Sari la conținut

Impresii Iasi


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

1. Drumul la dus

 

Plec vineri pe la ora 13:00 cu Bed2Bone (zis si Patina :blbl: ).

 

Drumul .... foarte bun pana la Bacau.

 

Io baiat cu capu pe umeri in loc sa iau harta cu Romania .. am luat harta cu Bucurestiu .... ce sa ii faci ... erau la fel :banana: :blbl: :baldy:

 

Asa ca ne-am orientat dupa semne! La Bacau ... era un semn la dreapta .. VASLUI.

 

Am luat-o pe acolo. Numai enduro am facut pe drumul lu' peste.

Am trecut prin niste sate de m-am ingrozit. Nu aveau nici santuri sapate pe marginea drumului.. toate zoaiele se scurgeau pe sosea.

 

Ajungem la o padure. Drumul si mai prost. In mijlocu padurii.. un garcea ne trage pe dreapta. Era cam 10 seara .. deci BEZNA.

 

Ia omu carnetu il pipaie (nu se uita la el) si il returneaza. Puteam sa ii dau si cartela de Metro ca era la fel: plastic dreptunghiular :laugh: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2. Party

 

Am ajuns acolo...

 

Foarte frumoasa locatie. Oamenii in jurul focului ...

 

Ne-a intampinat Oreste. Foarte bucurosi ca ne-am intalnit cu Axa cu Scame, Vio, Cristi_M, Andrei_M, Daniel, Zahei, Katty, Inxs, Silver Pistons, East Side Dogs ... si poate mai sunt dar ... sunt inca ametit de somn.

 

Preturi:

Intrarea: MOCA - ASA DA FRATILOR. FELICITARI. Dupa ce ca vin obosit si cu banii dusi pe benzina sa mai dau taxa de intrare pt mine si pasager? Luati exemplu de la IASI.

 

Berea: 15.000 paharul (ciuc parca) - Un pret realist

 

Friptura: 20.000 portia (include carnea pe jar facuta sub okii tai :banana:, + 2 felii paine si mustar) - SUPER BUNA. SI SUPER IEFTIN. SI O BUCATA MARICICA. Adica iti ajungea.

 

Mici: 10.000

 

 

Muzica: LUX. MP3uri la greu cu melodii bine alese. De ce sa platesti pe formatia lu' peste cand exista Mp3 (ca la Mizil). Ieftin si bine.

 

Vorba lui Oreste: la nici o intrunire nu am vazut oameni pana la 5 dimineata in jurul focului.

 

 

Vremea: A tinut cu noi!!!!! Sambata dimineata a stropit un pic dar a iesit dupa aceea un soareeeeeeee. LUX.

 

Din pacate au fost niste probleme tehnice cu 2 motoare din gasca dar ,... ii las pe impricinati sa povesteaca pe larg.

 

 

 

3. Intoarcerea

Duminica am plecat pe la ora 16 dintr-un sat de la intrarea in Judetul Vaslui si am ajuns cu bine in Buc pe la ora 23.

 

Fata a consumat cam 4% ceea ce e fffff bine.

 

Nu mai comentez atitudinea unor shoferi CRETINI care parca vroiau sa te omoare... dar ... asta e .. m-am obisnuit.

 

 

4. Concluzie

A fost de'a dreptul superb. Clubul East Side Dogs a reusit sa ne faca sa ne simtim bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am filmat toata parada (in ciuda KTM-ului lui Dan care arunca cu noroi de la roata in camera :baldy: ) azi o pun pe un cd.Cine doreste sa strige!

In rest vazut si :blbl: cu Baiazid,Bed2Bone,Axa :laugh: ...frumos de stat la foc pana dimineata ... eu fiind pe post de fochist sambata seara cand recurgand la 400 ml de benzina si ulei din rezervoru de ij am starnit focu bre :banana: ...eu cred ca lumea s-a simtit bine :kick: (nota 10 east side dogs)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:banana: Norocul meu ca am bazait DR-ul ala mic toata noaptea...si nu i-am lasat pe aia de la corturi sa doarma....ca altfel era putzintel plictisitor..parerea mea :laugh: e aiurea de mers la o intrunire fara motor...

oricum berea a fost rece...gratarelul fierbinte...si vreme buna :blbl:

Mihai , vreau si eu CD-ul te rog :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una din putinele intruniri unde m-am simtit excelent :blbl: m-am regasit pe drum si la Iasi cu multi prieteni...locatia a fost super...n-au existat reguli :blbl: ...pe scurt ...a fost o atmosfera primitoare si prieteneasca. :banana: :baldy:

Muzica chiar daca a fost mp3...s-au ales numai piese super :D si chiar daca nu au fost sponsori..probabil ca s-au gasit ceva banisori pt. streaptease (bunese tipele ;).

Le multumesc celor de la East Side Dogs pt. primirea facuta..lui Dan R. pt. traseele prin padure :D si le urez sa le iasa la anul cel putin de bine ca anul acesta. :ok:

P.S. am si eu filmata toata parada si streapteas-ul :kick: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nimeni niste poze???Ca vreau sa vad ce am pierdut sambata(mama lui de serviciu ca imi venea sa mor de ciuda :blbl: :baldy: :laugh: :kick: :blbl: )

 

 

Oricum la ora 5 cand am plecat eu era inca o gramada de lume in jurul focului,si nu prea se vedea ca ar vrea sa mearga la somn :banana:

 

Cat am stat eu(pana sambata dim la 5)Totul a fost mai mult decat fain.Oricum felicitari East Side Dogs si la mai mare. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo Baiazid ,referitor la ceea ce ai zis:

 

Berea parca era Ursus,iar pe langa asta erau niste baietzi de prin moldova de pe acolo(pletosi si cu barba pana la genunchi :laugh: ) care aveau cu ei un bidon cu ceva vin care ii cau invitau pe totzi sa ia o dusca buna (am facut si io un schimb cu ei tzuica ardeleneasca contra vin si era bun tareeeeeeeeee :baldy: ):banana: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo Baiazid ,referitor la ceea ce ai zis:

 

Berea parca era Ursus,iar pe langa asta erau niste baietzi de prin moldova de pe acolo(pletosi si cu barba pana la genunchi :D ) care aveau cu ei un bidon cu ceva vin care ii cau invitau pe totzi sa ia o dusca buna (am facut si io un schimb cu ei tzuica ardeleneasca contra vin si era bun tareeeeeeeeee :kick: ):blbl:  :baldy:

nu mai imi aduce aminte de vin :laugh: ...din Roman erau niste baietii...prietenosi si darnici :blbl: ...12 sticle de 2 litri de vin aveau :banana:

 

am ceva poze dar sunt facute cu camera video:

post-13-1092091202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o camera video pe acolo.Daca aveti imagini va rog.Sa dam si de la voi ceva.Eu mi-am schimbat rogramul si nu am mai ajuns.Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...