Sari la conținut

Cel mai negru weekend, dar fara urmari fatale


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Cam multe accidente weekendul asta, 6-8 august.

 

Marian (poreclit Mincinosul) posesor de Aprilia RSV 1000 a avut accident pe drumul spre mare, cred ca vineri. Din cate am inteles de la Marco, are fractura de bazin si inca ceva probleme la picior.

 

Mau a avut accident de masina in drum spre Caransebes. Acum e la urgenta, si nu are probleme majore. Se ducea sa se dea la curse! Cox o sa ne spuna mai multe, ca mergeau impreuna (nu in aceeasi masina!).

 

Mihai de la Honda, after market manageru' a avut accidentul de pe Buc-Pitesti cu Honda XX Blackbird. El este ok, se pare ca motorul cu casco este... dauna totala!

 

Pe Calea Dorobanit, intre Honda si Perla, un BMW a luat fata unui Ducati rosu. Pavel stie mai multe pentru ca a fost acolo imediat dupa.

 

Parca e din ce in ce mai nasol.

Editat de Dobrescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Calea Dorobanti, cazul clasic - linie continua, dubla, un BMW intoarce. Baiatul era la spital cand am ajuns eu si tocmai se filma locul accidentului si se incarca motoreta pe platforma. Era un Ducati supersport, rosu, de 750. Nr de inmatriculare era EKV parca ...

 

Insanatosire grabnica toturor si aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa adaugam ca era sa omor un moldovean care mi-a sarit la 12 noaptea in fata in mijlocul campului si ca era sa ma omoare un moldovean care a intors caruta in mijlocul drumului si sa asteptam ce mai zic si ceilalti care au fost plecati prin tara in weekend. geez. o sa spunem condoleante si tot restul la toti baietii de pe forumul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care mai putem adauga si cazatura unui participant la cursa de la caransebes...

 

la una din curse, dupa ce reusise sa-si depaseasca adversarul apropriat, un concurent de la steaua (cred) a iesit cu motorul in decor...

a intervenit imediat salvarea si l-au dus la spitalul din localitate.

n-am mai aflat alte vesti..., dar salvarea s-a intors destul de repede si cursele s-au reluat.

 

iata cateva poze cu motorul accidentat:

post-14-1092038747_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la care mai putem adauga si cazatura unui participant la cursa de la caransebes...

 

la una din curse, dupa ce reusise sa-si depaseasca adversarul apropriat, un concurent de la steaua (cred) a iesit cu motorul in decor...

a intervenit imediat salvarea si l-au dus la spitalul din localitate.

n-am mai aflat alte vesti..., dar salvarea s-a intors destul de repede si cursele s-au reluat.

 

iata cateva poze cu motorul accidentat:

Aprilia RS 125 .. to damn bad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Calea Dorobanit, intre Honda si Perla, un BMW a luat fata unui Ducati rosu. Pavel stie mai multe pentru ca a fost acolo imediat dupa.

din cate am inteles de la un prieten care il cunoaste si care mergea in spatele lui, nu a patit nimic grav, mici fracturi mana & picior, taieturi, contuzii ...

s-a ridicat singur si s-a suit intr-o masina care l-a dus la spital. in 10-15 zile e acasa. sa speram.

 

soferul bmw-ului 'ursulet' se pare ca era baut insa ca prin minune i s-au recoltat probe de sange in vd. stab. alcoolemiei abia catre seara, la ore bune dupa accident. (exact ca in elvetia, aceeasi procedura :banana: )

 

 

scenariul a fost cel clasic: soferul masinii a intors pe linie continua, taind fata motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...) mici fracturi mana & picior, taieturi, contuzii ...

s-a ridicat singur si s-a suit intr-o masina care l-a dus la spital. in 10-15 zile e acasa. sa speram.

 

(...)

fracturile nu pot fi mici sau mari.

 

fracturile sunt fracturi si asta inseamna, pentru cei care nu stiu, ca osul se rupe in 2. se poate rupe in mai multe bucati si atunci e vai si amar.

daca avea fracturi la picior, te asigur ca nu se mai putea ridica singur.

 

eu am avut fractura de femur si acum am placa si suruburi. dar nu puteam sa fac nici o miscare. si in nici un caz nu am putut sa ma ridic de pe jos.

informativ, au trecut aproape 3 luni de la accident si inca nu pot sa merg :banana:

si in cazul unei fracturi (de femur, de ex.) recuperarea totala dureaza 1 an de zile.

 

p.s. poate a avut contuzii si asta e cu totul altceva.

 

oricum, insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

mai fratzilor eu cred ca o sa conduc super atent si nici asa nu o sa scap de vreun BOU , (cuvant urat) SI RETARDAT care numai el stie cum a trecut sala la examen :banana: (va spun asta pt ca eu fac scoala de soferi acum si nu prea imi vine sa cred cati motociclisti au patit-o rau de tot din cauza unor conserve cu IDIOTI care aveau rahat in loc de creier si se gandeau la britney spears cand intrau in intersectie! in fine sa-i f............ut pe toti eu personal o sa port ranga sub rezervor (asta daca imi iau permisu') si sa-l fereasca sfantu' pe prost daca ma mai ridic de jos intreg! :baldy: cam atat ! ciao si RIDE SAFE RIDE FOREVER :blbl:

si_totusi_hayabusa.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...