Sari la conținut

Accident Honda Repsol 01.05.2007 16:50


kandrei
 Share

Postări Recomandate

reply-uri de genu

 

"esti invidios ? Risca si tu..." mi se par copilaroase.

 

 

de la mine pentru tine (chiar daca nu ne cunoastem) : nu te risca pe strada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se impun cateva precizari:

 

- motociclistul avea casca si o purta in momentul accidentului;

- a fost lovit - dupa cum se tinea cand s-a urcat in ambulanta - in zona trunchiului... adica nu picioare..;

- unde naiba au vazut unii dintre cei de pe forum adidasi aruncati la 50 m ca erau doar parti din motor imprastiat;

- motociclistul avea cizmele in picioare, si a urcat sprijinit singur in ambulanta;

- o dacie papuc alba vroia sa faca stanga intr-un loc in care e obligatoriu dreapta.

 

in cazul de fata (accident) ironiile nu isi au sensul.

accidentele de motor trebuie facute publice nu doar comunitatii de bikeri deoarece nu bikerii sunt de vina intodeauna.

anu' trecut a fost un accident langa Medgidia parca cand datorita unui sofer bikerul si prietena lui au stat in spital mult, Mirela ramanand paralizata. ok.. poate ca nu avea echipament de protectie, insa mi se par cam multe accidentele din vina soferilor.

 

chestii concrete:

www.fotoblog.ro poate fi un partener pentru un proiect de constientizare ca pe sosele nu sunt numai 4 roti.

astept mesaj:)

 

gabi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cumva tipul care ii cam da in goarna si pe "ciruitul" : Liviu Rebreanu - Camil Ressu - Nicolae Grigorescu ? Daca el e, atunci il stiu pe tip din vedere, ne-am intalnit pe la un stop odata, dar nu am retinut numarul, insanatosire grabnica.

Eu pe acolo trec zilnic, nu stiu daca de mine zici, dar nu pot spune, in adevaratul sens al cuvantului, ca ii dau in goarna. Nu stiu daca mai e vreun Repsol prin zona, asa ca nu stiu cu sigurantza daca de mine zici. Iar cu datul in goarna, uneori ai aceasta impresie si din cauza tobelor race. In fine, prea putin conteaza, intr-o singura "piesa" sa fim mereu.

Sa auzim de bine de baiatul cu nr de AG, sa speram ca scapa usor si repede.

Multa sanatate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MI5: omule, a avut loc un accident. E nasol. Iar tu nu stii decat sa te iei de lume?

Survolaj nu a zis nimic din care sa reiasa ca ar fi "frustrat". Mai ales ca a zis de bine

 

Controlati-va cand mai postati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norocu lui este ca e un om cu capul pe umeri,si mereu are protectii ful,de obicei si pe sub blugi poarta protectii la genunchi si tibii. asta l-a salvat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si mersi pt urarile de sanatate. eu eram pe moto si pot spune ca sunt ok in afara de fractura la clavicula. era mai rau daca nu dadeam drumul la moto . aveti si voi grija la cretinii (prea multi) care circula alaturi de noi pe strazi. al meu avea permis de 3 luni si o sa l mai vada inapoi dupa mult timp. numai bine la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare si mersi pt urarile de sanatate. eu eram pe moto si pot spune ca sunt ok in afara de fractura la clavicula. era mai rau daca nu dadeam drumul la moto . aveti si voi grija la cretinii (prea multi) care circula alaturi de noi pe strazi. al meu avea permis de 3 luni si o sa l mai vada inapoi dupa mult timp. numai bine la toata lumea.

 

Fratioare, insanatosire grabnica si ai grija la cretinii de pe sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@M.I.5 - frustrat esti matale ca nu stii sa citesti...si eu ii dau goarna pe acolo cand e liber si motoristul respectiv la fel facea, nu am zis nimic ca umbla prea tare sau prea incet.

 

@Fire929 - Ce model ai tu? Eu vorbesd de un RR cam nou...2004-2005 parca, nu am stat sa vad mult. Nu zic nimic de dat goarna, chiar imi place cum iti suna tobele ( daca intr-adevar esti tu ), ca mai tot timpul pe acolo ma harjaie la icre tobele de cross sau enduro...ale tale ma ung pe suflet.

 

@tonipopa7 - Insanatosire grabnica si multumim pentru sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima!!! Fara incidente viitoare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@M.I.5 - frustrat esti matale ca nu stii sa citesti...si eu ii dau goarna pe acolo cand e liber si motoristul respectiv la fel facea, nu am zis nimic ca umbla prea tare sau prea incet.

 

@Fire929 - Ce model ai tu? Eu vorbesd de un RR cam nou...2004-2005 parca, nu am stat sa vad mult. Nu zic nimic de dat goarna, chiar imi place cum iti suna tobele ( daca intr-adevar esti tu ), ca mai tot timpul pe acolo ma harjaie la icre tobele de cross sau enduro...ale tale ma ung pe suflet.

 

Eu am Repsol 2005, l-am luat in nov 2006 si l-am scos in ianuarie 2007. Nu stiu daca zici de 1000RR sau Repsol 1000 RR. Dar mie mi se pare destul de "pace" pe la noi prin Titan, nu prea aud multe motoare. Au inceput sa apara, dar nu pot zice ca sunt prea multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...