Sari la conținut

Postări Recomandate

salut.as vrea sa achizitionez si eu un motor,dar nua s dori sa-mi para rau dupa aceea.eu am 1.80 si 75km si as vrea un motor pe care sa merg relaxat.as vrea unul la 125 deoarece vreau sa dau A1.ma intereseaza toate motoarele si in 2 timpi si in 4 timpi.sincer acum sunt un pic distant de 2 timpi,de ce??probabil din cauza sunetului dar asta nu e asa mare problema.dar ce am citit eu pe forum trebuie iintretinut mult mai mult decat cel de 4 timpi.yar eu voi merge foarte mult pe un motor asa ca am nevoie de unu rezistent.eu il voi achizitiona sh.astept parerile voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe orice 125 iei daca ai peste 1,75 stai naspa...bine stai doar pe un chopper dar e puturos..daca vrei rezistenta si fiabilitate ia numa un 4 timpi,si nu lua ce cacao am luat eu...first bike nu e bun...rs consuma cat o dacie,....cea mai puternica si fiabila moto la 125 in 4t e honda cbr dar nu e deloc motor s-o scoti nici macar un pic de pe sosea... daca ai pretentii prea mari si iei un 125 cu 2000 euroi sh peste 1 an poa sa-ti para rau...mai ales daca vrei sa faci multi km cu ea..eu unul as sta pe bara pana la 18 ani si mi-as lua un gs500 numa bun de touring..din pacate eu am calcat stramb si acum fac 21 si tot cu chinezaria raman

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca esti un om nerabdator si pana la 18 ani ii mult(cel putin pt mine ii foarte mult....inca 2 ani ma plictisesc de mor) si cu motoare de 125 poate sa fie fain.....depinde ce vrei.....sa te dai prin oras......sau pe offroad...aici ii problema.....ptr oras ca sa nu te omoare zgomotu, intradevar un 4t merge foarte bine numa ca am inteles k ii destul de slabut la demaraj....si ca pe la 100km/h incepe sa cam piarda din putere....un 2t ii ceva mai funny pe offroad....ceva de enduro.....sa bati coclauri din romania noastra...cel putin in cluj cam am pe unde ma da....inca nici eu nu mam decis si mai am vreo 3-4 saptamani pana sa am carnetu in mana.....dar inca sunt intre supermoto( Aprilia Mx125....Husqvarna Sm125...care is in 2t...sau Yamaha XT 125 care ii 4 t) sau poate optezs pentru enduro(Husqwarna WRE125 sau Yamaha Dt125)....acum bineinteles ramane vorba si de bani dar daca nu iti place motoru cred ca poti sa iti scoti usor bani pe el in Romania....avand in vedere ca moatarele second is cam scumpe pe la noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie unu imi place cbr dar nu cred ca voi sta relexat pe el.voi ce ziceti?mai e dragut si ybr 125.si xt imi palce dar x si daca il yau il voi achizitiona sh pana acum nu prea am vazut anunturi pe net despre el la sh.pe mine ma intereseaza sa yaes din oras cu el la plimbari cam pe la 75km distanta de oras.

Editat de anonim_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noah....daca poti sa il aduci din afara...gasesti la 2000 de iepuroi.....daca nu am vazut ceva anunt pe bikeshop la un pret de 2700e....cea ce mi so parut totusi cam mult pentru un motor rulat pe drumurile noastre de toata groaza...dar daca o fost bine intretinut de ce nu...si intradevar modelu X arata dupa mine bestial si ii si in 4t....adica nu trezesti juma din vecini cu zgomotu....de exemplu un tip cu o cagiva mito 125 venise sa il ia pe un coleg de'al meu acum vreo 2 zile...si find 2t dupa mine suna ca drujba lu' tata cand o tureaza.....deci nush....plus k din cate am auzit is mai fiabile si rezistente motoarele in 4t.....da ramane discutabil....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...