Sari la conținut

Accident Meses-Cluj 15.04.2007


raulchis
 Share

Postări Recomandate

Am auzit ca era un tip din Ungaria si la curba de la Popas a cazut. Motorul a lovit alt motor parcat pe margine si tipul a cazut cu capul in ceva apa in stare de incostienta. Posesorul motorului lovit de pe margine l-a scos din apa, adica l-a salvat. Cam atat am auzit de la cineva care a fost acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram an trecere si am vazut sa antamplat la popasul romanilor ,motociclistul era constient se certa cu asistenta nu a vrut sa mearga la spital,cat despre motor era un gsxr 750 k6 negru distrus complet a alunecat antrun sant adanc din beton de 1,5 m dupa cum am anteles de la cei ce erau acolo el venea dispre cj si an curba a alunecat era parcat o motocicleta pe care a lovito an curba an timp ce a alunecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este bine este di ungaria motorul este distrus an totalitate evea doar 670 de km la bord si era cumparat de 3 saptamani ,si era amprumutat, si nu avea casco ,dar cum stim fierul se repara numai an cazul acesta fierul costa 13 000 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram an trecere si am vazut sa antamplat la popasul romanilor ,motociclistul era constient se certa cu asistenta nu a vrut sa mearga la spital,cat despre motor era un gsxr 750 k6 negru distrus complet a alunecat antrun sant adanc din beton de 1,5 m dupa cum am anteles de la cei ce erau acolo el venea dispre cj si an curba a alunecat era parcat o motocicleta pe care a lovito an curba an timp ce a alunecat

 

off topic. Jupane la inceputul cuvantului NU se foloseste i din a ci din i.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai exact....eram acolo...

erau 3 tipi din ungaria , 2 dintre ei au facut schimb de motoare...

cel care a cazut a dat cateva ture cu motorul lui (ceva aprilia naked de 1000 "echipata") apoi a luat gsx-r'ul care avea cauciucuri de strada, a intrat cu viteza in curba de la posas si a pierdut spatele...

In timpul cazaturii a mai lovit un motor care era parcat pe margina drumului, apoi a cazut intr-un sant de beton de 1.5-2 m. In urma cazaturii motociclistul si-a pierdut constiinta cateva minute si a cazut cu capul in apa din sant...noroc ca in acea curba mai erau alti motociclisti care faceau poze si l-au scos repede...altfel putea murii inecat...

La spitalul din zalau nu i-au gasit nici o fractuta ... numai lovituri destul de serioase...apoi l-au dus in ungaria pt. investigatii mai amanuntite (asa a zis politia)

pagube materiale : un gsx-r din 2007 de 3 saptamani cumparat , rupt in 2 (nu avea nici casco , nici nu era al lui, dupa cum am mai zis) + motorul pe care la lovit in timpul cazaturii (nu foarte rau...)

post-13147-1176970923_thumb.jpg

post-13147-1176970943_thumb.jpg

post-13147-1176970956_thumb.jpg

post-13147-1176970979_thumb.jpg

post-13147-1176971004_thumb.jpg

post-13147-1176971023_thumb.jpg

post-13147-1176971042_thumb.jpg

post-13147-1176971055_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...