceea ce conteaza este sa te bucuri de ea mergand in limita vitezei legale;))) ca viata e mai presus de orice

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a aparut si prin giurgiu un quannon....e frumos rau...si sunetul...e frumos rau...chiar imi place...dar prefer 2timpi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am interesat, nu e limitata. dar la cateva sute de km cica nu trebuie sa ma astept la performnte maxime. nici nu ma asteptam. e timp destul

 

Trebuie sa te contrazic.Este limitata din carburator si dupa 1000 km iti scoate limitatorul(am intrebat la importator si mi-a spus si un prieten dupa cu a mers cu ea).Deci la performante maxime poti sa te astepti dupa 1000 km.

 

a aparut si prin giurgiu un quannon....e frumos rau...si sunetul...e frumos rau...chiar imi place...dar prefer 2timpi....

Ma bucur ca-ti place :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te contrazic.Este limitata din carburator si dupa 1000 km iti scoate limitatorul(am intrebat la importator si mi-a spus si un prieten dupa cu a mers cu ea).Deci la performante maxime poti sa te astepti dupa 1000 km.
eu nu te contrazic, DAR LA CINE AI INTREBAT LA IMPORTATOR? :bounce: :baldy:

 

nu mi-am bagat mainile prin ea. tot ce am desfacut a fost busonul de benzina. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ruinat :bounce:

alaltaieri cand ma intorceam de la bunica mea din giurgiu cand am ajuns in bucuresti, in cartierul rahova, unul dintre cele mai cretine cartiere cu cei mai cretini locuitori, mergem eu frumusel si regulamentar cand ma pomenesc cu o coarda in fata mea ce ateriza incet de sus direct pe mine.In fractiunea de secunda cat shufa aia era in aer am observat ca un (cuvant urat) incerca sa si lege canapeaua sau sa i o transporte cuiva pe dacia lui papuc de (cuvant urat). Ca sa faca o treaba buna a aruncat o de pe trotuar peste masina si peste canapea direct in strada, fara a se mai asigura, bineinteles, asa cum face orice (cuvant urat). Nenorocita de coarda a aterizat direct pe mine, m am speriat putin, am pus frana de frica sa nu ma agate, carosabilul fiind ud m-am dus frumusel pe burta si quannonul meu cel nou in dreapta la orizontala.Pagube : semnal fata dreapta spart, carena zgariata, frumusete de toba zgariata, manson si maner de frana zgariat si o mare sperietura. Urmeaza sa mi evalueze pagubele astia de la service si sa vad cat pot sa scot de la cretinologul cu diploma.Normal ca n a marait nimic din moment ce si pol rutiera mi a dat dreptate, nici nu avea cum altfel.

Si uite asa noul meu quannon sta acum sub prelata dupa numai 500 km.

Credeti ma ca ma doare inima :lol:

Eu n am patin nimic ca aveam protectii dar cred ca l as fi omorat peala daca nu ma abtineam.

:baldy:

Un sfat: Atentie la CRETINI !!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aseara ma indreptam de la fetesti spre drajna pe dn. eu mergeam cu masina, cand in fata mea se vede ceva pe 2 roti. merg putin in spatele lui, sa vad cu ce viteza mergea. era un scuter kymco de 125, cu pasager, si mergea cu...100 kph. incredibil dar adevarat. nu erau copii, ci persoane mature, si era cu nr de buc. deci kymco poate...motorul nu se auzea tipand..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...