Sari la conținut

Accident Regie - 25.04.2007 - Bucuresti


norway_gl
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cu CSA e si nu e. stiu un pretin care a facut plangere la CSA pt omniasig si aia au zis "da domne stim.. dar ce sa facem acum pt o plangere ca a matale sa inchidem omniasigu' ? " pam - pam..

Cu asig ti-am zis eu ce sa faci. Oricum vorbim. ai consultanta 24h :duel:

Allianz sunt "jmecheri" ei ca se cred dumnezeii asigurarilor, chiar daca platesc bine e de munca mult pana platesc.

Important e sa NU II LASI pe EI sa comunice cu politia pt k se va taragana continuu.

Eu ii pisam la fiecare 2 zile cu telefon. Si daca au nevoie de ceva te duci tu personal si rezolvi. Ca prin scrisori si adrese.. e o labareala perpetua. trust me .. i know.. si incepi sa vezi si tu asta.

Showul abea a inceput.

Referitor la tip, intr-adevar omu avea si fata de pios asa.. cu bun simt. Mi se facea un pic mila de el ca putea s aia penal. Din fericire pt el nu a luat.

E o situatie aiurea oricum, ca uite na.. ti s eface mile de prost cand il vezi asa.. prapadit si spasit si stie ca a gresit si bla bla, dar.. daca Doamne fereste era.. mai rau..? uff..

 

Haida bafta si sa ne ferea' al de Sus de porcarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasoala partea cu asigurarile astea

bikeandcar >> e id-ul unuia de pe aici,ce te poate sfatui mai bine cum sa faci in caz de .. necaz

Sper sa se rezolve intr-un fel .Sanatate multa in continuare .

Multumesc mult si de urare si de informatie.

Sa auzim numia de bine!

 

@ Sinner - iti dai seama ca daca vad ca nu se rezolva nimic cu adresa aia intr-o saptamana, ma duc la Politie si o solicit personal.Multumesc pt consultanta, dar nu am inteles: 24 de h, la tine, sau la ei (asigurari)???? :duel: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la csa poti sa faci plangere cu succes numai daca au trecut nr de zile stabilite prin lege ca sa te despagubeasca ( parca 15 zile ) . ori asta presupune intocmirea dosarului de dauna . bulangii de la asigurari o sa faca tot ce e posibil legal ca sa mai traga de timp, si anume :

o sa il mai cheme pe soferul implicat sa mai dea o declaratie la sediul lor ( ar fi bine daca ai nr lui sa verifici daca l-au sunat si s-a dus ), si o sa mai ceara de la politie copie dupa procesele verbale intocmite la sectie. ei, si cei de la politie se vor ....cu cererea aia. vb cu ala care face constatarea si intreaba-l de ce nu s-a intocmit dosarul. daca iti spune de cererile acestea, ca sa mearga mai repede, o sa trebuiasca sa le obti tu de la politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bea, numai eu sunt privilegiatul cu respectiv.. consultantza.

Cat despre politie, si asigurari. Cand se temrna nebunia cu 1 mai da un telefon si vezi exact in ce stare este porcaria. Ce acte au nevoie exact si nu lalaiala frecau. Scrii pe hartie actele ce au ei nevoie si merem sa le luam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...