Sari la conținut

Honda Varadero Sau Yamaha Tdr


Postări Recomandate

125 4T ar trebui sa fie nemuritor, daca nu-l omori si schimbi uleiul la timp (ptiu, ce exprimare....)

 

Pe de alta parte, Varadero parca e V2....destul de interesant pentru un 125....

 

Una peste alta, sint motoare destul de diferite, ai de ales intre mini-touring si mini-enduro....depinde ce vrei sa faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

125 4T ar trebui sa fie nemuritor, daca nu-l omori si schimbi uleiul la timp (ptiu, ce exprimare....)

 

Pe de alta parte, Varadero parca e V2....destul de interesant pentru un 125....

 

Una peste alta, sint motoare destul de diferite, ai de ales intre mini-touring si mini-enduro....depinde ce vrei sa faci.

care e enduro si care e touring ? UN motor in 2t cati km duce ?

Editat de ionut t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero are 15 CP, TDR delimitata ajunge cam la 30. TDR e mai enduro, mai usoara, mai performanta, dar 2T...cred ca ar duce cam 30.000 km bine intretinuta.

 

 

Avind in vedere ca esti incepator, ca o sa treci repede pe ceva mai mare....mergi pe Yamaha. Sfatul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat de ceva site mai nou de la Honda.....se pare ca cel din 2007 si am gasit modelu Varadero de anu acesta.....si am mai gasit si ceva articole pe net despre Vardero de 125 cel actual, 2007.....se pare k e o motocicleta destul de buna...

http://www.topgear.ro/pagini/metal/honda-125.html

http://www.motorradonline.de/honda-varadero-125.245875.htm

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_varadero_125_2006.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

În sfârsit mi-am luat Yamaha tdr 125. E din 2003 si are 9800 km.E super. Nici nu am terminat sa o inscriu k am ramas fara permis pe 3 luni,o iau razna , :baldy: acum trebuie sa o vand k altfel nu pot sa nu merg cu ea si fac alta prostie,naspa. Asta-i viata. Mersi pentru sfaturi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În sfârsit mi-am luat Yamaha tdr 125. E din 2003 si are 9800 km.E super. Nici nu am terminat sa o inscriu k am ramas fara permis pe 3 luni,o iau razna , :P acum trebuie sa o vand k altfel nu pot sa nu merg cu ea si fac alta prostie,naspa. Asta-i viata. Mersi pentru sfaturi .

Cati ceri pe Yamaha ? Ai poze ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci eu mi-am luat TDR de curand si sunt foarte multumit de el...daca e bine intretinut cum e al meu nu ai nicio problema...si al meu cand l-am luat avea 30 de mii de km dar fara niciun defect...e limitat al meu la 15 cai ,90 de km/h si la 6-7000 de ture.dupa ce o sa-l inmatriculez o sa-l delimitez oricum nu prea ii dau in gusa ca mi-e frica de rada...dar se infige foarte bine ...referitor la motorul in 2T inca nu stiu cat de fiabil e ca am luat motorul de doar 3 sapt dar clar mai putin fiabil decat unu de 4T

 

 

eu unu sunt foarte multumit.daca-ti iei tdr si il iei si cu manual sa-mi dai si mie manualul sa-l trag la xerox :P

 

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...