Sari la conținut

ATENTIE 16.08.04


Don Leoncio
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu exact unde sa postez:

Pe banda 2 (din mijloc), in directia Pod Grant - Gara Basarab se afla un canal deschis. Am reusit sa il evit in ultimul moment(acum 15 min), Slava Domnului, ca mai eram si cu "remorca" pe spate!

Evitati sa mergeti pe banda din mijloc in directia mai sus mentionata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il stiu. Erau totusi niste crengi de copac infipte in gauroiul respectiv. Oricum, canalul nu e adanc, mai are un prag la vreo 10cm sub linia soselei, deci cred ca scapai ieftin daca il luai frontal. Oricum, am luat si eu o data un canal (mai mic, nu ca asta, asta e de-ala mare mare, fara gauri) si parca am zburat peste el. Motocicleta avand partea din fatza mai usoara, cred ca inertzia si raza mare a rotzii o ajuta sa zboare peste, iar spatele sigur si-l trage dupa ea. Concluzia e ca decizia trebuie luata rapid. Daca nu e timp de ocolire sau franare, il iei frontal si cu viteza cat mai mare. Teoretic, roata trebuie sa nu aiba timp sa cada sub linia soselei cu mai mult de distantza unei raze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moshulik: Metre, nu mai erau crengi de copac. Oricum nu sunt sigur ca trecea vakarena de nepra peste el.

Tin minte, acum vreo 3-4 ani ca am luat un canal pe mijlocul sinei de tramvai intre 11 iunie si Unirii cand aveam o Planeta5. Era noapte si ne intorceam mai multi de la festivalul berii :banana:. M-am tinut atat tare de coarne (chopper), incat s-a rupt prinderea din partea dreapta. Am avut noroc ca eram singur pe motor. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la 9:30 mergeam pe banda intai iar un taxi mergea pe banda a doua. A luat canalul din plin si si-a facut varza roata cu geanta cu tot. Eu stiam de canal , pentru ca trec in fiecare dimineata pe acolo, si incerc mereu sa evit banda a doua in acea zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...